gpw
Połącz się z naszym konsultantem
Zobacz godziny pracy infolinii »

Godziny pracy infolinii w najbliższych dniach

Sobota 24.10 8.00 - 16.00
Niedziela 25.10 10.00 - 18.00
Poniedziałek 26.10 8.00 - 20.00
Wtorek 27.10 8.00 - 20.00
Środa 28.10 8.00 - 20.00
Czwartek 29.10 8.00 - 20.00
Piątek 30.10 8.00 - 20.00

Continental ContiWinterContact TS790

opony Continental ContiWinterContact TS790

Continental ContiWinterContact TS790

Ocena: 4,6 / 6,0 1111600 Ilość opinii 93
  • Sezon: Zimowe
  • Rodzaj pojazdu: Osobowe
  • Producent: Continental

Zamów opony
Continental ContiWinterContact TS790

Sprawdź ofertę opon Continental ContiWinterContact TS790 w naszym sklepie.

[[ Zobacz opinie ]]

Opony Continental ContiWinterContact TS790

Opona Continental ContiWinterContact TS 790 to opona zimowa o asymetrycznym wzorze zaliczana do klasy premium (wysokiej). Koncern Continental stworzył je specjalnie dla użytkowników nowoczesnych samochodów osobowych, którzy cenią sobie dynamiczną, a zarazem bezpieczną i komfortową jazdę. Continental ContiWinterContact TS 790 zapewniają optymalna przyczepność i krótką drogę hamowania nawet na śliskiej i zaśnieżonej drodze.

Continental ContiWinterContact TS 790 to wolniejsza wersja bieżnika Continental ContiWinterContact TS 790 V. Zapewnia równie dobrą charakterystykę jazdy, jednak pozwala na jazdę z maksymalną prędkością do 210 km/h. Zastosowanie asymetrycznej rzeźby bieżnika gwarantuje odpowiednie właściwości jazdy w każdych warunkach. Kierunkowe ustawienie klocków w środkowej części opony Continental ContiWinterContact TS 790 gwarantuje bardzo dobre zachowanie nawet na mokrej drodze. Woda i błoto pośniegowe są szybko usuwane na boki poprzez trzy kanały obwodowe oraz rowki boczne. Jest to również zabezpieczenie przed zjawiskiem aqua i snowplaningu. Dodatkowo powierzchnia klocków i bloków opony została pokryta specjalnymi lamelkami o zróżnicowanym kształcie. Po zewnętrznej stronie opony Continental ContiWinterContact TS 790 są one sinusoidalne. W części środkowej i wewnętrznej lamelki są połączone dodatkowymi nacięciami. Dzięki takiemu rozwiązaniu uzyskano optymalną przyczepność. Lamelki wgryzają się w podłoże, co gwarantuje bezpieczną jazdę, krótszą drogę hamowania oraz precyzyjne sterowanie nawet przy wysokiej prędkości i na zakrętach. Żebro z kierunkowo ustawionymi klockami odpowiada również za przekazywanie ruchów kierownicy na drogę, co zapewnia płynne i dokładne prowadzenie. Dla stabilizacji toru jazdy wzmocniono zewnętrzne bloki na barkach. Minimalizują one także oddziaływanie siły odśrodkowej podczas skręcania i jazdy po łuku. Do produkcji opony Continental ContiWinterContact TS 790 zastosowano mieszankę silikonową nowej generacji. Tworzywo nie traci swojej elastyczności w niskich temperaturach. Również podczas cieplejszej zimy opona nie ulega szybszemu zużyciu, nawet gdy słupek rtęci przekracza 7 stopni Celsjusza na plusie. Opona jest dzięki temu odporna na zużycie, co pozwala na uzyskanie wysokich przebiegów. Dodatkowym atutem opony jest jej atrakcyjny design, który poprawi wygląd każdego samochodu.

Continental ContiWinterContact TS790 to opona na sezon zimowy przeznaczona dla samochodów osobowych średniej i wyższej klasy. Szczególnie polecana jest do luksusowych sedanów i aut o sportowym charakterze. Sprawdza się zarówno w trudnych i mroźnych warunkach zimowych, jak i na suchej nawierzchni. Nie należy łączyć jej na jednej osi z oponą Continental ContiWinterContact TS 790 V. Ponieważ opona ma asymetryczny wzór należy ją zamontować zgodnie z zaleceniami producenta.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację zapisów zawartych w Zasadach korzystania z serwisu oraz Polityce prywatności.