gpw
Połącz się z naszym konsultantem
Zobacz godziny pracy infolinii »

Godziny pracy infolinii w najbliższych dniach

Niedziela 28.06 nieczynna
Poniedziałek 29.06 8.00 - 20.00
Wtorek 30.06 8.00 - 20.00
Środa 01.07 8.00 - 20.00
Czwartek 02.07 8.00 - 20.00
Piątek 03.07 8.00 - 20.00
Sobota 04.07 8.00 - 16.00

Testy opon samochodowych Nokian Tyres WR A3 - Strona 22

Ocena łączna opon Nokian Tyres WR A3

Ocena łączna:

5,25 (ilość opinii: 674)
1111130
Charakterystyka Ocena
wygląd opony 5,35
poziom hałasu 5,00
amortyzowanie
sucha nawierzchnia 5,40
mokra nawierzchnia 5,20
jazda po śniegu i lodzie 5,25
jazda w błocie pośniegowym 5,25
opory toczenia 5,00
ścieralność 5,05
awaryjność -

Opinie użytkowników opon Nokian Tyres WR A3

Charakterystyka Ocena
wygląd opony 6,00
poziom hałasu 5,00
amortyzowanie 6,00
sucha nawierzchnia 6,00
mokra nawierzchnia 6,00
jazda po śniegu i lodzie 5,00
jazda w błocie pośniegowym 5,00
opory toczenia 6,00
ścieralność 6,00
awaryjność -
  • przejechany dystans: 5000 - 10000km
  • miejsce użytkowania: przeważnie poza miastem
  • styl jazdy: umiarkowany
  • pojazd: Toyota Avensis Sedan II 2.2 D-4D
  • ponowny zakup: Tak
Piotr:5,651111170

Opinia użytkownika: Robię rocznie 50 tys km, więc opony zmieniam dość często i mam dobry przegląd oferty. jazda z dużymi prędkościami zmusza mnie do dbałości o dobór opony, nigdy nie oszczędzam - to przecież moje życie od nich zależy. Nokian model A3 jest bardzo dobry, przy prędkościach autostradowych dochodzących do 200 km/h (np. w Niemczech) czucie samochodu jest bardzo dobre niezależnie od warunków. Hamowanie idealne. Deszcz nie stanowi problemu. Temperatura -10 i zmrożony asfalt nie powodują włączania się ABSu ani wspomagania sterowności. Opona tej klasy co świetny Dunlop 3D choć myślałem, że tamtej ciężko będzie dorównać. Ogólnie polecam A3 każdemu kto dba o siebie i rodzinę. Przejechałem 8 tys km w różnych warunkach (w tym w górach przy -10). Opona nie spowodowała podniesienia spalania w stosunku do opon letnich. Wyważenie opon bezproblemowe. W stosunku do opon letnich (mam Dunlopy) nieco głośniejsza, ale cichsza od wielu opon zimowych jakie miałem.

Charakterystyka Ocena
wygląd opony 6,00
poziom hałasu 6,00
amortyzowanie 6,00
sucha nawierzchnia 5,00
mokra nawierzchnia 6,00
jazda po śniegu i lodzie 6,00
jazda w błocie pośniegowym 6,00
opory toczenia 5,00
ścieralność 5,00
awaryjność -
  • przejechany dystans: poniżej 2000km
  • miejsce użytkowania: w terenie i poza miastem
  • styl jazdy: spokojny
  • pojazd: VW Golf Hatchback IV 1.9 TDI (66kW)
  • ponowny zakup: Tak
Bart:5,651111170

Opinia użytkownika: Moim zdaniem te Nokiany spisują się bardzo dobrze. Swoją wyższość nad innymi oponami pokazują zwłaszcza w aspekcie jazdy po śniegu i błocie pośniegowym. Zarówno prowadzenie jak i hamowanie w takich warunkach są wzorowe. Moim zdaniem lepsze niż choćby w Continentalach Conti Winter Contact czy Michelin Alpin A4. Niestety nie miałem okazji sprawdzić ich możliwości hamowania na gołoledzi, ale podejrzewam, że jest podobna do wymienionych przeze mnie opon ze względu na to, że Nokian ma mieszankę gumy o podobnej miękkości. Niesymetryczny kształt opony dawał dużo podczas jazdy na mokrej drodze i nawet przy szybkiej jeździe efekt aquaplanningu był nieduży. Jeśli trwałość opony będzie dla mnie wystarczająca na pewno kupię je ponownie. Gorąco polecam innym ten model.

Charakterystyka Ocena
wygląd opony 5,00
poziom hałasu 4,00
amortyzowanie 3,00
sucha nawierzchnia 5,00
mokra nawierzchnia 6,00
jazda po śniegu i lodzie 6,00
jazda w błocie pośniegowym 6,00
opory toczenia 4,00
ścieralność 5,00
awaryjność -
  • przejechany dystans: 2000 - 5000km
  • miejsce użytkowania: przeważnie w mieście
  • styl jazdy: umiarkowany
  • pojazd: Subaru Legacy Sedan IV 2.0
  • ponowny zakup: Tak
bbkrk:5,651111170

Opinia użytkownika: Dobre opony w dobrej cenie.

Charakterystyka Ocena
wygląd opony 6,00
poziom hałasu 6,00
amortyzowanie 6,00
sucha nawierzchnia 6,00
mokra nawierzchnia 6,00
jazda po śniegu i lodzie 5,00
jazda w błocie pośniegowym 5,00
opory toczenia 6,00
ścieralność 6,00
awaryjność -
  • przejechany dystans: powyżej 15000km
  • miejsce użytkowania: w terenie i w mieście
  • styl jazdy: szybki i agresywny
  • pojazd: Ford Mondeo 4/5 drzwi IV 2.0 TDCi
  • ponowny zakup: Tak
Mirek Waszkiewicz:5,651111170

Opinia użytkownika: Jestem bardzo zaskoczony jakością opony w porównaniu do niskiej ceny. To co mnie zaskoczyło to że ta opona jest bardzo, bardzo cicha tak jak letnia. Użytkoałem wiele opon zimowych (Pirelli, GoodYear, Frigo2, Michellin), ale ta wydaje mi się najlepsza z tych wszystkich. Bardzo cicha, bardzo przyczepna i co zauważyłem miałem przy niej najniższe spalanie paliwa. Ostatnie jakie miałem to były Michelin Alpen i te okazały się najgorsze z wszystkich użytkowanych przeze mnie. Bardzo głośne no i w 3 sezonie przy temperaturze plus 5 stopni wpadały w poślizg jak na łyżwach. Wszystkie dotychczasowe opony były bardzo głośne, a ta jako zimowa okazała się być cichsza niż nowe letnie które ostatnio zakupiłem z GoodYear EffectiveGrip Performance. Bardzo, a to bardzo polecam

Charakterystyka Ocena
wygląd opony 6,00
poziom hałasu 5,00
amortyzowanie 4,00
sucha nawierzchnia 6,00
mokra nawierzchnia 5,00
jazda po śniegu i lodzie 6,00
jazda w błocie pośniegowym 6,00
opory toczenia -
ścieralność -
awaryjność -
  • przejechany dystans: 2000 - 5000km
  • miejsce użytkowania: przeważnie w mieście
  • styl jazdy: spokojny
  • pojazd: Ford Focus Kombi II 1.8 TDCi
  • ponowny zakup: Tak
MM:5,651111170

Opinia użytkownika: Opona stabilna, cicha, przy spokojnej jezdzie wzorowa. Nie ma problemu z głębokim śniegiem i błotem pośniegowym. Na suchej i mokrej nawierzchni radzi sobie bardzo dobrze. Polecam

Charakterystyka Ocena
wygląd opony 6,00
poziom hałasu -
amortyzowanie -
sucha nawierzchnia 6,00
mokra nawierzchnia 6,00
jazda po śniegu i lodzie 5,00
jazda w błocie pośniegowym 5,00
opory toczenia -
ścieralność -
awaryjność -
  • przejechany dystans: 5000 - 10000km
  • miejsce użytkowania: przeważnie w mieście
  • styl jazdy: umiarkowany
  • pojazd: Citroen C5 Kombi I FL 2.0 HDI
  • ponowny zakup: Tak
Filip Sajdak:5,651111170

Opinia użytkownika: Opony sprawdziły się bardzo dobrze. Tej zimy nie było śniegu więc trudno mi ocenić. Jeśli chodzi o suchą i mokrą nawierzchnię wszystko w jak najlepszym porządku.

Charakterystyka Ocena
wygląd opony 6,00
poziom hałasu 6,00
amortyzowanie 6,00
sucha nawierzchnia 6,00
mokra nawierzchnia 5,00
jazda po śniegu i lodzie 6,00
jazda w błocie pośniegowym 6,00
opory toczenia 6,00
ścieralność 6,00
awaryjność -
  • przejechany dystans: 2000 - 5000km
  • miejsce użytkowania: w terenie i w mieście
  • styl jazdy: umiarkowany
  • pojazd: Audi A3 Sportback 8P 1.6
  • ponowny zakup: Tak
doktor:5,651111170

Opinia użytkownika: Super opona klasy premium za dobrą cenę.

Charakterystyka Ocena
wygląd opony -
poziom hałasu 6,00
amortyzowanie 6,00
sucha nawierzchnia 6,00
mokra nawierzchnia 5,00
jazda po śniegu i lodzie 6,00
jazda w błocie pośniegowym 6,00
opory toczenia 5,00
ścieralność 5,00
awaryjność -
  • przejechany dystans: 2000 - 5000km
  • miejsce użytkowania: przeważnie w mieście
  • styl jazdy: umiarkowany
  • pojazd: Volvo V50 Kombi I 2.0 D
  • ponowny zakup: Tak
Volvo V50:5,651111170

Opinia użytkownika: Opony naprawdę świetne, miałem pewne obawy ale teraz jestem pewien że Finowie wiedzą jak robić dobre zimówki. Na zimę idealne, doskonale tłumią nierówności zachowując jednocześnie całkiem niezłą stabilność przy prędkościach powyżej 160km/h (nie są takie jak letnie ale naprawdę niezłe). Przy wyższych temperaturach nie ścierają się za szybko i są ciche. Ciężko było rozróżnić że jeździ się na zimówkach jeśli chodzi o hałas. Naprawdę fajne opony warte polecenia. Wcześniej miałem ContiWinterContact TS830 i przyznam, że jest to ta sama klasa a nawet lepsza pod pewnymi względami. Opony 205/50/17

Charakterystyka Ocena
wygląd opony -
poziom hałasu 4,00
amortyzowanie 4,00
sucha nawierzchnia 6,00
mokra nawierzchnia 6,00
jazda po śniegu i lodzie 5,00
jazda w błocie pośniegowym 5,00
opory toczenia -
ścieralność -
awaryjność -
  • przejechany dystans: poniżej 2000km
  • miejsce użytkowania: tylko w mieście
  • styl jazdy: umiarkowany
  • pojazd: Lexus IS Sedan II 250
  • ponowny zakup: Tak
turmoll:5,651111170

Opinia użytkownika: Bardzo dobra opona na suchej nawierzchni oraz na mokrej. Troszkę głośna oraz twarda (XL). W kopnym śniegu radzi sobie nieźle aczkolwiek zdarzyło mi się raz zakopać na nieodśnieżonym miejscu parkingowym tj. nie mogłem wyjechać (auto napęd na tył). Nie wiem czy byłbym w stanie wyjechać posiadając inne opony. Raz miałem okazję jechać tuż po obfitych opadach śniegu i elektronika cały czas miała dużo pracy ale auto jechało do przodu. Uważam, że podobnie byłoby na każdych innych oponach zimowych. Taki urok auta z napędem na tył. Dlatego wystawiam oponie ocenę bardzo dobrą.

Charakterystyka Ocena
wygląd opony 5,00
poziom hałasu 5,00
amortyzowanie 5,00
sucha nawierzchnia 6,00
mokra nawierzchnia 6,00
jazda po śniegu i lodzie 5,00
jazda w błocie pośniegowym 5,00
opory toczenia 6,00
ścieralność 6,00
awaryjność -
  • przejechany dystans: 5000 - 10000km
  • miejsce użytkowania: przeważnie w mieście
  • styl jazdy: umiarkowany
  • pojazd: VW Passat Variant B6 1.9 TDI
  • ponowny zakup: Tak
Tomek:5,651111170

Opinia użytkownika: Korzystałem z tych opon po raz pierwszy. Zakupiłem po przewertowaniu opinii i nie zawiodłem się. Bardzo dobrze radzą sobie na suchej drodze, na mokrej i przy zalegającym błocie. W śniegu raz się zakopałem na drodze gruntowej stąd niższa ocena. Spalanie bardzo dobre, co do głośności też byłem mile zaskoczony. Po sezonie też miło bo po przejechaniu na oponkach około 8 tys nie widać szczególnego zużycia. Gdybym miał wybierać ponownie wziąłbym Nokiany jeszcze raz.

211 - 220 z 674 Znalezionych opon

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację zapisów zawartych w Zasadach korzystania z serwisu oraz Polityce prywatności.