gpw
Połącz się z naszym konsultantem
Zobacz godziny pracy infolinii »

Godziny pracy infolinii w najbliższych dniach

Sobota 16.01 8.00 - 16.00
Niedziela 17.01 nieczynna
Poniedziałek 18.01 8.00 - 20.00
Wtorek 19.01 8.00 - 20.00
Środa 20.01 8.00 - 20.00
Czwartek 21.01 8.00 - 20.00
Piątek 22.01 8.00 - 20.00

Continental ContiWinterContact TS760

opony Continental ContiWinterContact TS760

Continental ContiWinterContact TS760

Ocena: 4,7 / 6,0 1111700 Ilość opinii 8
  • Sezon: Zimowe
  • Rodzaj pojazdu: Osobowe
  • Producent: Continental

Zamów opony
Continental ContiWinterContact TS760

Sprawdź ofertę opon Continental ContiWinterContact TS760 w naszym sklepie.

[[ Zobacz opinie ]]

Opony Continental ContiWinterContact TS760

Opona Continental ContiWinterContact TS 760 to nowoczesna opona zimowa klasy premium (wysokiej). Jest to propozycja koncernu Continental przeznaczona dla kierowców, którzy cenią komfortową i bezpieczną jazdę nawet w ekstremalnych warunkach zimowych. Opona zapewnia bardzo dobrą przyczepność i odpowiednie sterowanie zarówno na mokrej, oblodzonej, jak i zaśnieżonej drodze. Równie dobrze radzi sobie podczas lekkiej zimy na suchej nawierzchni. Specjalna rzeźba opony zapewnia wysoką ochronę przed poślizgiem na tafli wody i błocie pośniegowym.

Opona Continental ContiWinterContact TS 760 została stworzona przy użyciu nowoczesnych technologii produkcyjnych. Bieżnik zaprojektowano przy użyciu zaawansowanych programów komputerowych. Specjalnie dobrana mieszanka dodatkowo poprawia parametry opony. Wzór opony składa się z solidnych klocków pokrytych licznymi sinusoidalnymi nacięciami lamelkowymi. Nacięcia zwiększają liczbę tzw. gryzących krawędzi bieżnika. Podczas kontaktu z podłożem lamelki wbijają się w nawierzchnię. Szczególnie dobrze radzą sobie na śliskiej i zaśnieżonej drodze. Skracają drogę hamowania oraz poprawiają kierowalność. Dzięki nim samochód zachowuje odpowiednią przyczepność nawet przy wyższych prędkościach oraz podczas pokonywania zakrętów. Kierunkowe ułożenie klocków bieżnika poprawia osiągi na mokrej drodze. Wzdłużne i boczne rowki szybko i efektywnie odprowadzają wodę i błoto pośniegowe spod powierzchni opony. Dodatkowo zredukowano w ten sposób ryzyko zjawiska aqua i snowplaningu. Mieszanka gumowa z której wykonano oponę jest odpowiednio elastyczna i wysoce wytrzymała na zużycie . Poprawia charakterystykę jazdy na śliskiej drodze. Guma nie traci również swoich właściwości w bardzo niskich a także wyższych temperaturach. Dzięki temu zużywa się wolno. Konstruktorzy zadbali również o odpowiednie rozłożenie nacisków w oponie. Mocna strefa barków gwarantuje równomierne rozmieszczenie ciężaru na całej powierzchni bieżnika, co przyczynia się do wydłużenia przebiegów oraz równomiernego zużycia opony. Dodatkowym atutem opony są niskie opory toczenia. Continental ContiWinterContact TS 760 zapewnia mniejsze zużycie paliwa oraz płynną i komfortową jazdę. Zoptymalizowana rzeźba redukuje powstawanie szumów i drgań. Dzięki temu opona jest bardzo cicha.

Opona Continental ContiWinterContact TS 760 przeznaczona jest na sezon zimowy dla samochodów kompaktowych średniej klasy o przeciętnych mocach i pojemnościach silnika. Bardzo dobrze sprawdza się w autach typu hatchback. Przeznaczona jest zarówno do jazdy w niskich temperaturach i na śliskiej nawierzchni oraz na suchej drodze. Dzięki temu niezależnie od zmiany pogody nie jest narażona na szybsze zużycie w temperaturach powyżej +7 stopni Celsjusza.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację zapisów zawartych w Zasadach korzystania z serwisu oraz Polityce prywatności.