gpw
Połącz się z naszym konsultantem
Zobacz godziny pracy infolinii »

Godziny pracy infolinii w najbliższych dniach

Wtorek 07.07 8.00 - 20.00
Środa 08.07 8.00 - 20.00
Czwartek 09.07 8.00 - 20.00
Piątek 10.07 8.00 - 20.00
Sobota 11.07 8.00 - 16.00
Niedziela 12.07 nieczynna
Poniedziałek 13.07 8.00 - 20.00

Goodyear OPTIGRIP

opony Goodyear OPTIGRIP

Goodyear OPTIGRIP

Ocena: 5,1 / 6,0 1111110 Ilość opinii 105
  • Sezon: Letnie
  • Rodzaj pojazdu: Osobowe
  • Producent: Goodyear

Zamów opony
Goodyear OPTIGRIP

Sprawdź ofertę opon Goodyear OPTIGRIP w naszym sklepie.

[[ Zobacz opinie ]]

Opony Goodyear OPTIGRIP

Typ: opona letnia klasy premium (wysokiej).

Przeznaczenie: samochody osobowe średniej i wyższej klasy.

Charakterystyka:

Opona Goodyear OptiGrip została wyposażona w rewolucyjną technologię SmartWear, która zachowuje wszystkie właściwości opony, mimo zużycia bieżnika. Wraz ze ścieraniem się kolejnych warstw wszystkie rowki utrzymują pierwotne parametry.

Nowoczesna budowa

Technologia SmartWear zastosowana w modelu Goodyear OptiGrip opiera się na warstwowej konstrukcji bieżnika. Pierwsza warstwa zapewnia sztywność bieżnika i zwiększoną przyczepność na suchej drodze. Druga warstwa jest lepiej przystosowana do jazdy na mokrej nawierzchni. Wraz z upływem czasu odsłania się ta druga, dzięki czemu opona przez cały okres użytkowania posiada doskonałe właściwości. W bieżniku znajdują się również ukryte kanały, które odsłaniają się stopniowo przez cały cykl życia opony. Wraz ze zużyciem zmienia się rzeźba bieżnika. Opona Goodyear Optigrip zapewnia bezpieczną jazdę przy pokonywaniu zakrętów. Posiada dwa rzędy środkowych i obwodowych żeber. Powierzchnia opony Goodyear OptiGrip ma bardzo dobry kontakt z nawierzchnią. Równomierne rozłożenie ciśnień pozwala na przeniesienie ruchów kierownicy wprost na drogę. Mocne bloki na barkach opony przenoszą naciski powstające przy pokonywaniu zakrętów co zapewnia doskonałą przyczepność nawet przy wysokich prędkościach.

Doskonała przyczepność

Według testów niezależnej organizacji testowej TÜV SÜD po 30.000 km przebiegu opona zachowuje wysoką przyczepność na mokrej nawierzchni i redukuje zjawisko aquaplaningu. Po przejechaniu 20.000 km opona Goodyear OptiGrip posiada większą odporność na aquaplaning niż fabrycznie nowe opony w tej klasie. Po 30.000 km droga hamowania na mokrej nawierzchni jest krótsza nawet o 20%.

Markowy producent

Goodyear to jeden z największych i najstarszych producentów opon. Firma rozpoczęła swoją działalność pod koniec XIX wieku. Obecnie posiada ponad 60 zakładów produkcyjnych w 26 krajach na wszystkich kontynentach. W skład koncernu Goodyear wchodzą takie marki jak Dunlop, Fulda, Sava i Dębica.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację zapisów zawartych w Zasadach korzystania z serwisu oraz Polityce prywatności.