gpw
Połącz się z naszym konsultantem
Zobacz godziny pracy infolinii »

Godziny pracy infolinii w najbliższych dniach

Sobota 24.10 8.00 - 16.00
Niedziela 25.10 10.00 - 18.00
Poniedziałek 26.10 8.00 - 20.00
Wtorek 27.10 8.00 - 20.00
Środa 28.10 8.00 - 20.00
Czwartek 29.10 8.00 - 20.00
Piątek 30.10 8.00 - 20.00

Continental ContiEcoContact EP

opony Continental ContiEcoContact EP

Continental ContiEcoContact EP

Ocena: 3,9 / 6,0 1119000 Ilość opinii 271
  • Sezon: Letnie
  • Rodzaj pojazdu: Osobowe
  • Producent: Continental

Zamów opony
Continental ContiEcoContact EP

Sprawdź ofertę opon Continental ContiEcoContact EP w naszym sklepie.

[[ Zobacz opinie ]]

Opony Continental ContiEcoContact EP

Continental ContiEcoContact EP to letnia opona klasy premium przeznaczona do samochodów osobowych średniej klasy, poruszających się głównie po mieście. Model wyposażono w wytrzymały bieżnik uformowany z wysokiej jakości mieszanki gumowej. W efekcie uzyskano optymalną przyczepność i kierowalność w każdych warunkach atmosferycznych, a także mniejsze zużycie paliwa. Ponadto opona oferuje długie przebiegi, dzięki czemu polecana jest do codziennej, intensywnej eksploatacji.

ContiEcoContact EP polecana jest w szczególności do małych aut o średniej mocy silnika, w tym kompaktów. Opona otrzymała wysokie noty w wielu niezależnych testach. W rankingu „ADAC Motorwelt” (03/2001) zajęła pierwsze miejsce i zyskała miano szczególnie polecanej. „Auto Bild” (05/2001) przyznał jej ocenę „znakomita”. Konstrukcja bieżnika Continental ContiEcoContact EP oparta jest o technologię „Flat Belt Concept”. Jest to płaski kontur opasania, który gwarantuje większą powierzchnię styku między oponą a drogą. Rezultatem takiego rozwiązania jest powolne i równomierne zużywanie się bieżnika, niższy poziom hałasu oraz 5-cio procentowa redukcja spalania paliwa poprzez obniżenie oporów toczenia. Do produkcji opony wykorzystano wysokiej jakości mieszankę gumową. Wzbogacono ją zaawansowanym technologicznie związkiem krzemionki, który pomaga zredukować opory toczenia. Za bezpieczeństwo na mokrej nawierzchni odpowiada system rowków, który gwarantuje ochronę przed aquaplaningiem oraz o 6% krótszą drogę hamowania w deszczowych warunkach niż starsze modele tego producenta. Niski poziom szumów i drgań to zasługa odpowiednio wyprofilowanych rowków wzdłużnych i poprzecznych nacięć na barkach.

Continental to jeden z przodujących dostawców opona na świecie. Firma istnieje od 1871 roku. Oferuje wysokiej jakości modele dla wielu segmentów rynku Marka trwale zapisała się również na kartach historii motoryzacji. Była pierwszym dostawca opon dla legendarnego „Garbusa”. Jako pierwsza wypuściła na rynek oponę z homologacją do 360 km/h.. Firma aktywnie wspiera inne dziedziny, a w szczególności sport. Continental został oficjalnym sponsorem Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej 2010 roku w RPA.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację zapisów zawartych w Zasadach korzystania z serwisu oraz Polityce prywatności.