gpw
Połącz się z naszym konsultantem
Zobacz godziny pracy infolinii »

Godziny pracy infolinii w najbliższych dniach

Niedziela 16.06 nieczynna
Poniedziałek 17.06 7.00 - 22.00
Wtorek 18.06 7.00 - 22.00
Środa 19.06 7.00 - 22.00
Czwartek 20.06 7.00 - 22.00
Piątek 21.06 7.00 - 22.00
Sobota 22.06 8.00 - 16.00

Michelin AGILIS

opony Michelin AGILIS

Michelin AGILIS

Ocena: 5,2 / 6,0 1111120 Ilość opinii 29
  • Sezon: Letnie
  • Rodzaj pojazdu: Dostawcze
  • Producent: Michelin

Zamów opony
Michelin AGILIS

Sprawdź ofertę opon Michelin AGILIS w naszym sklepie.

[[ Zobacz opinie ]]

Opony Michelin AGILIS

Michelin Agilis to opona letnia klasy premium przeznaczona do samochodów dostawczych o masie całkowitej powyżej 2,8 tony. Zastosowanie odpowiedniej budowy bieżnika gwarantuje wysokie parametry trakcyjne. Opona Michelin Agilis jest wysoce odporna na uszkodzenia mechaniczne. Model oferuje również długie przebiegi, dzięki czemu cieszy się dużą popularnością w segmencie komercyjnym.

W konstrukcji opony Michelin Agilis wykorzystano nowoczesne technologie stosowane w samochodach ciężarowych. Jedną z nich jest system Durable Contact Patch, który zapewnia większy obszar styku opony z nawierzchnią. Uzyskano w ten sposób równomierne ścieranie się bieżnika, co gwarantuje dłuższe przebiegi. Według danych producenta, czas użytkowania opony Michelin Agilis może być wydłużony nawet o 20% w porównaniu do modeli z poprzedniej generacji. Aby zapewnić większą odporność na uszkodzenia mechaniczne oraz uniknąć deformacji profilu pod wpływem dużych obciążeń, konstruktorzy zastosowali dwuwarstwową konstrukcją. Dodatkowo pogrubiono ścianę boczną, dzięki czemu opona jest dodatkowo chroniona przed skutkami uderzeń bocznych np. w krawężnik. Bieżnik Michelin Agilis został uformowany ze specjalnie skomponowanej mieszanki gumowej (Durable Security Compound), której skład zbliżony jest do tego, stosowanego w samochodach osobowych. Dzięki temu bieżnik jest odpowiednio sztywny, a równocześnie gwarantuje wyższy komfort podróżowania. Mieszanka w połączeniu z odpowiednim wyważeniem zapewnia niższe opory toczenia, co z kolei przekłada się na niższe zużycie paliwa (według ekspertów firmy, nawet o 3%) oraz redukcję emisji dwutlenku węgla do atmosfery.

Michelin to jeden z liderów na rynku ogumienia. Firma powstała w 1889 roku. Obecnie wytwarza specjalistyczne bieżniki wyścigowe, przemysłowe a także wiele modeli dla aut osobowych, terenowych oraz dostawczych, które charakteryzują się wysoką jakością wykonania oraz wyjątkowymi parametrami trakcyjnymi. Marka jest wielokrotnym zdobywcą tytułów na wielu wyścigach. W sezonie 2005 i 2006 wraz z teamem Renault była triumfatorem w F1.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację zapisów zawartych w Zasadach korzystania z serwisu oraz Polityce prywatności.