gpw
Połącz się z naszym konsultantem
Zobacz godziny pracy infolinii »

Godziny pracy infolinii w najbliższych dniach

Niedziela 16.06 nieczynna
Poniedziałek 17.06 7.00 - 22.00
Wtorek 18.06 7.00 - 22.00
Środa 19.06 7.00 - 22.00
Czwartek 20.06 7.00 - 22.00
Piątek 21.06 7.00 - 22.00
Sobota 22.06 8.00 - 16.00

Michelin PILOT SPORT

opony Michelin PILOT SPORT

Michelin PILOT SPORT

Ocena: 4,5 / 6,0 1111500 Ilość opinii 23
  • Sezon: Letnie
  • Rodzaj pojazdu: Osobowe
  • Producent: Michelin

Zamów opony
Michelin PILOT SPORT

Sprawdź ofertę opon Michelin PILOT SPORT w naszym sklepie.

[[ Zobacz opinie ]]

Opony Michelin PILOT SPORT

Opona Michelin Pilot Sport koncernu Michelin to letnia opona klasy premium przeznaczona do samochodów osobowych o sportowym charakterze oraz luksusowych sedanów, wyposażonych w silniki o dużej mocy i pojemności.. Jej konstrukcja zapewnia wydłużoną żywotność. Nawet przy dynamicznej, sportowej jeździe przebieg opon z tylnej osi jest wyższy o 12 % w porównaniu z innymi przedstawicielkami segmentu „supersport”.

Opona Michelin Pilot Sport zaliczana jest do segmentu Ultra High Performance. Powstała dzięki zastosowaniu rozwiązań opracowanych na bazie doświadczeń inżynierów firmy na torach Formuły 1. Rozwiązania konstrukcyjne zastosowane w niej mają zapewniać ekstremalne osiągi, przy jednoczesnym komforcie i bezpieczeństwie jazdy. Opona ta stanowi oryginalne wyposażenie w Porsche 911, Cayman i Boxster. Bugatti Veyron pobiło z ta oponą rekord prędkości na zamkniętym torze, osiągając ponad 400 km/h. Część centralną bieżnika stanowi obwodowe żebro posiadają kierunkowy wzór w kształcie litery „V” lub „W” (w zależności od rozmiaru). Konstrukcja poprawia reakcję na ruchy układu kierowniczego oraz zwiększa płynność jazdy. Kierunkowa rzeźba zmniejsza również prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska aquaplaningu, dzięki czemu nawet a mokrej nawierzchni opona gwarantuje wysokie osiągi. Wewnątrz bieżnika umieszczono dwa rozciągliwe stalowe pasy, wzmocnione nylonowymi przekładkami. Konstrukcja została opracowana na bazie technologii Banded At Zero. Dodatkowo specjalny pasek ochronny zabezpiecza obręcz przed uszkodzeniem w czasie dynamicznej jazdy. Dzięki takim rozwiązaniom opona zapewnia stabilność jazdy i precyzję kierowania, nawet przy prędkościach rzędu 300 km/h.

Michelin to jeden z liderów na rynku ogumienia. Firma powstała w 1889 roku. W jej asortymencie dostępne są bieżniki wyścigowe, przemysłowe, a także wiele modeli dla aut osobowych, terenowych oraz dostawczych, które charakteryzują się wysoką jakością wykonania oraz wyjątkowymi parametrami trakcyjnymi. Marka jest wielokrotnym zdobywcą tytułów na wielu wyścigach. W sezonie 2005 i 2006 wraz z teamem Renault była triumfatorem w F1.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację zapisów zawartych w Zasadach korzystania z serwisu oraz Polityce prywatności.