gpw
Połącz się z naszym konsultantem
Zobacz godziny pracy infolinii »

Godziny pracy infolinii w najbliższych dniach

Poniedziałek 21.09 8.00 - 20.00
Wtorek 22.09 8.00 - 20.00
Środa 23.09 8.00 - 20.00
Czwartek 24.09 8.00 - 20.00
Piątek 25.09 8.00 - 20.00
Sobota 26.09 8.00 - 16.00
Niedziela 27.09 nieczynna

Michelin LATITUDE SPORT

opony Michelin LATITUDE SPORT

Michelin LATITUDE SPORT

Ocena: 5,1 / 6,0 1111110 Ilość opinii 11
  • Sezon: Letnie
  • Rodzaj pojazdu: 4x4
  • Producent: Michelin

Zamów opony
Michelin LATITUDE SPORT

Sprawdź ofertę opon Michelin LATITUDE SPORT w naszym sklepie.

[[ Zobacz opinie ]]

Opony Michelin LATITUDE SPORT

Michelin Latitude Sport to opony letnie klasy premium przeznaczone do samochodów z napędem na dwie osie. Produkt polecany jest dla nowoczesnych samochodów klasy SUV. Opona Michelin Latitude została stworzona dla bardzo wymagających kierowców. Gwarantuje odpowiednią przyczepność oraz komfort jazdy nawet przy dużych prędkościach. W niektórych wersjach rozmiarowych opony Michelin Latitude Sport zastosowano dodatkowe wzmocnienie (XL), dzięki czemu uzyskano dodatkową nośność niezbędną w przypadku większych aut terenowych.

Opona Michelin Latitude Sport została wyposażona w asymetryczny bieżnik podzielony na dwie części. Do produkcji bieżnika zastosowano dwa typy mieszanki gumowej. Pierwsza z nich posiada komponent krzemionkowo – węglowy, który odpowiada za parametry trakcyjne suchej nawierzchni. Tworzywo znajduje się w zewnętrznej strefie opony. Bliżej wewnętrznego barku zastosowano gumę z większą ilością Silici, która poprawia przyczepność na mokrej drodze. Tworzywo wraz z szerokimi, obwodowymi rowkami i poprzecznymi nacięciami skutecznie odprowadza wodę spod powierzchni opony na boki oraz chroni przed poślizgiem hydrodynamicznym. Duże bloki położone w strefie barkowej wraz z centralnym żebrem odpowiedzialne są za odpowiednią kierowalność oraz sztywność prowadzenia. Konstrukcja zwiększa również stabilność i przyczepność na zakrętach. Zaawansowane opasanie, którego podstawę stanowią dwa stalowe pasy wzmocnione włóknami aramidowymi, gwarantuje odporność na uszkodzenia mechaniczne oraz odkształcenia profilu.

Michelin to jeden z liderów na rynku ogumienia. Firma powstała w 1889 roku. W jej asortymencie dostępne są bieżniki wyścigowe, przemysłowe, a także wiele modeli dla aut osobowych, terenowych oraz dostawczych. Marka jest wielokrotnym zdobywcą tytułów na wielu wyścigach. W sezonie 2005 i 2006 wraz z teamem Renault była triumfatorem w F1.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację zapisów zawartych w Zasadach korzystania z serwisu oraz Polityce prywatności.