gpw
Połącz się z naszym konsultantem
Zobacz godziny pracy infolinii »

Godziny pracy infolinii w najbliższych dniach

Poniedziałek 21.09 8.00 - 20.00
Wtorek 22.09 8.00 - 20.00
Środa 23.09 8.00 - 20.00
Czwartek 24.09 8.00 - 20.00
Piątek 25.09 8.00 - 20.00
Sobota 26.09 8.00 - 16.00
Niedziela 27.09 nieczynna

Michelin PILOT EXALTO 2

opony Michelin PILOT EXALTO 2

Michelin PILOT EXALTO 2

Ocena: 5,2 / 6,0 1111120 Ilość opinii 85
  • Sezon: Letnie
  • Rodzaj pojazdu: Osobowe
  • Producent: Michelin

Zamów opony
Michelin PILOT EXALTO 2

Sprawdź ofertę opon Michelin PILOT EXALTO 2 w naszym sklepie.

[[ Zobacz opinie ]]

Opony Michelin PILOT EXALTO 2

Michelin Pilot Exalto 2 to opony letnie klasy premium, przeznaczone do samochodów o dużych pojemnościach silnika i znacznych mocach. Przystosowana jest do szybkiej, sportowej jazdy. Gwarantuje wysokie właściwości jezdne na mokrych, jak i na suchych nawierzchniach, wysoki poziom bezpieczeństwa, a także komfort podróżowania.

Michelin Pilot Exalto 2 posiada asymetryczną rzeźbę, która obejmuje dwie niezależne strefy. Część zewnętrzna, wyposażona w duże bloki poprawia kontrolę trakcji nawet podczas gwałtownych manewrów np. skręcania. Z kolei część wewnętrzna, ze starannie zaplanowanym rozmieszczeniem rowków zapobiega zjawisku aquaplaningu, poprzez efektywne usuwanie wody spod powierzchni opony. Komfort jazdy uzyskano dzięki umieszczeniu w centrum obwodowych żeber, które redukują emisję hałasu. Dodatkowo utrzymują one stabilność podczas szybkiej jazdy. Bieżnik Michelin Pilot Exalto 2 został uformowany ze specjalistycznej mieszanki LMA (Life Maximized Adherence), której skład inspirowany był materiałami używanymi w wyścigach samochodowych. W porównaniu do swojej głównej konkurentki mieszanka wydłuża żywotność opony o 20%. We wnętrzu Michelin Pilot Exalto 2 umieszczono dwa bliźniacze, stalowe pasy wzmocnione dzięki zastosowaniu technologii BAZ (Banded At Zero). Konstrukcja chroni oponę przed negatywnym wpływem sił, działających na nią przy dużych prędkościach. Michelin Pilot Exalto 2 posiada ochraniacz obręczy na zewnętrznej ścianie opony, mający zapobiec uszkodzeniom felgi związanym z dużymi przeciążeniami, jakie powstają podczas szybkiej jazdy. Ze względu na asymetryczną budowę bieżnika, Michelin Pilot Exalto 2 powinna być montowana wyłącznie w sposób wskazany przez producenta.

Michelin to jeden z liderów na rynku ogumienia. Firma powstała w 1889 roku. W jej asortymencie dostępne są bieżniki wyścigowe, przemysłowe, a także wiele modeli dla aut osobowych, terenowych oraz dostawczych, które charakteryzują się wysoką jakością wykonania oraz wyjątkowymi parametrami trakcyjnymi. Marka jest wielokrotnym zdobywcą tytułów na wielu wyścigach. W sezonie 2005 i 2006 wraz z teamem Renault była triumfatorem w F1.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację zapisów zawartych w Zasadach korzystania z serwisu oraz Polityce prywatności.