gpw
Połącz się z naszym konsultantem
Zobacz godziny pracy infolinii »

Godziny pracy infolinii w najbliższych dniach

Sobota 27.06 8.00 - 16.00
Niedziela 28.06 nieczynna
Poniedziałek 29.06 8.00 - 20.00
Wtorek 30.06 8.00 - 20.00
Środa 01.07 8.00 - 20.00
Czwartek 02.07 8.00 - 20.00
Piątek 03.07 8.00 - 20.00

Testy opon samochodowych Nokian Tyres WR A3 - Strona 66

Ocena łączna opon Nokian Tyres WR A3

Ocena łączna:

5,25 (ilość opinii: 674)
1111130
Charakterystyka Ocena
wygląd opony 5,35
poziom hałasu 5,00
amortyzowanie
sucha nawierzchnia 5,40
mokra nawierzchnia 5,20
jazda po śniegu i lodzie 5,25
jazda w błocie pośniegowym 5,25
opory toczenia 5,00
ścieralność 5,05
awaryjność -

Opinie użytkowników opon Nokian Tyres WR A3

Charakterystyka Ocena
wygląd opony 4,00
poziom hałasu 4,00
amortyzowanie 4,00
sucha nawierzchnia 5,00
mokra nawierzchnia 4,00
jazda po śniegu i lodzie 2,00
jazda w błocie pośniegowym 2,00
opory toczenia 4,00
ścieralność 6,00
awaryjność -
  • przejechany dystans: powyżej 15000km
  • miejsce użytkowania: przeważnie poza miastem
  • styl jazdy: umiarkowany
  • pojazd: Audi A6 Avant C6 2.0 TDI (89kW)
  • ponowny zakup: Nie
Grzegorz:3,651117000

Opinia użytkownika: Przejechałem już 3 sezony zimowe na tych oponach teraz używam je czwarty. Muszę stwierdzić, że pomimo 30000km bieżnik wygląda rewelacyjnie około 5mm, niestety właściwości jezdne poza dobrze odśnieżonymi drogami dosyć mizerne jak na opony klasy premium. Ruszanie pod górkę na ośnieżonej drodze - auto ślizga się ASR wariuje i w zasadzie bez pomocy współpasażera problem jest z wyjechaniem nawet na wstecznym. Prosta droga głęboki śnieg(tzn po kostki) - problem z ruszeniem, ASR non stop przyhamowuje koła, bez ASR koła non stop buksują nawet przy niewielkim muśnięciu gazu. Hamowanie - świeży śnieg - bez rewelacji ABS ciągle popuszcza koła. Reasumując w warunkach stricte zimowych opona minus przeciętna. Mokra,sucha autostrada - prędkości nawet 200km/h nie są problemem, opona dobrze trzyma się nawierzchni, jest przewidywalna. Aquaplaning - duże kałuże i prędkość około 100km/h - auto wyczulone ucieka na boki, nie radzi sobie z odprowadzaniem dużej ilości wody. Bieżnik bardzo odporny na ścieranie po 4 sezonach - 4-5mm, co znaczy że jest twardy, a lamele ciężko współpracują z podłożem, co przedkłada się na słabą przyczepność na śniegu. Jazda po łukach bez problemów, boki jak i bieżnik dosyć sztywny, brak efektu bujania. Ogólnie mówiąc opona dobra jest na miesiące wiosenne jak i jesienne, zima raczej tylko odśnieżone drogi. Mam nadzieje ze pomogłem w wyborze zimówek na kolejny sezon załączoną powyżej opinią na temat Nokianów WR A3

Charakterystyka Ocena
wygląd opony 4,00
poziom hałasu 5,00
amortyzowanie 3,00
sucha nawierzchnia 4,00
mokra nawierzchnia 3,00
jazda po śniegu i lodzie 4,00
jazda w błocie pośniegowym 4,00
opory toczenia 5,00
ścieralność 5,00
awaryjność -
  • przejechany dystans: 10000 - 15000km
  • miejsce użytkowania: przeważnie poza miastem
  • styl jazdy: umiarkowany
  • pojazd: Skoda Superb Sedan II FL 2.0 TDI Green tec (103kW)
  • ponowny zakup: Tak
Marcin:3,651117000

Opinia użytkownika: Fatalnie dobrana opona do samochodu (zestaw fabryczny - nie miałem wyboru). Superb użytkowany w 50% po autostradach wymaga opon o wyższym indeksie prędkości niż 210. Opona w tym indeksie ma tendencje do dramatycznego odkształcania i "gubienia" wyważenia w przypadku tak ciężkiego samochodu. To co piszą inni użytkownicy dotyczące komfortu, prowadzenia, kierowalności to prawda. Opony są generalnie OK ale dla mnie na 2-3 tys kilometrów i do wulkanizacji. Auto wpada w drżenia, staje się niekierowalne itp. Zmieniam na GY o indeksie 240 km i najwyższej możliwej nośności.

Charakterystyka Ocena
wygląd opony 4,00
poziom hałasu 3,00
amortyzowanie 3,00
sucha nawierzchnia 5,00
mokra nawierzchnia 3,00
jazda po śniegu i lodzie 3,00
jazda w błocie pośniegowym 3,00
opory toczenia 3,00
ścieralność 3,00
awaryjność -
  • przejechany dystans: poniżej 2000km
  • miejsce użytkowania: przeważnie w mieście
  • styl jazdy: umiarkowany
  • pojazd: -
  • ponowny zakup: Nie
krajewskis:3,651117000

Opinia użytkownika: Kilkanaście opon juz miałem do tej pory najlepszy był Dunlop. Nokiany dostałem z autem, niestety na mokrym tracą przyczepność, na śniegu będzie jeszcze gorzej, ogólnie nie polecam

Charakterystyka Ocena
wygląd opony 4,00
poziom hałasu 5,00
amortyzowanie 3,00
sucha nawierzchnia 4,00
mokra nawierzchnia 4,00
jazda po śniegu i lodzie 3,00
jazda w błocie pośniegowym 3,00
opory toczenia 4,00
ścieralność 4,00
awaryjność -
  • przejechany dystans: powyżej 15000km
  • miejsce użytkowania: w terenie i w mieście
  • styl jazdy: umiarkowany
  • pojazd: VW Passat Sedan B6 2.0 TDI
  • ponowny zakup: Nie
KP:3,651117000

Opinia użytkownika: dobra opona,jak nie ma śniegu,w trudnych warunkach nie sprawdza się.Cicha,w miarę komfortowa,dobrze trzyma na mokrej nawierzchni,ale trochę śniegu i się ślizga,są problemy z ruszeniem,czy podjazdem nawet na niewielką górkę.W porównaniu z Goodyear Ug7 i Ug8 odpada w przedbiegach

Charakterystyka Ocena
wygląd opony 6,00
poziom hałasu 6,00
amortyzowanie 5,00
sucha nawierzchnia 5,00
mokra nawierzchnia 2,00
jazda po śniegu i lodzie 4,00
jazda w błocie pośniegowym 4,00
opory toczenia 5,00
ścieralność 5,00
awaryjność -
  • przejechany dystans: 2000 - 5000km
  • miejsce użytkowania: w terenie i w mieście
  • styl jazdy: umiarkowany
  • pojazd: Opel Insignia 4/5 drzwi I 2.0 CDTI (96kW)
  • ponowny zakup: Nie
Wojtek Czarny Bór:3,651117000

Opinia użytkownika: Spodziewałem się miłego zaskoczenia, ale uważam że Skandynawowie nie pomyśleli że zimówka również powinna dobrze się trzymać mokrej nawierzchni. Mokra droga, lekki łuk i nie trzeba większej prędkości żeby "polecieć".

Charakterystyka Ocena
wygląd opony -
poziom hałasu 6,00
amortyzowanie 2,00
sucha nawierzchnia 5,00
mokra nawierzchnia 2,00
jazda po śniegu i lodzie 4,00
jazda w błocie pośniegowym 4,00
opory toczenia -
ścieralność 5,00
awaryjność -
  • przejechany dystans: powyżej 15000km
  • miejsce użytkowania: przeważnie poza miastem
  • styl jazdy: umiarkowany
  • pojazd: Citroen C5 Tourer II 2.0 HDI
  • ponowny zakup: Nie
james995:3,651117000

Opinia użytkownika: Po dwóch sezonach opona zaczyna się ślizgać zwłaszcza na mokrym, potrafi niestety po tym czasie niemiło zaskoczyć. Po trzech sezonach, czyli obecnie jest tragedia mimo głębokiego bieznika (opony moje spokojnie mogłyby ten sezon i jeszcze neastępny służyć). Przy temperaturze od 3-8 st C opona na mokrym obecnie praktycznie nie ma przyczepności co nie powinno się dziać po 3 zesonach, dlatego wymieniam i napewno nie na takie same. Dodam, że piszę o nawierzchni mokrej bez kałuż, czyli nie ma nadmiaru wody. Na śniegu również już nie jest dobrze ale nie jest tragedia. Zaznaczę jeszcze raz po dwóch sezonach Nokian WR A3 to tragedia. Co do jakości opony to oceniam dobrze, bo żadnych wybrzuszeń, dobrze się wywarza i jest cicha (nawet porównując micheliny letnie). Dodatkowa wada to jest twarda i czuć dużo bardziej nierównośći ale pewnie dlatego że to ta z wzmacniana.

Charakterystyka Ocena
wygląd opony -
poziom hałasu 5,00
amortyzowanie 4,00
sucha nawierzchnia 5,00
mokra nawierzchnia 4,00
jazda po śniegu i lodzie 2,00
jazda w błocie pośniegowym 2,00
opory toczenia -
ścieralność -
awaryjność -
  • przejechany dystans: poniżej 2000km
  • miejsce użytkowania: przeważnie poza miastem
  • styl jazdy: umiarkowany
  • pojazd: BMW Seria 3 Touring E91 318d
  • ponowny zakup: Nie
Beamer:3,651117000

Opinia użytkownika: Kupiłem Nokian WR A3 205/55 R16 91 H i kurczę jestem w szoku, bo tak słabo jeżdżą. Miałem w Hondzie Nokiany W, miałem w Volvo Nokiany W+ i były świetne. Jako fan marki kupiłem do mojej 318d Nokiany WR i się ślizgam! Tamte szły jak po asfalcie, a te niestety myszkują, ABS się włącza, przy ruszaniu jest uślizg, przy włączaniu się do ruchu też, jak wyjeżdżam z prostopadłej podporządkowanej i włączam się do ruchu również. Szok. Nie wiem o co chodzi. Czy to moment większy w dieslu + tylny napęd ma aż takie znaczenie? W tamtych przednionapędowcach w mniejszych rozmiarach Nokian był super. Przejechałem już ponad 1200 km i nadal bez zmian. Liczyłem, że sie ułożą. Z mojej perspektywy nie polecam. Zastanawiam się, czy ich nie sprzedać i nie zamienić na Dunlopa, Goodyeara, czy Michelin Alpine..

Charakterystyka Ocena
wygląd opony 5,00
poziom hałasu 4,00
amortyzowanie 4,00
sucha nawierzchnia 3,40
mokra nawierzchnia 3,00
jazda po śniegu i lodzie 4,20
jazda w błocie pośniegowym 4,00
opory toczenia 4,00
ścieralność 1,00
awaryjność -
  • przejechany dystans: 2000 - 5000km
  • miejsce użytkowania: przeważnie w mieście
  • styl jazdy: umiarkowany
  • pojazd: Lexus IS Sedan
  • ponowny zakup: Tak
tomek:3,451115000

Opinia użytkownika: Zaraz po założeniu opon myślałem, że wypadnę z zakrętu, bo opony tak sie ślizgaly. Po 200 km to przeszlo. Niestety przez 2 miesiace jazdy na tych oponach od 1 listopada, zjechalem 2 mm bieznika na osi napędowej i 1mm bieżnika na osi nienapędowej - przejechalem w tym czasie 4000 km. Na śniegu testowane raz - dzialają nieźle, mogę polecić. Natomiast jeśli mamy taką zimę jak teraz w polsce, to lepszym wyborem beda continentale i micheliny - nie ścierają się tak na asfalcie jak te.

Charakterystyka Ocena
wygląd opony 6,00
poziom hałasu 2,00
amortyzowanie 2,00
sucha nawierzchnia 4,00
mokra nawierzchnia 2,80
jazda po śniegu i lodzie -
jazda w błocie pośniegowym -
opory toczenia 4,00
ścieralność 5,00
awaryjność -
  • przejechany dystans: powyżej 15000km
  • miejsce użytkowania: przeważnie poza miastem
  • styl jazdy: szybki i agresywny
  • pojazd: Ford Mondeo Kombi
  • ponowny zakup: Nie
malik:3,401114000

Opinia użytkownika: Opony średniej jakości, ze względu na bieżnik dość głośne. na mokrym niespecjalnie się zachowywały. do spokojnej jazdy może byłyby dobre, ale szybsza jazda to dla tych opon nie lada wyzwanie

Charakterystyka Ocena
wygląd opony 5,00
poziom hałasu 5,00
amortyzowanie 4,00
sucha nawierzchnia 4,00
mokra nawierzchnia 3,00
jazda po śniegu i lodzie 3,00
jazda w błocie pośniegowym 3,00
opory toczenia 5,00
ścieralność 5,00
awaryjność -
  • przejechany dystans: 2000 - 5000km
  • miejsce użytkowania: przeważnie w mieście
  • styl jazdy: umiarkowany
  • pojazd: Infiniti G Coupe I 3.7 (235kW)
  • ponowny zakup: Nie
AJ:3,301113000

Opinia użytkownika: Gdy jest mokro to brakuje przyczepności aby dynamicznie przyspieszyć nawet. Jeśli chodzi o skręcanie to nie jest najgorzej.

651 - 660 z 674 Znalezionych opon

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację zapisów zawartych w Zasadach korzystania z serwisu oraz Polityce prywatności.