gpw
Połącz się z naszym konsultantem
Zobacz godziny pracy infolinii »

Godziny pracy infolinii w najbliższych dniach

Poniedziałek 21.09 8.00 - 20.00
Wtorek 22.09 8.00 - 20.00
Środa 23.09 8.00 - 20.00
Czwartek 24.09 8.00 - 20.00
Piątek 25.09 8.00 - 20.00
Sobota 26.09 8.00 - 16.00
Niedziela 27.09 nieczynna

Michelin PILOT PRIMACY

opony Michelin PILOT PRIMACY

Michelin PILOT PRIMACY

Ocena: 4,6 / 6,0 1111600 Ilość opinii 289
  • Sezon: Letnie
  • Rodzaj pojazdu: Osobowe
  • Producent: Michelin

Zamów opony
Michelin PILOT PRIMACY

Sprawdź ofertę opon Michelin PILOT PRIMACY w naszym sklepie.

[[ Zobacz opinie ]]

Opony Michelin PILOT PRIMACY

Michelin Pilot Primacy to opony letnie klasy premium przeznaczona do luksusowych aut segmentu sedan i coupe. (wysokiej). Model oferuje wysokie parametry jezdne, nawet przy dużych prędkościach. Sprawdza się w każdych warunkach atmosferycznych. Zapewnia odpowiednią przyczepność, kierowalność a także wyjątkowy komfort podróżowania.

Podczas projektowania opony Michelin Pilot Primacy zastosowano nowoczesne rozwiązania konstrukcyjne oraz innowacyjne materiały. Wewnątrz bieżnika umieszczono dwa stalowe pasy, wzmocnione, zgodnie z technologią Banded At Zero, spiralnym opasaniem. Uzyskano w ten sposób stabilność prowadzenia i optymalną kierowalność, nawet przy dużych prędkościach. Wewnętrzna część opony Michelin Pilot Primacy została wyposażona w gęstą sieć rowków. Ich zadaniem jest poprawa właściwości jezdnych na mokrym asfalcie i zapobieganie zjawisku aquaplaningu. Konstrukcja sprawnie usuwa ciecz poza obszar styku z podłożem, co powoduje 14 % wzrost przyczepności. sztywne bloki na zewnętrznym ramieniu opony zapewniają odpowiednią przyczepność na suchej nawierzchni oraz optymalną trakcję na mokrych powierzchniach. Dzięki temu, konstruktorom Michelin udało się skrócić drogę hamowania o 8,9% w stosunku do Michelin Pilot HX MXM. Specjalna mieszanka gumowa z dodatkiem krzemionki sprawia, że opona jest bardziej trwała. W porównaniu do poprzedniego modelu uzyskano o 8% większą sztywność bieżnika, co ogranicza jego ścieranie i przedłuża żywotność opony. Centralne, obwodowe żebro opon Michelin Pilot Primacy ma za zadanie redukować hałas i zapewnić precyzję i stabilność jazdy na prostej drodze. Jego działanie czyni Michelin Pilot Primacy o 13% cichszą, od jej poprzedniczek z tej samej gamy.

Firma Michelin powstała w 1889 roku. To jeden z liderów na rynku ogumienia. Obecnie wytwarza specjalistyczne bieżniki wyścigowe, przemysłowe, a także wiele modeli dla aut osobowych, terenowych oraz dostawczych, które charakteryzują się wysoką jakością wykonania oraz wyjątkowymi parametrami trakcyjnymi. Marka jest wielokrotnym zdobywcą tytułów na wielu wyścigach. W sezonie 2005 i 2006 wraz z teamem Renault była triumfatorem w F1.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację zapisów zawartych w Zasadach korzystania z serwisu oraz Polityce prywatności.