gpw
Połącz się z naszym konsultantem
Zobacz godziny pracy infolinii »

Godziny pracy infolinii w najbliższych dniach

Niedziela 28.06 nieczynna
Poniedziałek 29.06 8.00 - 20.00
Wtorek 30.06 8.00 - 20.00
Środa 01.07 8.00 - 20.00
Czwartek 02.07 8.00 - 20.00
Piątek 03.07 8.00 - 20.00
Sobota 04.07 8.00 - 16.00

Testy opon samochodowych Michelin ENERGY SAVER - Strona 27

Ocena łączna opon Michelin ENERGY SAVER

Ocena łączna:

5,15 (ilość opinii: 391)
1111120
Charakterystyka Ocena
wygląd opony 5,05
poziom hałasu 5,10
amortyzowanie
sucha nawierzchnia 5,35
mokra nawierzchnia 4,95
jazda po śniegu i lodzie 3,50
jazda w błocie pośniegowym 3,50
opory toczenia 5,15
ścieralność 5,05
awaryjność -
Kup opony Michelin ENERGY SAVER

Opinie użytkowników opon Michelin ENERGY SAVER

Charakterystyka Ocena
wygląd opony 4,00
poziom hałasu 5,00
amortyzowanie 5,00
sucha nawierzchnia 5,00
mokra nawierzchnia 5,00
jazda po śniegu i lodzie 1,00
jazda w błocie pośniegowym 1,00
opory toczenia 6,00
ścieralność 6,00
awaryjność -
  • przejechany dystans: 10000 - 15000km
  • miejsce użytkowania: przeważnie w mieście
  • styl jazdy: szybki i agresywny
  • pojazd:
  • ponowny zakup: Tak
ŁUKASZ:5,00111110

Opinia użytkownika: Kupiłem początkowo 2 sztuki a po roku dokupiłem kolejne 2. Po przejechaniu 12000 km nie ma śladów zużycia. Jeżdżę w większości po mieście lub na trasach do 60 km. Spisuje się znakomicie. W wakacje trasa do Chorwacji i też ok. Nie miałem awaryjnego hamowania wiec nie wiem jak w extremalnych sytuacjach. Tej wiosny dość szybko założyłem wiec trafiła się jazda po przymrozkach i nie zawiodły mnie ani razu.

Charakterystyka Ocena
wygląd opony 4,00
poziom hałasu 5,00
amortyzowanie 5,00
sucha nawierzchnia 5,00
mokra nawierzchnia 5,00
jazda po śniegu i lodzie 5,80
jazda w błocie pośniegowym 5,00
opory toczenia 5,00
ścieralność 5,00
awaryjność -
  • przejechany dystans: 5000 - 10000km
  • miejsce użytkowania: przeważnie poza miastem
  • styl jazdy: umiarkowany
  • pojazd:
  • ponowny zakup: Tak
Leon:5,00111110

Opinia użytkownika: Opona dobrze trzymająca się drogi w kazdych warunkach.Małe opory toczenia,dobra amortyzacja i bardzo mały hałas pochodzący ze strony opon.Zasługuje na swoją nazwę.

Charakterystyka Ocena
wygląd opony 5,00
poziom hałasu 5,00
amortyzowanie 5,00
sucha nawierzchnia 5,00
mokra nawierzchnia 5,00
jazda po śniegu i lodzie 4,00
jazda w błocie pośniegowym 4,00
opory toczenia 5,00
ścieralność 5,00
awaryjność -
  • przejechany dystans: powyżej 15000km
  • miejsce użytkowania: przeważnie w mieście
  • styl jazdy: umiarkowany
  • pojazd:
  • ponowny zakup: Tak
rysiu_521:5,00111110

Opinia użytkownika: "Energo oszczędne" - może to i prawda,chociaż nie zauważam tego, ale wcale nie oznacza to "kaso-" i "kłopoto-" oszczędnych. Opona sympatyczna, zapewnia bardzo dobre warunki jazdy po dobrych drogach, ale jest (w pełni słowa znaczeniu)"strasznie", może nawet "niebezpiecznie" delikatna - szczególnie jej boki. Wystarczy wziąć ją do ręki i od razu czuje się, że jest wyjątkowo, wręcz niepokojąco, mięciutka, elastyczna i leciutka (nie lekka), jak dobra opona do roweru! Na dobrych, czystych drogach jest to pewnie zaletą. Ja, niestety, jeżdżę głównie po Warszawie i okolicach. Czasem tylko ruszam w trasę. W ciągu jednego sezonu, po ok. 40 i ok. 50 kkm użytkowania, straciłem aż dwie opony - jedną wiosną, drugą latem - wskutek rozdarcia zewnętrznego boku przednich prawych opon - ślady bo drutach lub blachach porzuconych na niechlujnie przebudowywanych odcinkach dróg. W obu przypadkach nic się nie stało mnie ani samochodowi, bo jechałem niezbyt szybko i bez obciążenia, ale straciłem ponad 600,- PLN-ów, czas, no i byłem "uziemiony" do czasu zakupu i wymiany opon. Jako sygnał ostrzegawczy muszę też dodać, że musiałem usterkować (w ramach gwarancji) kupiony jako pierwszy komplet Michelin Energy Saver 195/60 R15 88H (made in Germany) ze względu na bardzo duże bicia promieniowe i boczne trzech opon, powodujące nie tylko szarpanie kierownicy, ale nawet podskoki ponad 1,5-tonowego auta. W ramach gwarancji wydano mi nowe, takie same opony, ale już "made in Russia" - zupełnie niezłe i już pozbawione owych "bić". Na koniec chciałbym podkreślić, że spotkałem się z wyjątkowo solidnym, skutecznym, rzeczowym i PRZYJAZNYM KLIENTOWI SERWISEM GWARANCYJNYM Przedstawicielstwa Firmy Michelin w Polsce. To rzadko spotykana dziś wielka zaleta KONTRAHENTA. NIEWĄTPLIWĄ ZALETĄ jest i to, że w obu przypadkach głębokiego rozdarcia boków opony, żadna z nich nie wystrzeliła, nie puściły nawet powietrza ze swych ran. To DUŻY PLUS! Jednak dzisiaj, przy konieczności wymiany drugiej podartej opony, zdecydowałem, że już nie kupię kolejnej opony Michelin i wracam do nie tak "energooszczędnych" i nawet tańszych.

Charakterystyka Ocena
wygląd opony 4,00
poziom hałasu 5,00
amortyzowanie 6,00
sucha nawierzchnia 5,00
mokra nawierzchnia 5,00
jazda po śniegu i lodzie -
jazda w błocie pośniegowym -
opory toczenia 6,00
ścieralność 6,00
awaryjność -
  • przejechany dystans: powyżej 15000km
  • miejsce użytkowania: w terenie i poza miastem
  • styl jazdy: umiarkowany
  • pojazd: -
  • ponowny zakup: Tak
polo2222:5,00111110

Opinia użytkownika: Gdy założyłem te opony do swojej Toyotki poczułem się jakbym był w nowym aucie. Samochód po prostu zaczął "jeżdzić". Rewelacja! Opory toczenia rzeczywiście są mniejsze co widać w zużyciu paliwa (0,5-0,8 l/100 km mniej niż na letnich Firestone). Pewne prowadzenie przez duże kałuże. Po dwóch letnich sezonach(40.000 km) wyglądają prawie jak nowe. Po trzech sezonach aż szkoda je będzie wyrzucić, a ja na nowych oponach jeżdzę max.3. Nowa guma to nowa guma - różnicę widzi chyba każdy.

Charakterystyka Ocena
wygląd opony 5,00
poziom hałasu 5,00
amortyzowanie 6,00
sucha nawierzchnia 6,00
mokra nawierzchnia 4,00
jazda po śniegu i lodzie -
jazda w błocie pośniegowym -
opory toczenia 5,00
ścieralność 6,00
awaryjność -
  • przejechany dystans: powyżej 15000km
  • miejsce użytkowania: w terenie i poza miastem
  • styl jazdy: spokojny
  • pojazd: Citroen Berlingo
  • ponowny zakup: Tak
Krzysiek:5,00111110

Opinia użytkownika: Opona godna polecenia ze względu na dużą żywotność i komfort jazdy. Wyśmienita na suchej nawierzchni, a na mokrej tylko dobra, przy bieżniku około 4 mm trzeba mocno uważać.

Charakterystyka Ocena
wygląd opony 4,00
poziom hałasu 5,00
amortyzowanie 5,00
sucha nawierzchnia 5,00
mokra nawierzchnia 5,00
jazda po śniegu i lodzie -
jazda w błocie pośniegowym -
opory toczenia 5,00
ścieralność 6,00
awaryjność -
  • przejechany dystans: powyżej 15000km
  • miejsce użytkowania: w terenie i poza miastem
  • styl jazdy: spokojny
  • pojazd: VW Passat B5 kombi
  • ponowny zakup: Tak
Krzysztof:5,00111110

Opinia użytkownika: Opony super! Trwałość rewelecja. Po zakupie samochodu wydawało mi się, że może trzeba je zmienić ze względu na spore zużycie bieżnika (tak myślałem). Zrobiłem jeszcze 40 000 km i dopiero teraz zmieniłem na nowe. Polecam trwałość i jakość. Ciche i komfortowe. Warte ceny. To się w efekcie opłaca.

Charakterystyka Ocena
wygląd opony 5,00
poziom hałasu 6,00
amortyzowanie 6,00
sucha nawierzchnia 5,00
mokra nawierzchnia 5,00
jazda po śniegu i lodzie -
jazda w błocie pośniegowym -
opory toczenia 5,00
ścieralność 5,00
awaryjność -
  • przejechany dystans: 10000 - 15000km
  • miejsce użytkowania: przeważnie poza miastem
  • styl jazdy: umiarkowany
  • pojazd: -
  • ponowny zakup: Tak
Szymon:5,00111110

Opinia użytkownika: Opony naprawdę dobre, lepsze niż te które miałem, są bardziej ciche i lepiej hamują na mokrym, Nie zgadam się że mniej palą, przedtem miałem Continentale i średnie spalani wg komputera 7,1l, a przy Michelinach spalanie na tym samym poziomie No cóż reklama wszystko może.

Charakterystyka Ocena
wygląd opony 5,00
poziom hałasu 6,00
amortyzowanie 6,00
sucha nawierzchnia 5,00
mokra nawierzchnia 5,00
jazda po śniegu i lodzie -
jazda w błocie pośniegowym -
opory toczenia 6,00
ścieralność 4,00
awaryjność -
  • przejechany dystans: 2000 - 5000km
  • miejsce użytkowania: w terenie i poza miastem
  • styl jazdy: spokojny
  • pojazd: -
  • ponowny zakup: Tak
onkell:5,00111110

Opinia użytkownika: Kupiłem te oponki w promocji i nie żałuje.Warte są tej ceny,wcześniej miałem matadory - kompletny chłam. Na "michałkach" poczułem się jakbym przesiadł się do samochodu o klasę wyższą. Samochód zaczął się lżej toczyć, wspomaganie kierownicy lżej zaczeło pracować. Skoda ma twarde zawieszenie tak więc gumy te będąc b.elastycznymi tłumią w sposób zauważalny odgłosy pracującego głośno zawieszenia. Poza tym cisza w samochodzie do której musiałem się przyzwyczaić. W zakręty na mokrej nawierzchni wchodzę jak po szynach sama frajda z jazdy. Co do spalania i zużycia opon to nie mam jeszcze wyrobionego zdania. Reasumując jestem mile zaskoczony iż wszystko co przeczyałem odnośnie tej opony sprawdza się co do joty. Gorąco polecam - kierowca zawodowy od 20 lat.

Charakterystyka Ocena
wygląd opony 4,00
poziom hałasu 5,00
amortyzowanie 6,00
sucha nawierzchnia 5,00
mokra nawierzchnia 5,00
jazda po śniegu i lodzie -
jazda w błocie pośniegowym -
opory toczenia 6,00
ścieralność 5,00
awaryjność -
  • przejechany dystans: poniżej 2000km
  • miejsce użytkowania: w terenie i poza miastem
  • styl jazdy: szybki i agresywny
  • pojazd: passat 1,8 T
  • ponowny zakup: Tak
ART.:5,00111110

Opinia użytkownika: Bardzo ciche, komfortowe, bardzo dobra przyczepność. Polecam.

Charakterystyka Ocena
wygląd opony 4,00
poziom hałasu 5,00
amortyzowanie 5,00
sucha nawierzchnia 5,00
mokra nawierzchnia 5,00
jazda po śniegu i lodzie -
jazda w błocie pośniegowym -
opory toczenia 5,00
ścieralność 5,00
awaryjność -
  • przejechany dystans: 10000 - 15000km
  • miejsce użytkowania: w terenie i poza miastem
  • styl jazdy: umiarkowany
  • pojazd: vw golf IV
  • ponowny zakup: Tak
krzysztof:5,00111110

Opinia użytkownika:

261 - 270 z 391 Znalezionych opon

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację zapisów zawartych w Zasadach korzystania z serwisu oraz Polityce prywatności.