gpw
Połącz się z naszym konsultantem
Zobacz godziny pracy infolinii »

Godziny pracy infolinii w najbliższych dniach

Wtorek 24.11 8.00 - 20.00
Środa 25.11 8.00 - 20.00
Czwartek 26.11 8.00 - 20.00
Piątek 27.11 8.00 - 20.00
Sobota 28.11 8.00 - 16.00
Niedziela 29.11 10.00 - 18.00
Poniedziałek 30.11 8.00 - 20.00

Michelin PRIMACY ALPIN A3

opony Michelin PRIMACY ALPIN A3

Michelin PRIMACY ALPIN A3

Ocena: 5,2 / 6,0 1111120 Ilość opinii 71
  • Sezon: Zimowe
  • Rodzaj pojazdu: Osobowe
  • Producent: Michelin

Zamów opony
Michelin PRIMACY ALPIN A3

Sprawdź ofertę opon Michelin PRIMACY ALPIN A3 w naszym sklepie.

[[ Zobacz opinie ]]

Opony Michelin PRIMACY ALPIN A3

Michelin Primacy Alpin A3 to opony zimowe klasy premium (wysokiej). Ten model opon koncernu Michelin zaprojektowany jest tak, aby sprostać wymaganiom luksusowych samochodów o wysokich osiągach typu: Mercedes B, C, E, Renault Laguna, czy Volkswagen Touran. Jej konstrukcja ma zapewniać optymalną przyczepność we wszystkich warunkach pogodowych panujących zimę, od śniegu poprzez lód, a nawet deszcz.

Bieżnik Michelin Primacy Alpin A3 wykonano ze specjalistycznej mieszanki gumowej z dodatkiem oleju słonecznikowego (Helio Compound). Ten naturalny składnik opon Michelin Primacy Alpin A3 ma utrzymywać elastyczność opony, nawet w bardzo niskich temperaturach oraz wspomagać dystrybucję energii na bieżniku. Skutkiem tego jest lepsza przyczepność na mokrej nawierzchni. Według badań wewnętrznych Michelin, droga hamowania na tego typu podłożu skróciła się o 1, 7 m, w stosunku do poprzedniego modelu, czyli Michelin Pilot Alpin A2. Helio Compound pomaga również wydłużać żywotność opony, co zostało docenione w testach ADAC. Przy budowie bieżnika Michelin Primacy Alpin A3 wykorzystano technologię StabiliGrip, obejmującą dwa rodzaje lamel. Pierwsze z nich, proste u podstawy a pofalowane na powierzchni (Variable Geometry), mają za zadanie zapewniać stabilność prowadzenia, nawet podczas dynamicznej, sportowej jazdy. Drugie (Bi-Directional), utrzymują sztywność bieżnika, aby zagwarantować precyzję prowadzenia i sterowność. Zwiększona o 27% (w stosunku do poprzedniego modelu) ilość lamel w Michelin Primacy Alpin A3 oznacza również tyle samo więcej krawędzi, których funkcją jest utrzymywanie odpowiedniej przyczepności, nawet w najtrudniejszych warunkach. Zastosowano również szerokie kanały wzdłużne połączone z licznymi rowkami podłużnymi. Mają one odprowadzać wodę i błoto pośniegowe spod powierzchni opony, a przez to zapobiegać zjawiskom aquaplaningu i slushplaningu.

Dzięki rozwiązaniom konstrukcyjnym zastosowanym w Michelin Primacy Alpin A3, udało się obniżyć opory toczenia o 7%. Wpływa to na redukcję zużycia paliwa i emisji dwutlenku węgla do atmosfery. To, jak również wydłużona żywotność, wydają się przynosić kierowcy korzyści zarówno w aspekcie ekonomicznym, jak i ekologicznym.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację zapisów zawartych w Zasadach korzystania z serwisu oraz Polityce prywatności.