gpw
Połącz się z naszym konsultantem
Zobacz godziny pracy infolinii »

Godziny pracy infolinii w najbliższych dniach

Wtorek 11.05 8.00 - 20.00
Środa 12.05 8.00 - 20.00
Czwartek 13.05 8.00 - 20.00
Piątek 14.05 8.00 - 20.00
Sobota 15.05 nieczynna
Niedziela 16.05 10.00 - 18.00
Poniedziałek 17.05 8.00 - 20.00

Michelin LATITUDE ALPIN

opony Michelin LATITUDE ALPIN

Michelin LATITUDE ALPIN

Ocena: 5,1 / 6,0 1111110 Ilość opinii 47
  • Sezon: Zimowe
  • Rodzaj pojazdu: 4x4
  • Producent: Michelin

Zamów opony
Michelin LATITUDE ALPIN

Sprawdź ofertę opon Michelin LATITUDE ALPIN w naszym sklepie.

[[ Zobacz opinie ]]

Opony Michelin LATITUDE ALPIN

Michelin Latitude Alpin to opona zimowa klasy premium (wysokiej). Produkt koncernu Michelin, Latitude Alpin przeznaczony jest do samochodów rodzinnych i kompaktowych z napędem na cztery koła. Opona ta została zaprojektowana tak, aby zapewnić wysokie osiągi w warunkach zimowych. Wprowadzono w niej rozwiązania konstrukcyjne mające na celu zmniejszenie, w porównaniu do jej poprzedniczki Michelin 4x4 Alpin, oporów toczenia oraz np. drogi hamowania na śniegu.

Kierunkowy bieżnik opony Michelin Latitude Alpin został wyposażony w system nacięć umieszczonych pod specjalnie opracowanym kątem. Jego zadaniem jest utrzymywanie odpowiedniej trakcji na zaśnieżonych czy oblodzonych nawierzchniach. Natomiast optymalną przyczepność w każdych warunkach, oponom Michelin Latitude Alpin ma zawdzięczać centralnemu żebru z licznymi rowkami i trójwymiarowymi lamelkami. Do ich konstrukcji wykorzystano technologię StabiliGrip, która opiera się na dwóch rozwiązaniach. Pierwsze z nich - Bi-Directional Sipe (BDS), poprzez powodowanie, iż klocki bieżnika zazębiają i blokują się nawzajem, ma gwarantować lepsze parametry w zakresie hamowania, skręcania i innych manewrów. Drugie, to zmienna geometria VG (Variable Geometry) lameli, które dzięki niej zyskują sztywność, potrzebną do zapewnienia właściwej motoryki i odporności na duże obciążenia zewnętrzne, powstające przy szybkiej i dynamicznej jeździe. Po obu stronach centralnego żebra opon Michelin Latitude Alpin biegną szerokie kanały wzdłużne, które stanowią system usuwania wody i błota pośniegowego spod powierzchni opony. Ich efektywne działanie redukuje ryzyko wystąpienia zjawiska aquaplaningu lub slush-planingu, i zwiększa bezpieczeństwo i komfort jazdy na mokrych nawierzchniach.

Opona Michelin Latitude Alpin to zimowa opona do samochodów z napędem na cztery koła, która ma zapewniać o 50% większe przebiegi, niż jej konkurentki. Testy przeprowadzone przez niezależne instytuty TÜV Sud Automotive oraz CERM, potwierdziły, iż jej czas użytkowania jest średnio o jeden sezon dłuższy, w porównaniu do innych opon z tego segmentu, co ma wartość ekologiczną i finansową.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację zapisów zawartych w Zasadach korzystania z serwisu oraz Polityce prywatności.