gpw
Połącz się z naszym konsultantem
Zobacz godziny pracy infolinii »

Godziny pracy infolinii w najbliższych dniach

Niedziela 14.08 nieczynna
Poniedziałek 15.08 nieczynna
Wtorek 16.08 8.00 - 20.00
Środa 17.08 8.00 - 20.00
Czwartek 18.08 8.00 - 20.00
Piątek 19.08 8.00 - 20.00
Sobota 20.08 8.00 - 16.00

Pirelli SnowSport

opony Pirelli SnowSport

Pirelli SnowSport

Ocena: 4,7 / 6,0 1111700 Ilość opinii 155
  • Sezon: Zimowe
  • Rodzaj pojazdu: Osobowe
  • Producent: Pirelli

Zamów opony
Pirelli SnowSport

Sprawdź ofertę opon Pirelli SnowSport w naszym sklepie.

[[ Zobacz opinie ]]

Opony Pirelli SnowSport

Pirelli SnowSport to opona zimowa klasy premium (wysokiej). Pirelli jest koncernem, który specjalizuje się między innymi w produkcji wysokiej jakości opon segmentu HP i UHP. Pirelli SnowSport zapewnia optymalną charakterystykę jazdy w każdych zimowych warunkach. Nowoczesna, asymetryczna rzeźba zapewnia komfort jazdy porównywalny z oponami letnimi. Ponadto opona Pirelli SnowSport zapewnia odpowiednią przyczepność i krótka drogę hamowania nawet na oblodzonej nawierzchni.

Opona Pirelli SnowSport została wyposażona w komputerowo zaprojektowany, asymetryczny wzór bieżnika, który gwarantuje wysokie osiągi na mokrej i suchej nawierzchni. Równie dobrze sprawdza się na śniegu i oblodzonej drodze. Do produkcji bieżnika zastosowano mieszankę gumową z dodatkiem krzemionki o nazwie Silica 2. Uzyskano w ten sposób lepsze trzymanie się drogi. Mieszanka wykazuje właściwości antypoślizgowe. Dodatkowo nie traci elastyczności nawet w niskich temperaturach poniżej 7 stopni Celsjusza. Dla zapewnienia bezpieczeństwa na mokrej nawierzchni zastosowano cztery szerokie kanały obwodowe. Ich zadaniem jest odprowadzanie wody i błota pośniegowego z powierzchni styku opony z podłożem. Dzięki takiej rzeźbie uzyskano efektywne osuszanie bieżnika oraz skuteczną ochronę przed zjawiskiem aqua i snowplaningu. Powierzchnia opony została pokryta nowoczesnymi nacięciami lamelkowymi, które pełnią funkcję tzw. kieszonek śniegowych. Dzięki nim bieżnik jest sztywniejszy, natomiast opona dobrze trzyma się drogi. Nawet na grubej, ubitej warstwie śniegu opona Pirelli SnowSport zachowuje odpowiednią przyczepność. Przekłada się to na krótsza drogę hamowania oraz pewne ruszanie i przyśpieszanie bez ryzyka poślizgu. Na barkach opony zastosowano mocne bloki wykonane w technologii Cap & Base. Gwarantują one większą stabilność podczas jazdy nawet przy dużych prędkościach. Ponadto bloki na barkach są przesunięte względem klocków w centralnej części opony. Takie ustawienie zapewnia redukcję drgań i szumów. Dzięki temu opona Pirelli SnowSport jest cicha i komfortowa.

Opona Pirelli SnowSport przeznaczona jest na sezon zimowy dla samochodów klasy średniej i wyższej. Sprawdza się zarówno w samochodach sportowych, jak i w luksusowych limuzynach. Pirelli SnowSport znalazła się w seryjnym wyposażeniu samochodów takich marek jak Audi, BMW. Jaguar, Ford, Mercedes, Maserati czy Porsche.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację zapisów zawartych w Zasadach korzystania z serwisu oraz Polityce prywatności.