gpw
Połącz się z naszym konsultantem
Zobacz godziny pracy infolinii »

Godziny pracy infolinii w najbliższych dniach

Wtorek 14.07 8.00 - 20.00
Środa 15.07 8.00 - 20.00
Czwartek 16.07 8.00 - 20.00
Piątek 17.07 8.00 - 20.00
Sobota 18.07 8.00 - 16.00
Niedziela 19.07 nieczynna
Poniedziałek 20.07 8.00 - 20.00

Michelin PRIMACY HP ZP

opony Michelin PRIMACY HP ZP

Michelin PRIMACY HP ZP

Ocena: 5,1 / 6,0 1111110 Ilość opinii 12
  • Sezon: Letnie
  • Rodzaj pojazdu: Osobowe
  • Producent: Michelin

Zamów opony
Michelin PRIMACY HP ZP

Sprawdź ofertę opon Michelin PRIMACY HP ZP w naszym sklepie.

[[ Zobacz opinie ]]

Opony Michelin PRIMACY HP ZP

Michelin Primacy HP ZP to letnia opona segmentu premium stworzona specjalnie do samochodów o dużej mocy i pojemności silnika. Gwarantuje wysokie osiągi w zróżnicowanych warunkach sezonu letniego. Nowoczesna konstrukcja bieżnika skutecznie niweluje zjawisko aquaplaningu. W Michelin Primacy HP ZP wykorzystano technologię Zero Pressure, która pozwala kontynuować jazdę po przebiciu opony, nawet przez 80 km. Jest to zasługą bocznych wzmocnień, które w momencie utraty ciśnienia w oponie przejmują siły nacisku na siebie.

Bieżnik Michelin Primacy HP ZP uformowano z mieszanki elastomera Elasto-Sport oraz komponentu krzemionkowego Full Silica. Dzięki swoim właściwościom Michelin Primacy HP ZP ma zmniejszać opory toczenia, co wpływa na oszczędność paliwa i redukcję wydzielania dwutlenku węgla. Dodatkowo zwiększa przyczepność na mokrych nawierzchniach. Testy wewnętrzne potwierdziły skrócenie drogi hamowania na takim podłożu o 2 metry, w porównaniu z poprzednim modelem z gamy Primacy. Na rzeźbę bieżnika Michelin Primacy HP ZP składają się m.in. masywne klocki połączone mostkami. Pozwalają one uzyskać odpowiednią sztywność i mają gwarantować skuteczne przenoszenie sił napędowych oraz równomierne zużycie bieżnika. Wpływa to znacząco na wydłużenie jego żywotności. Drugim ważnym elementem jest ponacinane centralne żebro. Jego funkcją jest zapewnianie optymalnej trakcji na każdym rodzaju nawierzchni. Ryzyko aquaplaningu mają natomiast niwelować cztery wzdłużne rowki, które odprowadzają wodę spod powierzchni opony. Używanie Michelin Primacy HP ZP wymaga zamontowania czujników ciśnienia. Należy pamiętać, że raz przebita opona wyposażona w system Zero Pressure, mimo iż gwarantuje bezpieczeństwo i pozwala dotrzeć do celu, nie nadaje się do naprawy. Dzieje się tak dlatego, że jazda bez powietrza stanowi ogromne obciążenie i nieodwracalnie uszkadza strukturę bieżnika.

Michelin to jeden z liderów na rynku ogumienia. Firma powstała w 1889 roku. Marka jest wielokrotnym zdobywcą tytułów na wielu wyścigach. W sezonie 2005 i 2006 wraz z teamem Renault była triumfatorem w F1. W jej asortymencie dostępne są bieżniki wyścigowe, przemysłowe a także wiele modeli dla aut osobowych, terenowych oraz dostawczych, które charakteryzują się wysoką jakością wykonania oraz wyjątkowymi parametrami trakcyjnymi.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację zapisów zawartych w Zasadach korzystania z serwisu oraz Polityce prywatności.