gpw
Połącz się z naszym konsultantem
Zobacz godziny pracy infolinii »

Godziny pracy infolinii w najbliższych dniach

Wtorek 24.11 8.00 - 20.00
Środa 25.11 8.00 - 20.00
Czwartek 26.11 8.00 - 20.00
Piątek 27.11 8.00 - 20.00
Sobota 28.11 8.00 - 16.00
Niedziela 29.11 10.00 - 18.00
Poniedziałek 30.11 8.00 - 20.00

Michelin LATITUDE ALPIN HP

opony Michelin LATITUDE ALPIN HP

Michelin LATITUDE ALPIN HP

Ocena: 5,2 / 6,0 1111120 Ilość opinii 1
  • Sezon: Zimowe
  • Rodzaj pojazdu: 4x4
  • Producent: Michelin

Zamów opony
Michelin LATITUDE ALPIN HP

Sprawdź ofertę opon Michelin LATITUDE ALPIN HP w naszym sklepie.

[[ Zobacz opinie ]]

Opony Michelin LATITUDE ALPIN HP

Michelin Latitude Alpin HP to opona zimowa klasy premium (wysokiej). Ten model opon koncernu Michelin przeznaczony jest do samochodów z napędem na cztery koła o największej mocy. Opona Michelin Latitude Alpin HP uzyskała homologację na m.in. BMW X3, WV Touareg czy Porsche Cayenne. Ma ona za zadanie sprostać wymaganiom, jakie przed oponą terenową stawiają trudne warunki zimowe, a poprzez to pozwalać na pełne wykorzystanie możliwości pojazdów, w których jest zamontowana.

Podczas konstruowania bieżnika opony Michelin Latitude Alpin HP, inżynierowie tej firmy wykorzystali doświadczenia zdobyte w pracy nad wysoko ocenianą oponą do samochodów osobowych Michelin Pilot Alpin PA2. Zastosowanie podobnej architektury ma przynieść wymierne korzyści, w postaci skróconej drogi hamowania i precyzji prowadzenia, nawet przy dużych prędkościach i śliskiej nawierzchni, podczas gdy zaokrąglona strefa barku ma poprawiać trakcję na zakrętach. Pięciożebrowy wzór bieżnika opony Michelin Latitude Alpin HP, w celu zapewnienia maksymalnej przyczepności we wszystkich warunkach pogodowych, został pokryty licznymi nacięciami i lamelkami, o łącznej długości odpowiednio 18 i 47 metrów. Działanie tych pierwszych przypomina zębatkę, drugie zachowują się jak pazury, dzięki czemu mogą gwarantować odpowiednie właściwości jezdne nawet na śniegu. Dodatkowe wsparcie w tym względzie zapewniać ma specjalnie skomponowana mieszanka gumowa, której zadaniem jest dopasowywanie się do wszelkich nierówności terenu. Natomiast w celu poprawy stabilności prowadzenia oraz optymalizacji motoryki do opony Michelin Latitude Alpin HP wprowadzono dwa rodzaje lamel (zmiennej szerokości typu VIS i samoblokujące się typu VTS - Variable Thickness Sipe) oraz gumowe mostki, które mają utrzymywać odpowiednią sztywność. Wpływa to również na zwiększenie trwałości opony. Poza tym, poprzeczne kanały zostały zaprojektowane tak, aby sprawnie usuwać wodę i błoto pośniegowe spod powierzchni opony, co wpływa na zachowanie stałego kontaktu bieżnika z nawierzchnią, a przez to, na bezpieczeństwo jazdy.

Michelin Latitude Alpin HP to opony zimowe do samochodów terenowych. Te najwyższej klasy opony premium, w przypadku niektórych rozmiarów Michelin Latitude Alpin HP posiadają dodatkowe wzmocnienie (XL).
rozmiar indeksy cena
Michelin LATITUDE ALPIN HP 265/55R19 109 H MO 265/55R19 109 H 1 574 zamów

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację zapisów zawartych w Zasadach korzystania z serwisu oraz Polityce prywatności.