gpw
Połącz się z naszym konsultantem
Zobacz godziny pracy infolinii »

Godziny pracy infolinii w najbliższych dniach

Poniedziałek 26.10 8.00 - 20.00
Wtorek 27.10 8.00 - 20.00
Środa 28.10 8.00 - 20.00
Czwartek 29.10 8.00 - 20.00
Piątek 30.10 8.00 - 20.00
Sobota 31.10 8.00 - 16.00
Niedziela 01.11 10.00 - 18.00

Continental ContiWinterContact TS790 V

opony Continental ContiWinterContact TS790 V

Continental ContiWinterContact TS790 V

Ocena: 5,3 / 6,0 1111130 Ilość opinii 20
  • Sezon: Zimowe
  • Rodzaj pojazdu: Osobowe
  • Producent: Continental

Zamów opony
Continental ContiWinterContact TS790 V

Sprawdź ofertę opon Continental ContiWinterContact TS790 V w naszym sklepie.

[[ Zobacz opinie ]]

Opony Continental ContiWinterContact TS790 V

Opona Continental ContiWinterContact TS 790 V to nowoczesna, asymetryczna opona zimowa klasy premium (wysokiej). Jest to produkt koncernu Continental stworzony z myślą o kierowcach, którzy preferują bardzo szybką jazdę, niezależnie od warunków atmosferycznych. ContiWinterContact TS 790 V zapewnia bardzo dobrą przyczepność i precyzyjne sterowanie nawet przy prędkościach rzędu 240 km/h. Specjalny system rowków zapewnia bardzo dobrą charakterystykę jazdy na mokrej drodze. Równie dobrze opona radzi sobie na nawierzchni suchej. Oferuje bezpieczeństwo i komfort podczas podróżowania.

Opona Continental ContiWinterContact TS 790 V została wyposażona w nowoczesny, asymetryczny wzór bieżnika. Dzięki temu uzyskano bardzo dobre rozłożenie nacisków oraz redukcję sił działających podczas jazdy z wysoką prędkością. Do produkcji opony wykorzystano najnowsze osiągnięcia w dziedzinie techniki produkcyjnej. Mimo, iż opona Continental ContiWinterContact TS 790 V i Continental ContiWinterContact TS 790 mają identyczną rzeźbę bieżnika w znacznym stopniu różnią się właściwościami. Do produkcji opony wykorzystano nowoczesną mieszankę gumową, która zachowuje odpowiednią elastyczność i wytrzymałość. Opona ContiWinterContact TS 790 V Bardzo dobrze radzi sobie w skrajnych temperaturach. Z jednej strony jest odporna na mroźną, zimową aurę. Z drugiej strony bardzo dobrze radzi sobie z wysokimi temperaturami, które powstają wskutek tarcia podczas szybkiej jazdy. Mieszanka poprawia również przyleganie opony na mokrej i śliskiej drodze. Opona Continental ContiWinterContact TS 790 V posiada również specjalne rowki boczne i obwodowe. Trzy wzdłużne kanały skutecznie odprowadzają wódę i błoto pośniegowe spod powierzchni kontaktu opony z podłożem. Jest to skuteczna ochrona przed zjawiskiem aqua i snowplaningu. Cała powierzchni opona została pokryta innowacyjnymi lamelkami, które krzyżują się ze sobą. Dzięki nim samochód zachowuje lepszą przyczepność nawet na warstwie ubitego śniegu i oblodzonej drodze. Konstruktorzy zastosowali również lekko kierunkowy wzór, dzięki czemu, opona bardzo dobrze zachowuje się podczas szybkiej jazdy na wprost. Asymetryczne ułożenie żeber oraz mocna strefa barków stabilizują tor jazdy podczas pokonywania zakrętów. Dodatkowo odpowiednio wyprofilowane rowki boczne redukują powstawanie drgań i szumów, dzięki czemu opona jest cichobieżna. Odpowiednie rozłożenie nacisków sprawia, że jazda jest płynna.

Opona Continental ContiWinterContact TS 790 V to opona przeznaczona na sezon zimowy dla samochodów osobowych o bardzo dużych mocach i pojemnościach silnika. Opona bardzo dobrze sprawdza się w samochodach klasy średniej i wyższej, które osiągają wysokie prędkości. Nadaje się zarówno do luksusowych limuzyn, jak i do aut o sportowym charakterze. Należy pamiętać, że opony Continental ContiWinterContact TS 790 V oraz Continental ContiWinterContact TS 790 nie należy umieszczać na jednej osi. Opony mają taki sam bieżnik, jednak zdecydowanie różnią się właściwościami i osiągami.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację zapisów zawartych w Zasadach korzystania z serwisu oraz Polityce prywatności.