gpw
Połącz się z naszym konsultantem
Zobacz godziny pracy infolinii »

Godziny pracy infolinii w najbliższych dniach

Środa 06.12 8.00 - 20.00
Czwartek 07.12 8.00 - 20.00
Piątek 08.12 8.00 - 20.00
Sobota 09.12 8.00 - 16.00
Niedziela 10.12 nieczynna
Poniedziałek 11.12 8.00 - 20.00
Wtorek 12.12 8.00 - 20.00

Goodyear ULTRA GRIP

opony Goodyear ULTRA GRIP

Goodyear ULTRA GRIP

Ocena: 5,1 / 6,0 1111110 Ilość opinii 43
  • Sezon: Zimowe
  • Rodzaj pojazdu: 4x4
  • Producent: Goodyear

Zamów opony
Goodyear ULTRA GRIP

Sprawdź ofertę opon Goodyear ULTRA GRIP w naszym sklepie.

[[ Zobacz opinie ]]

Opony Goodyear ULTRA GRIP

Goodyear UltraGrip to zimowe opony klasy premium (wysokiej). Tworząc ten model opon, Goodyear miał ambicję dostarczyć właścicielom sedanów, vanów i SUVów, radialną oponę zimową, która łączy w sobie wytrzymałość i znakomite właściwości trakcyjne. Została ona oznaczona symbolami gór i płatka śniegu, co oznacza, że spełnia wszystkie wymagania stawiane przed ogumieniem, przeznaczonym na tę porę roku.

Bieżnik opony Goodyear UltraGrip został wykonany z mieszanki krzemionkowej z dodatkiem polimerów kauczukowych. Nie traci ona swojej elastyczności nawet w niskich temperaturach, dzięki czemu ma zapewniać optymalną przyczepność oraz wydajność w deszczu, i na śniegu. Jest ona również odporna na ścieranie, dzięki czemu przedłuża się żywotność opony. W oponie Goodyear UltraGrip zastosowano szereg rozwiązań odpowiadających na wymagania, stawiane przez poszczególne warunki pogodowe panujące zimą. Kierunkowy wzór bieżnika (V-Tread) opony Goodyear UltraGrip ma za zadanie wymuszać efektywne odprowadzanie wody i błota pośniegowego spod powierzchni opony, zapobiegając zjawiskom aquaplaningu i splash-planingu. Do radzenia sobie z luźnym śniegiem przeznaczono system łopatek o unikalnym kształcie. Natomiast odpowiednio uformowane bloki, położone w części barkowej opony, mają za zadanie zapewnić optymalną trakcję na lodzie i ubitym śniegu. Liczne lamelki skracają zaś drogę hamowania na suchej nawierzchni. We wnętrzu opony Goodyear UltraGrip umieszczono dwa stalowe pasy, wzmocnione dodatkowo poliestrem, które mają zapewniać wytrzymałość i komfort jazdy. Natomiast usztywniona i ponacinana część barkowa gwarantuje przyczepność i bezpieczeństwo podczas wykonywania gwałtownych manewrów oraz skręcania. Zadbano także o redukcję hałasu na zewnątrz i wewnątrz pojazdu, poprzez odpowiednie ułożenie klocków bieżnika. A jego konstrukcja, oraz mieszanka, z której został wykonany pozwalają obniżyć opory toczenia, co ma na celu m.in. zmniejszenie zużycia paliwa.

Opony Goodyear UltraGrip ze względu na swoje właściwości jezdne na oblodzonych i zaśnieżonych nawierzchniach, powinna być montowana wyłącznie w komplecie czterech. Pozwala to zachować pełna kontrolę nad pojazdem.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację zapisów zawartych w Zasadach korzystania z serwisu oraz Polityce prywatności.