gpw
Połącz się z naszym konsultantem
Zobacz godziny pracy infolinii »

Godziny pracy infolinii w najbliższych dniach

Sobota 10.12 8.00 - 16.00
Niedziela 11.12 nieczynna
Poniedziałek 12.12 8.00 - 20.00
Wtorek 13.12 8.00 - 20.00
Środa 14.12 8.00 - 20.00
Czwartek 15.12 8.00 - 20.00
Piątek 16.12 8.00 - 20.00

Pirelli Scorpion Ice

opony Pirelli Scorpion Ice

Pirelli Scorpion Ice

Ocena: 5,1 / 6,0 1111110 Ilość opinii 62
  • Sezon: Zimowe
  • Rodzaj pojazdu: 4x4
  • Producent: Pirelli

Zamów opony
Pirelli Scorpion Ice

Sprawdź ofertę opon Pirelli Scorpion Ice w naszym sklepie.

[[ Zobacz opinie ]]

Opony Pirelli Scorpion Ice

Typ: zimowa.

Klasa: premium (wysoka) – najwyższy poziom osiągów i najbardziej zaawansowane technologie.

Bieżnik: asymetryczny – składa się z dwóch części (zewnętrznej i wewnętrznej); strona wewnętrzna odprowadza wodę i błoto pośniegowe, a zewnętrzna zapewnia stabilność na zakrętach i przyczepność na suchej nawierzchni.

Przeznaczenie: samochody z napędem 4x4 (SUV).

Rozmiary: 16-21 cali.

Informacje o producencie: Pirelli jest włoskim koncernem oponiarskim, który został założony w 1872 roku. Marka od samego początku swojego istnienia była obecna w sportach motorowych. Zwycięzcy rajdu Pekin – Paryż z 1907 r. korzystali właśnie z opon Pirelli. Firma jest obecnie zaliczana do grona liderów rynku oponiarskiego. Od 2011 jest oficjalnym dostawcą opon dla F1. Firma słynie również z wydawania co roku prestiżowego kalendarza z fotograficznymi aktami modelek. Od wielu lat sponsoruje też drużynę piłkarską Inter Mediolan.

Opis technologii: Opona została wyposażona asymetryczny wzór bieżnika, który zapewnia pełną kontrolę nad pojazdem w zróżnicowanych warunkach panujących zimą. Model wykonano z elastycznej mieszanki, która gwarantuje optymalną przyczepność w niskich temperaturach oraz odporność opony na przyspieszone zużycie.

W bieżniku zastosowano cztery głębokie kanały obwodowe, których zadaniem jest oprowadzanie wody i błota pośniegowego, czego efektem jest ochrona przed zjawiskami aquaplaningu i snowplaningu. Promieniowy układ krawędzi to mocno wgryzanie się opony w podłoże, co przekłada się na dobrą trakcję na śniegu i lodzie.

Opona Pirelli Scorpion Ice została przystosowana do nagłych manewrów. Odpowiednią stabilność boczną zapewniają specjalne połączenia bloków bieżnika z podłużnymi kanałami. Działanie siły odśrodkowej zredukowano poprzez wzmocnienie budowy ściany bocznej.

W celu ochrony krawędzi opony w tej strefie zastosowano większa ilość gumy. Poprawiony kształt stopki gwarantuje lepsze przyleganie gumy do rantu felgi. Odpowiednio wyprofilowane ścianki rowków uniemożliwiają blokowanie się kawałków lodu i kamieni, co chroni oponę przed ścieraniem i pęknięciami.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację zapisów zawartych w Zasadach korzystania z serwisu oraz Polityce prywatności.