gpw
Połącz się z naszym konsultantem
Zobacz godziny pracy infolinii »

Godziny pracy infolinii w najbliższych dniach

Środa 26.06 7.00 - 22.00
Czwartek 27.06 7.00 - 22.00
Piątek 28.06 7.00 - 22.00
Sobota 29.06 8.00 - 16.00
Niedziela 30.06 nieczynna
Poniedziałek 01.07 7.00 - 22.00
Wtorek 02.07 7.00 - 22.00

Continental LM90

opony Continental LM90

Continental LM90

Ocena: brak
  • Sezon: Letnie
  • Rodzaj pojazdu: Dostawcze
  • Producent: Continental

Zamów opony
Continental LM90

Sprawdź ofertę opon Continental LM90 w naszym sklepie.

Opony Continental LM90

Continental LM90 to opona na sezon letni klasy Premium, przeznaczona dla samochodów dostawczych i średnich ciężarówek. Z powodzeniem może być stosowana na wszystkich osiach pojazdu. Charakteryzuje się wytrzymałością oraz wysokimi parametrami trakcyjnymi. Długi okres eksploatacji sprawia, że jest to ekonomiczne rozwiązanie.

Nawet w przypadku dużych i ciężkich aut, opona Continental LM90 skutecznie skraca drogę hamowania oraz poprawia przyczepność boczną na zakrętach. Za bezpieczeństwo podczas jazdy na mokrej drodze odpowiadają szerokie rowki pomiędzy klockami oraz otwarta konstrukcja barków. Woda jest szybko i skutecznie odprowadzana na zewnątrz opony, co gwarantuje zminimalizowanie ryzyka występowania poślizgu hydrodynamicznego. Solidne klocki o zaokrąglonych krawędziach zapewniają płynniejsze sterowanie. Na ich powierzchni zastosowano specjalne, proste nacięcia. Dzięki nim uzyskano lepszą przyczepność nawet na wilgotnej i śliskiej nawierzchni. Dodatkowe zabezpieczenia w postaci grubszej warstwy gumy oraz dodatkowych usztywnień na bokach i krawędzi bieżnika zapobiegają uszkodzeniom mechanicznym, np. podczas najechania na krawężnik lub jazdy na nierównej nawierzchni. Aby wydłużyć przebiegi, do produkcji opony Continental LM90 zastosowano specjalną mieszankę gumową, która wykazuje wysoką odporność na ścieranie. Ponadto wewnętrzna konstrukcja została wzmocniona stalowym opasaniem, które zapobiega odkształcaniu się profilu bieżnika oraz poprawia ogólne parametry trakcji.

Continental to jeden z przodujących dostawców produktów dla wielu dziedzin motoryzacji. Główne fabryki produkujące opony mieszczą się w Niemczech, Francji, Portugalii, Czechach i Rumunii. Firma rozpoczęła swoją działalność w 1871 roku w Hanowerze. Continental trwale wpisał się w historii motoryzacji, opony Continental znalazły się na pierwszym wyposażeniu VW Garbusa.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację zapisów zawartych w Zasadach korzystania z serwisu oraz Polityce prywatności.