gpw
Połącz się z naszym konsultantem
Zobacz godziny pracy infolinii »

Godziny pracy infolinii w najbliższych dniach

Wtorek 24.11 8.00 - 20.00
Środa 25.11 8.00 - 20.00
Czwartek 26.11 8.00 - 20.00
Piątek 27.11 8.00 - 20.00
Sobota 28.11 8.00 - 16.00
Niedziela 29.11 10.00 - 18.00
Poniedziałek 30.11 8.00 - 20.00

Continental ContiCrossContact LX

opony Continental ContiCrossContact LX

Continental ContiCrossContact LX

Ocena: 4,9 / 6,0 1111900 Ilość opinii 26
  • Sezon: Letnie
  • Rodzaj pojazdu: 4x4
  • Producent: Continental

Zamów opony
Continental ContiCrossContact LX

Sprawdź ofertę opon Continental ContiCrossContact LX w naszym sklepie.

[[ Zobacz opinie ]]

Opony Continental ContiCrossContact LX

Continental ContiCrossContact LX to letnia opona zaliczana do klasy premium przeznaczona do średnich i dużych samochodów z napędem 4x4. Opona bardzo dobrze radzi sobie na zróżnicowanych nawierzchniach, zarówno na utwardzonej drodze oraz w lekkim terenie. Model gwarantuje wysoką przyczepność oraz dokładne sterowanie. Ponadto skutecznie chroni przed poślizgiem hydrodynamiczny.

Continental ContiCrossContact LX została wyposażona w asymetryczny bieżnik, który gwarantuje wszechstronne właściwości. W teście niemieckiego magazynu motoryzacyjnego „Auto Bild Alles Allrad”(04/2006) opona uzyskała końcową ocenę „wzorowa”. Asymetryczny wzór umożliwia podział na strefy, które pełnią odrębne funkcje. Po zewnętrznej stronie umieszczono otwarte barki, które zapewniają stabilność i krótką drogę hamowania w terenie. Wewnętrzna strona odpowiada za charakterystykę jazdy na mokrej drodze oraz w terenie. Konstruktorzy zastosowali również dwa typy nacięć lamelkowych. Zewnętrzna część została pokryta lamelkami o prostym kształcie, natomiast od wewnątrz umieszczono lamele sinusoidalne. Pierwsze z nich zapewniają odpowiednią przyczepność na utwardzonej drodze, natomiast drugi typ poprawia osiągi w terenie. Aby zapewnić bezpieczeństwo w deszczowe dni zastosowano cztery szerokie i głębokie rowki obwodowe, które sprawnie odprowadzają wodę z powierzchni styku opony z podłożem oraz redukują zjawisko aquaplaningu. Wytrzymała mieszanka gumowa użyta do produkcji gwarantuje ochronę przed uszkodzeniami, jednak w niższych temperaturach traci swoje właściwości. Dlatego należy pamiętać o sezonowej wymianie ogumienia.

Continental to jeden z największych producentów opon. Biorąc pod uwagę produkcję opon koncern zajmuje pierwszą pozycję w Niemczech, drugą w Europie i czwartą na świecie. Firma powstała w 1971 roku. Continental jest producentem obecnie najszybszej, seryjnej opony. Samochód Porsche 911 GT 9 wyposażony w opony ContiSportContact Vmax pobił rekord prędkości na torze we włoskim Nardo osiągając 409 Km/h.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację zapisów zawartych w Zasadach korzystania z serwisu oraz Polityce prywatności.