gpw
Połącz się z naszym konsultantem
Zobacz godziny pracy infolinii »

Godziny pracy infolinii w najbliższych dniach

Niedziela 23.02 nieczynna
Poniedziałek 24.02 8.00 - 20.00
Wtorek 25.02 8.00 - 20.00
Środa 26.02 8.00 - 20.00
Czwartek 27.02 8.00 - 20.00
Piątek 28.02 8.00 - 20.00
Sobota 29.02 8.00 - 16.00

Dunlop SP Sport 01 A

opony Dunlop SP Sport 01 A

Dunlop SP Sport 01 A

Ocena: 4,9 / 6,0 1111900 Ilość opinii 25
  • Sezon: Letnie
  • Rodzaj pojazdu: Osobowe
  • Producent: Dunlop

Zamów opony
Dunlop SP Sport 01 A

Sprawdź ofertę opon Dunlop SP Sport 01 A w naszym sklepie.

[[ Zobacz opinie ]]

Opony Dunlop SP Sport 01 A

Dunlop SP Sport 01 A to letnia opona zaliczana do klasy premium. Marka Dunlop jest częścią jednego z największych koncernów oponiarskich na świecie, Goodyear. Opona Dunlop SP Sport 01 A została wyposażona w asymetryczny bieżnik, który zapewnia bardzo dobrą kontrolę trakcji na każdym rodzaju nawierzchni. Zapewnia wyjątkową przyczepność, krótką drogę hamowania oraz precyzyjne sterowanie nawet przy dużej prędkości.

Specjalny system rowków redukuje ryzyko aquaplaningu oraz zapewnia wysoki komfort jazdy.

Dunlop SP Sport 01 A to opona o wszechstronnych właściwościach, która zapewnia wysokie osiągi bez względu na warunki jazdy. Asymetryczny bieżnik dostosowuje się do różnych stylów jazdy. Bieżnik opony został podzielony na trzy strefy (tzw. Tri-Area-Tread), które różnią się właściwościami. Każda z nich pełni inną funkcję, dzięki czemu opona zapewnia odpowiednią sterowność i przyczepność na każdym rodzaju nawierzchni. Dunlop SP Sport 01 A posiada specjalny system wzdłużnych szyn, które odpowiadają za dokładne przenoszenie sił bocznych i wzdłużnych. Taka rzeźba zapewnia wysoką stabilność jazdy na wprost. Kolejna zaleta tego modelu to szybka reakcja na ruchy kierownicy. Aby zapewnić bezpieczeństwo na mokrej nawierzchni zastosowano typ wzoru o nazwie „Hydro Paddle”. Odpowiedni kształt rowków działa na zasadzie turbiny, która wypycha wodę na boki zapewniając przy tym redukcję turbulencji. Wzór gwarantuje również wysoką ochronę przed zjawiskiem aquaplaningu. Inżynierowie marki Dunlop zastosowali również specjalny wzór tzw. boku równoległego. Większy blok zewnętrzny oraz mocny karb na całym obwodzie redukuje niepożądane drgania i zmniejsza poziom hałasu. Opona zapewnia wysoki komfort akustyczny. Bieżnik opony gwarantuje odpowiednią przyczepność na mokrej i suchej drodze, a także niższe opory toczenia dzięki zastosowaniu krzemionki. Bezszwowe opasanie nylonowe zapobiega odkształceniom, które powstają przy dużej prędkości zapewniając stabilną i płynną jazdę. Inżynierowie zadbali również o odpowiednie przyleganie opony do rantu. W tym celu wykorzystano włókna aramidowe do wzmocnienia obrzeża.

Dunlop SP Sport 01 A to letnia opona przeznaczona do samochodów osobowych klasy średniej, wyższej oraz do modeli luksusowych. Charakteryzuje się wysoką jakością wykonania. Polecana jest dla kierowców ceniących szybką i komfortową jazdę. Sprawdza się na drogach miejskich, autostradach, na krótkich oraz bardzo długich trasach.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację zapisów zawartych w Zasadach korzystania z serwisu oraz Polityce prywatności.