gpw
Połącz się z naszym konsultantem
Zobacz godziny pracy infolinii »

Godziny pracy infolinii w najbliższych dniach

Wtorek 27.10 8.00 - 20.00
Środa 28.10 8.00 - 20.00
Czwartek 29.10 8.00 - 20.00
Piątek 30.10 8.00 - 20.00
Sobota 31.10 8.00 - 16.00
Niedziela 01.11 10.00 - 18.00
Poniedziałek 02.11 8.00 - 20.00

Continental ContiPremiumContact

opony Continental ContiPremiumContact

Continental ContiPremiumContact

Ocena: 4,8 / 6,0 1111800 Ilość opinii 354
  • Sezon: Letnie
  • Rodzaj pojazdu: Osobowe
  • Producent: Continental

Zamów opony
Continental ContiPremiumContact

Sprawdź ofertę opon Continental ContiPremiumContact w naszym sklepie.

[[ Zobacz opinie ]]

Opony Continental ContiPremiumContact

Continental ContiPremiumContact to letnia opona klasy premium do samochodów klasy wyższej o dużych pojemnościach silnika. Zapewnia komfortową jazdę niezależnie od warunków atmosferycznych. Asymetryczny bieżnik wyposażony w odpowiednio wyprofilowane rowki gwarantuje szybkie osuszanie z nadmiaru wody a tym samym wysoką kontrolę trakcji. Zredukowano również odcinek hamowania oraz ryzyko występowania zjawiska aquaplaningu. Continental ContiPremiumContact uzyskała wysokie noty w wielu testach. W ranking „ADAC Motorwelt” (03/2002) zyskała miano „szczególnie polecanej”.

Continental ContiPremiumContact powstała dzięki zastosowaniu bionicznego profilu. Jest to innowacja w zakresie projektowania opon, która nawiązuje do naturalnych rozwiązań. W tym modelu zastosowano zasadę działania kociej łapy. Podczas hamowania zmienia się kształt czoła opony, a tym samym zwiększa się powierzchnia kontaktu z podłożem. Dzięki temu model ContiPremiumContact jest w stanie przenosić siły hamowania skuteczniej niż standardowe opony. Mieszanka gumowa użyta do produkcji została wzbogacona krzemionką, która to zastąpiła toksyczną sadza. Związki krzemionki tworzą mocniejsze który wiązanie z naturalnym polimerem kauczuku, dzięki czemu tworzywo jest bardziej odporne na zużycie, a zarazem odpowiednio elastyczne. Elementy bioniczne w budowie opony działają również podczas jazdy na mokrej nawierzchni. Elastyczne rowki bieżnika zwężają się, dzięki czemu ich krawędzie skuteczniej rozdzielają film wodny, a tym samym redukują zjawisko aquaplaningu. Asymetryczny wzór zapewnia również wysokie osiągi na suchej drodze. Sekcja bloków na zewnętrznym barku opony zapewnia optymalną stabilność i precyzyjne sterowanie, natomiast klocki gwarantują odpowiednie rozłożenie nacisków.

Continental to jeden z przodujących dostawców produktów dla wielu dziedzin motoryzacji. Główne fabryki produkujące opony mieszczą się w Niemczech, Francji, Portugalii, Czechach i Rumunii. Firma rozpoczęła swoją działalność w 1871 roku w Hanowerze. Continental trwale wpisał się w historii motoryzacji, opony Continental znalazły się na pierwszym wyposażeniu VW Garbusa.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację zapisów zawartych w Zasadach korzystania z serwisu oraz Polityce prywatności.