| Charakterystyka |
Ocena |
| wygląd opony |
4,00 |
| poziom hałasu |
6,00 |
| amortyzowanie |
1,00 |
| sucha nawierzchnia |
3,00 |
| mokra nawierzchnia |
6,00 |
| jazda po śniegu i lodzie |
- |
| jazda w błocie pośniegowym |
- |
| opory toczenia |
5,00 |
| ścieralność |
3,00 |
| awaryjność |
- |
- przejechany dystans: powyżej 15000km
- miejsce użytkowania: w terenie i poza miastem
- styl jazdy: spokojny
- pojazd: -
- ponowny zakup: Tak
Opinia użytkownika: Opony zakupione wraz z pojazdem. Od 1970 r. jeżdziłem na wielu typach opon ale P6000 to opony bardzo niebezpieczne nawet przy suchej nawierzchni, idealnych warunkach, niewielkich prędkościach tracą przyczepność z podłożem uruchamiając ABS co powoduje wydłużenie drogi hamowania, opony bardzo głośne, jakby wysiadły łożyska, kilkakrotnie sprawdzałem ciśnienie, próbowałem je zwiększać, zmiejszać, ale nic to nie daje, po prostu zła opona dobra nigdy dobra nie będzie, teraz jeżdżę na zimówkach a na sezon letni już kupiłem co innego (pytałem o opony kilkudziesięciu taksówkarzy) bo to poszerza pogląd w temacie, a na mokrej nawierzchni to już prawdziwy horror, nawet przy niewielkich prędkościach, na niewielkich łukach, z kolein z wodą po prostu wynosi na zewnątrz co bardzo utrudnia jazdę bo poza koleiną samochód jakby łapie przyczepność i bardzo nim rzuca co powoduje powtórne wjechnie w koleinę i tak w koło. Do widzenia Pirelli, pa. pa.
| Charakterystyka |
Ocena |
| wygląd opony |
5,00 |
| poziom hałasu |
4,00 |
| amortyzowanie |
5,00 |
| sucha nawierzchnia |
5,00 |
| mokra nawierzchnia |
4,00 |
| jazda po śniegu i lodzie |
- |
| jazda w błocie pośniegowym |
- |
| opory toczenia |
5,00 |
| ścieralność |
5,00 |
| awaryjność |
- |
- przejechany dystans: powyżej 15000km
- miejsce użytkowania: w terenie i poza miastem
- styl jazdy: szybki i agresywny
- pojazd: -
- ponowny zakup: Nie
Opinia użytkownika: Opona zachowuje się bardzo poprawnie na suchym asfalcie - świetnie trzyma w zakrętach. Nieco gorzej w na mokrej nawierzchni - trzymanie boczne ok, odprowadzanie wody z kałuż też ok, problem tylko z przyczepnością, rzeczywiście może spłatać figla i na to należy być przygotowanym. Może to wina dość twardej gumy, która z jednej strony nie zużywa się szybko i doskonale trzyma na suchej, gorącej nawierzchni ale na mokrym gładkim asfalcie lub betonie jest znacznie słabsza. W tej chwili nie kupię już tych opon głównie z powodu chęci spróbowania innych w tym rozmiarze do porównania ale nie wykluczam ich zakupu w przyszłości.