gpw
Połącz się z naszym konsultantem
Zobacz godziny pracy infolinii »

Godziny pracy infolinii w najbliższych dniach

Piątek 26.06 8.00 - 20.00
Sobota 27.06 8.00 - 16.00
Niedziela 28.06 nieczynna
Poniedziałek 29.06 8.00 - 20.00
Wtorek 30.06 8.00 - 20.00
Środa 01.07 8.00 - 20.00
Czwartek 02.07 8.00 - 20.00

Testy opon samochodowych Continental ContiWinterContact TS830 - Strona 5

Ocena łączna opon Continental ContiWinterContact TS830

Ocena łączna:

5,20 (ilość opinii: 129)
1111120
Charakterystyka Ocena
wygląd opony 5,15
poziom hałasu 4,95
amortyzowanie
sucha nawierzchnia 5,30
mokra nawierzchnia 5,20
jazda po śniegu i lodzie 5,25
jazda w błocie pośniegowym 5,10
opory toczenia 4,95
ścieralność 4,90
awaryjność -

Opinie użytkowników opon Continental ContiWinterContact TS830

Charakterystyka Ocena
wygląd opony 6,00
poziom hałasu 6,00
amortyzowanie 5,00
sucha nawierzchnia 6,00
mokra nawierzchnia 6,00
jazda po śniegu i lodzie 5,80
jazda w błocie pośniegowym 5,00
opory toczenia 5,00
ścieralność 5,00
awaryjność -
  • przejechany dystans: 2000 - 5000km
  • miejsce użytkowania: w terenie i w mieście
  • styl jazdy: umiarkowany
  • pojazd:
  • ponowny zakup: Tak
Rob:5,651111170

Opinia użytkownika: Opona duzo lepsza od poprzedniej tj. Goodyear Da sie jeździć po lodzie i ubitym sniegu. Na razie jedyny mankament to to, iż jest trochę za miękka.

Charakterystyka Ocena
wygląd opony 5,00
poziom hałasu 4,00
amortyzowanie 5,00
sucha nawierzchnia 6,00
mokra nawierzchnia 6,00
jazda po śniegu i lodzie 6,00
jazda w błocie pośniegowym 5,00
opory toczenia 5,00
ścieralność 6,00
awaryjność -
  • przejechany dystans: 5000 - 10000km
  • miejsce użytkowania: przeważnie poza miastem
  • styl jazdy: umiarkowany
  • pojazd: Skoda Fabia Hatchback
  • ponowny zakup: Tak
Wojtisek:5,651111170

Opinia użytkownika: Sezon zimowy sie kończy, czas na podsumowanie. Conti TS 830 jest rewelacyjną oponą zimową , wspaniała na wszystkich rodzajach nawierzchni, na śniegu wyjątkowo dobra podczas wszelkiego rodzaju manewrów. Na mokrym idealna, niech dowodem na jakość mieszanki będzie fakt , że podczas dynamicznego ruszania na zimnym , mokrym asfalcie opony piszczą !! Naprawde wszystkim polecam, przejeżdzam około 10tyś km zimową porą , Skoda Octavia 130 KM

Charakterystyka Ocena
wygląd opony 6,00
poziom hałasu 5,00
amortyzowanie 6,00
sucha nawierzchnia 6,00
mokra nawierzchnia 6,00
jazda po śniegu i lodzie 5,80
jazda w błocie pośniegowym 5,00
opory toczenia 6,00
ścieralność 5,00
awaryjność -
  • przejechany dystans: powyżej 15000km
  • miejsce użytkowania: w terenie i w mieście
  • styl jazdy: umiarkowany
  • pojazd:
  • ponowny zakup: Tak
gorol83:5,651111170

Opinia użytkownika: Przejechalem w sumie tylko jeden sezon na tych oponach bo zmienilem samochod i niestety nie pasuja, ale o oponie nie moge powiedziec zlego slowa poprzednie opony ktore mialem to byly sava jedna wielka tragedia nawet za darmo bym tych opon nie przyjąl, model t830 wyśmienicie się sprawuje na śniegu, mokrej nawierzchni i suchej, nie zauważyłem za dużego zużycia opony, styl jazdy agresywny jestem bardzo zadowolony, kupie na 100% te opny do moje mazdy 3 mps, a co do specjalistow piszacyh opona slaba w hamowaniu na lodzie???? na żadnej się nie da wyhamowac jedynie spike heheh, kierowcy co zrobili dopiero prawo jazdy darujcie sobie opinie bo najpierw trzeba pojezdzić żeby się wypowiadać

Charakterystyka Ocena
wygląd opony 5,00
poziom hałasu 5,00
amortyzowanie 6,00
sucha nawierzchnia 5,00
mokra nawierzchnia 6,00
jazda po śniegu i lodzie 6,00
jazda w błocie pośniegowym 6,00
opory toczenia 3,00
ścieralność 5,00
awaryjność -
  • przejechany dystans: 2000 - 5000km
  • miejsce użytkowania: w terenie i poza miastem
  • styl jazdy: umiarkowany
  • pojazd: -
  • ponowny zakup: Tak
TomV:5,651111170

Opinia użytkownika: Pierwszy sprawdzian za nimi - oponami. Vs Goodyeara WG 7 - ogólnie cichsze, ale na zakrętach hałasują, także trochę głośniej na cienkiej warstwie wody i nierównościach, są za to sztywniejsze, lepiej się prowadzą mimo, że w indeksie T. Na śniegu i zmrożonym śniegu, właściwie lodzie wyraźnie lepiej, pod górkę (Mazury) ASR na 5 biegu przy przyśpieszaniu nie miał co robić. Bajka zaczyna się przy hamowaniu, powiem tak, nawet żona się zdziwiła, że ABS się nie uruchamia przy sporych opóźnieniach. Opony tak samo jak WG 7 gdy nawet stracą przyczepność po odpuszczeniu gazu lub hamulca natychmiast ją odzyskują. Podjazdy pod oblodzone górki w lasach suwalszcyzny bez najmniejszych problemów. Hamowanie na suchym i mokrym wydaje się lepsze. Aquaplaning na wprost OK. Przy ruszaniu często zrywają na śniegu czy lodzie ale 160 KM i 250 Nm przy 1500 obrotach robi swoje. Ogólnie pierwsze jazdy w zimowych warunkach odbieram/y bardzo pozytywnie mimo, że salon udekorował mnie produkcją rumuńską, jednak chyba się starają... Wygląd może nie powala ale kolejne testy potwierdzają jakość tego produktu. Pozdrawiam

Charakterystyka Ocena
wygląd opony 5,00
poziom hałasu 6,00
amortyzowanie 6,00
sucha nawierzchnia 5,00
mokra nawierzchnia 6,00
jazda po śniegu i lodzie 6,00
jazda w błocie pośniegowym 6,00
opory toczenia 6,00
ścieralność 4,00
awaryjność -
  • przejechany dystans: poniżej 2000km
  • miejsce użytkowania: w terenie i poza miastem
  • styl jazdy: szybki i agresywny
  • pojazd: -
  • ponowny zakup: Tak
Włodek:5,651111170

Opinia użytkownika: Teraz kiedy zrobiła sie zima - jeździ się bajkowo. Jeszcze nie miałem takich zimówek, a jeżdżę długo.Miałem Firestony - nie ta liga.

Charakterystyka Ocena
wygląd opony 5,00
poziom hałasu 6,00
amortyzowanie 6,00
sucha nawierzchnia 6,00
mokra nawierzchnia 6,00
jazda po śniegu i lodzie 6,00
jazda w błocie pośniegowym 5,00
opory toczenia 6,00
ścieralność 3,00
awaryjność -
  • przejechany dystans: poniżej 2000km
  • miejsce użytkowania: w terenie i poza miastem
  • styl jazdy: umiarkowany
  • pojazd: -
  • ponowny zakup: Tak
wiktor:5,651111170

Opinia użytkownika: To co w tych oponach mnie urzeklo to niesamowita cisza i lepszy komfort jazdy jaki zauwazylem poz przesiadce z letnich dębic. Co do jazdy w zimowych warunkach na razie nie zrobilem duzo kilometrow ale po pierwszej jezdzie po sniegu musze powiedziec ze jest spoko. Dobra trakcja, zakrety pokonuje sie pewnie, z hamowaniem nie ma problemu (ABS wlacza sie w naprawde skrajnych przypadkach) ogolnie polecam, zreszta testy ADAC chyba mowia same za siebie

Charakterystyka Ocena
wygląd opony 4,00
poziom hałasu 5,00
amortyzowanie 5,00
sucha nawierzchnia 5,00
mokra nawierzchnia 6,00
jazda po śniegu i lodzie 6,00
jazda w błocie pośniegowym 6,00
opory toczenia 5,00
ścieralność 4,00
awaryjność -
  • przejechany dystans: 2000 - 5000km
  • miejsce użytkowania: w terenie i poza miastem
  • styl jazdy: umiarkowany
  • pojazd: -
  • ponowny zakup: Tak
pavew:5,651111170

Opinia użytkownika: rewelacja na błocie pośniegowym i lodzie, nieźle trzymają na zakrętach na suchej i mokrej nawierzchni, wysoki komfort przy szybkiej jeździe, opory toczenia podobne do opon letnich, polecam:)

Charakterystyka Ocena
wygląd opony 4,00
poziom hałasu 3,00
amortyzowanie 6,00
sucha nawierzchnia 5,00
mokra nawierzchnia 6,00
jazda po śniegu i lodzie 6,00
jazda w błocie pośniegowym 6,00
opory toczenia 4,00
ścieralność 4,00
awaryjność -
  • przejechany dystans: poniżej 2000km
  • miejsce użytkowania: w terenie i poza miastem
  • styl jazdy: umiarkowany
  • pojazd: -
  • ponowny zakup: Tak
Dj Zonk:5,651111170

Opinia użytkownika: Oponki sprawują się rewelacyjnie, auto nie wchodzi w poślizgi, dobrze trzyma się nawierzchni.

Charakterystyka Ocena
wygląd opony 4,00
poziom hałasu 3,00
amortyzowanie 6,00
sucha nawierzchnia 5,00
mokra nawierzchnia 6,00
jazda po śniegu i lodzie 6,00
jazda w błocie pośniegowym 6,00
opory toczenia 2,00
ścieralność 4,00
awaryjność -
  • przejechany dystans: poniżej 2000km
  • miejsce użytkowania: w terenie i poza miastem
  • styl jazdy: umiarkowany
  • pojazd: -
  • ponowny zakup: Tak
TomV:5,651111170

Opinia użytkownika: Na podstawie testu ADAC, tak żeby zacząć ;) Pozdrawiam

Charakterystyka Ocena
wygląd opony 6,00
poziom hałasu 6,00
amortyzowanie 6,00
sucha nawierzchnia 5,40
mokra nawierzchnia 5,40
jazda po śniegu i lodzie 6,00
jazda w błocie pośniegowym 6,00
opory toczenia 6,00
ścieralność 4,00
awaryjność -
  • przejechany dystans: 2000 - 5000km
  • miejsce użytkowania: przeważnie poza miastem
  • styl jazdy: umiarkowany
  • pojazd: Opel Agila Van
  • ponowny zakup: Tak
Remek:5,601111160

Opinia użytkownika: Wczesnej jeździłem na Michelinkach. Były naprawdę kiepskie. Może dlatego, że miały trochę lat. Ale bieżnik był ok 7mm, wiec nie wiem. W każdym bądź razie w zakrętach zanosiło!, a na prostej trzeba było mocno uważać. Wiem jedno, więcej nie kupie Michelinek. Nawet z roweru mam złe doświadczenia - kiedyś przy hamowaniu zarzuciło mi tylne koło w bok !!! Dramat. Niebezpieczne i szkoda życia. Swoją drogą jak inne francuskie. Natomiast Continentale to bajka. Zapomniałem co to znaczy problem z wyjechaniem ze śniegu, jeżdżenie po głębokim śniegu - jeździ się tak samo jak w lato po drodze ubitej. Na lodzie lekko ślizgają się, ale to jest nie do wykluczenia. Co ważne nie tracą kontroli na lodzie i czuć oraz widać na oczy, że zwalniają jak się hamuje. Mam ciężkie auto - 1700 kg, z dużym silnikiem - 3.0 litra, i napędem na tył. Te opony naprawdę dają mi bezpieczeństwo. Jeździ się spokojnie nawet większymi prędkościami. Polecam całym sercem, są super, jestem super zadowolonu z tego zakupu.

41 - 50 z 129 Znalezionych opon

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację zapisów zawartych w Zasadach korzystania z serwisu oraz Polityce prywatności.