gpw
Połącz się z naszym konsultantem
Zobacz godziny pracy infolinii »

Godziny pracy infolinii w najbliższych dniach

Niedziela 12.07 nieczynna
Poniedziałek 13.07 8.00 - 20.00
Wtorek 14.07 8.00 - 20.00
Środa 15.07 8.00 - 20.00
Czwartek 16.07 8.00 - 20.00
Piątek 17.07 8.00 - 20.00
Sobota 18.07 8.00 - 16.00

Continental ContiWinterContact TS810

opony Continental ContiWinterContact TS810

Continental ContiWinterContact TS810

Ocena: 4,8 / 6,0 1111800 Ilość opinii 324
  • Sezon: Zimowe
  • Rodzaj pojazdu: Osobowe
  • Producent: Continental

Zamów opony
Continental ContiWinterContact TS810

Sprawdź ofertę opon Continental ContiWinterContact TS810 w naszym sklepie.

[[ Zobacz opinie ]]

Opony Continental ContiWinterContact TS810

Continental ContiWinterContact TS810 to asymetryczna opona zimowa klasy premium (wysokiej). Koncern Continental jest jedną z największych firm w branży. Specjalizuje się między innymi w produkcji opon wysokich osiągów. Continental ContiWinterContact TS810 została stworzona dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii produkcyjnych. Gwarantuje optymalne właściwości trakcyjne oraz krótką drogę hamowania na śniegu i lodzie. Ponadto zapewnia wysoki komfort jazdy oraz długie przebiegi.

Opona Continental ContiWinterContact TS810 posiada komputerowo zaprojektowany, asymetryczny wzór bieżnika. Uzyskano w ten sposób podział bieżnika na dwie strefy. Każda z nich pełni inną funkcję. Wewnętrzna część opony odpowiedzialna jest za zapewnienie bezpieczeństwa podczas jazdy na mokrej nawierzchni. Wyposażono ją w promieniście ułożone rowki połączone z szerokim kanałem obwodowym. Taka rzeźba zapewnia szybkie i skuteczne usuwanie wody spod powierzchni kontaktu opony z podłożem. W zależności od szerokości opony występują trzy lub cztery (powyżej 225 mm) kanały obwodowe. Zewnętrzna część bieżnika Continental ContiWinterContact TS810 zapewnia płynną i komfortową jazdę. Szerokie klocki bieżnika stabilizują tor jazdy oraz zapewniają boczną przyczepność podczas pokonywania zakrętów. Specjalnie rowki na barkach opony redukują również szumy i drgania, które powstają podczas toczenia. Dzięki temu opona jest cicha. Dużą zaletą opony Continental ContiWinterContact TS810 jest jej kierowalność. Ciągłe żebro w środkowej części opony odpowiada za przenoszenie ruchów kierownicy na drogę. Wyposażono je w drobne nacięcia na bokach, dzięki czemu dostosowuje się do nierówności drogi i nie traci kontaktu z podłożem. Aby zapewnić dobrą przyczepność podczas jazdy na śliskiej nawierzchni klocki i bloki bieżnika pokryte są nowoczesnymi nacięciami lamelkowymi. Wewnątrz nich znajdują się specjalne rozpórki, które zapobiegają blokowaniu się śniegu oraz zamykaniu się lamelek podczas kontaktu z drogą. W ten sposób uzyskano krótsza drogę hamowania oraz dynamiczne zachowanie podczas ruszania i przyśpieszania. Do produkcji opony zastosowano mieszankę gumową na bazie ciekłego polimeru, która nie twardnieje nawet w bardzo niskiej temperaturze. Dodatkowo odporny na ścieranie bieżnik, zużywa się wolno, co gwarantuje wysokie przebiegi.

Opona Continental ContiWinterContact TS810 przeznaczona jest na sezon zimowy dla samochodów osobowych średniej i wyższej klasy. Sprawdza się zarówno w rodzinnych kombi, jak i luksusowych sedanach. W trosce o bezpieczeństwo użytkowników konstruktorzy wyposażyli oponę Continental ContiWinterContact TS810 we wskaźnik zużycia opony (TWI). Graniczna głębokość bieżnika wynosi w tym przypadku 4 mm. Większe zużycie spowoduje znaczne pogorszenie właściwości jezdnych opony.

Opona Continental ContiWinterContact TS810 jest jedną z najlepszych opon w swojej klasie, dlatego jest szczególnie godna polecenia. Jej zakup jest pewną inwestycją, która zapewni bezpieczną i komfortową jazdę zimą. Koncern Continental przywiązuję dużą wagę do stosowania najwyższej jakości materiałów, o czym świadczą właściwości opon tej marki. Ponadto firma aktywnie angażuje się w sponsoring największych sportowych wydarzeń. Firma jest głównym sponsorem Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej FIFA 2010, które odbędą się w Afryce.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację zapisów zawartych w Zasadach korzystania z serwisu oraz Polityce prywatności.