gpw
Połącz się z naszym konsultantem
Zobacz godziny pracy infolinii »

Godziny pracy infolinii w najbliższych dniach

Niedziela 27.09 nieczynna
Poniedziałek 28.09 8.00 - 20.00
Wtorek 29.09 8.00 - 20.00
Środa 30.09 8.00 - 20.00
Czwartek 01.10 8.00 - 20.00
Piątek 02.10 8.00 - 20.00
Sobota 03.10 8.00 - 16.00

Michelin PILOT SPORT CUP+

opony Michelin PILOT SPORT CUP+

Michelin PILOT SPORT CUP+

Ocena: brak
  • Sezon: Letnie
  • Rodzaj pojazdu: Osobowe
  • Producent: Michelin

Zamów opony
Michelin PILOT SPORT CUP+

Sprawdź ofertę opon Michelin PILOT SPORT CUP+ w naszym sklepie.

Opony Michelin PILOT SPORT CUP+

Michelin Pilot Sport Cup + to opona letnia typu semi-slick. Zaliczana jest do klasy premium, a zaprojektowana została do sportowych samochodów osobowych, które osiągają ekstremalne prędkości. Opona odporna jest na duże przeciążenia. Sprawdza się zarówno na torze wyścigowym, jak i podczas codziennej jazdy, ponieważ spełnia wszystkie wymogi bezpieczeństwa. Gwarantuje wysoką przyczepność i precyzyjne sterowanie na mokrej i suchej nawierzchni. Ponadto zapewnia duży komfort podróżowania.

Opona Michelin Pilot Sport Cup + powstała dzięki zastosowaniu rozwiązań wykorzystywanych w Rajdowych Mistrzostwach Świata. Model wyposażono w asymetryczny wzór, który umożliwia podział na strefy. Część wewnętrzna zapewnia optymalną przyczepność na mokrych nawierzchniach. System poprzecznych rowków gwarantuje efektywne usuwanie wody spod powierzchni opony oraz chroni przed poślizgiem hydrodynamicznym. Strona zewnętrzna odpowiedzialna jest za osiągi na suchej nawierzchni. Do produkcji bieżnika zastosowano mieszankę Full Silica, która charakteryzuje się wysoką zawartością krzemionki. Tworzywo zapewnia lepszą przyczepność na śliskiej drodze, jest bardziej odporna na uszkodzenia mechaniczne oraz wysokie temperatury. Wyniki testów przeprowadzonych przez magazyny Power Car oraz Sport Auto w 2006 i 2007 roku wykazały, że opona Michelin Pilot Sport Cup + pozwala lepiej wykorzystać możliwości techniczne samochodu niż konkurencyjne modele innych marek. Bieżnik opony Michelin Pilot Sport Cup + posiada płytką rzeźbę, przystosowaną do sportowego stylu jazdy. Z tego względu może ulegać szybszemu zużyciu podczas jazdy w warunkach szosowych. Z uwagi na asymetryczną budowę opona powinna być montowana ściśle według wskazówek producenta umieszczonych na ścianie bocznej.

Michelin to jeden z liderów na rynku ogumienia. Firma powstała w 1889 roku. Obecnie wytwarza specjalistyczne bieżniki wyścigowe, przemysłowe ,a także wiele modeli dla aut osobowych, terenowych oraz dostawczych, które charakteryzują się wysoką jakością wykonania oraz wyjątkowymi parametrami trakcyjnymi. Marka jest wielokrotnym zdobywcą tytułów na wielu wyścigach. W sezonie 2005 i 2006 wraz z teamem Renault była triumfatorem w F1.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację zapisów zawartych w Zasadach korzystania z serwisu oraz Polityce prywatności.