gpw
Połącz się z naszym konsultantem
Zobacz godziny pracy infolinii »

Godziny pracy infolinii w najbliższych dniach

Poniedziałek 30.11 8.00 - 20.00
Wtorek 01.12 8.00 - 20.00
Środa 02.12 8.00 - 20.00
Czwartek 03.12 8.00 - 20.00
Piątek 04.12 8.00 - 20.00
Sobota 05.12 8.00 - 16.00
Niedziela 06.12 10.00 - 18.00

Continental ContiWinterContact TS830

opony Continental ContiWinterContact TS830

Continental ContiWinterContact TS830

Ocena: 5,2 / 6,0 1111120 Ilość opinii 129
  • Sezon: Zimowe
  • Rodzaj pojazdu: Osobowe
  • Producent: Continental

Zamów opony
Continental ContiWinterContact TS830

Sprawdź ofertę opon Continental ContiWinterContact TS830 w naszym sklepie.

[[ Zobacz opinie ]]

Opony Continental ContiWinterContact TS830

Continental ContiWinterContact TS 830 to zimowa opona klasy premium (wysokiej), której producentem jest koncern Continental. Model ContiWinterContact TS 830 zaprojektowany został do ekstremalnych manewrów w sezonie zimowym. Zapewnia lepsze hamowanie zarówno na ośnieżonej, jak i mokrej nawierzchni. Continental ContiWinterContact TS 830 została zaprojektowana do współpracy z ESC, elektronicznym systemem kontroli trakcji. Dzięki niskim oporom toczenia zmniejszono zużycie paliwa.

Continental ContiWinterContact TS 830 zaprojektowana została w taki sposób, aby zapewnić kierowcy optymalną sztywność i kierowalność przy pokonywaniu zakrętów, oraz bardzo dobrą elastyczność wzdłużną. Takie zachowanie gwarantują innowacyjne, trójwymiarowe nacięcia. Dzięki nim samochód reaguje na każdy ruch kierownicy. Nawet przy wysokich prędkościach opona zapewnia precyzyjne sterowanie. Dużym problemem na oblodzonej i zaśnieżonej drodze jest dynamiczne ruszanie. Opona zaczyna się kręcić w miejscu, co jest szczególnie niebezpieczne podczas ruszania na zatłoczonych ulicach. Aby zapobiec takim sytuacjom Inżynierowie firmy Continental skupili się na zapewnieniu odpowiedniej przyczepności podczas ruszania i przyśpieszania. Zaprojektowano w tym celu kierunkowy bieżnik z podziałem na strefy. Każda z nich pełni inną funkcję, aby opona była funkcjonalna w zróżnicowanych warunkach. Środkowa cześć bieżnika zapewnia odpowiednią charakterystykę na lodzie. Dzięki zastosowaniu licznych rowków i nacięć w centralnej części, zwiększono ilość krawędzi, które zapobiegają ślizganiu się bieżnika. Opona dokładnie przylega do oblodzonej nawierzchni. Część barkowa odpowiada za krótką drogę hamowania na śniegu. Zwiększono w tym celu liczbę bloków bieżnika, które tworzą łącznie ponad 100 krawędzi, które wgryzają się w warstwę śniegu. Skuteczne odprowadzanie wody zapewnia odpowiednia, kierunkowa rzeźba. Liczne rowki skutecznie odprowadzają wodę i błoto pośniegowe oraz redukują zjawisko hydro i snowplaningu. Poszczególne elementy rzeźby bieżnika zostały ustawione pod odpowiednim kątem, aby redukować opory toczenia oraz powstający w czasie kontaktu opony z podłożem hałas. Do produkcji opony zastosowano innowacyjną mieszankę HAFT (Hydrophilic Adhesion Fluid Technology) o wysokiej przyczepności na mokrej i oblodzonej nawierzchni. Opona przystosowana jest również do współpracy z elektronicznymi systemami ABS I ESC, dzięki czemu gwarantuje bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa.

Continental ContiWinterContact TS 830 to opona przystosowana do każdych zimowych warunkach. Przeznaczona jest dla samochodów osobowych średniej i wyższej klasy o dużych mocach i pojemnościach silnika. Przystosowana jest do wysokich prędkości, dzięki czemu pozwala na sportowe osiągi.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację zapisów zawartych w Zasadach korzystania z serwisu oraz Polityce prywatności.