| Charakterystyka |
Ocena |
| wygląd opony |
5,00 |
| poziom hałasu |
4,00 |
| amortyzowanie |
5,00 |
| sucha nawierzchnia |
4,20 |
| mokra nawierzchnia |
4,20 |
| jazda po śniegu i lodzie |
2,00 |
| jazda w błocie pośniegowym |
2,00 |
| opory toczenia |
5,00 |
| ścieralność |
4,00 |
| awaryjność |
- |
- przejechany dystans: poniżej 2000km
- miejsce użytkowania: w terenie i poza miastem
- styl jazdy: szybki i agresywny
- pojazd:
- ponowny zakup: Tak
Opinia użytkownika: W początkowym okresie użytkowania (ok. 500km od zakupu), opony te sprawiły mi przykrą niespodziankę - straciły przyczepność na dynamicznie pokonywanym łuku (na suchej nawierzchni), co mi się wcześniej nie zdarzało, no i pomimo stałego napędu na 4 koła, co poskutkowało uszkodzeniem dwóch felg o krawężnik. Po części przyczyną tego jest podatność tych opon na ugięcia boczne (bardzo łatwo się uginają, wystarczy do tego nawet lekko się oprzeć o samochód). Poza tym, przy prędkości ok. 60 km/h pojawia się wzmożony szum opon, który znika przy większej prędkości. Czyli opony te należy uznać za przeciętne, firma Michelin miewała lepsze produkty. A według zapewnień sklepu oponiarskiego (stacjonarnego, innego niż Oponeo) miały być takie rewelacyjne...
| Charakterystyka |
Ocena |
| wygląd opony |
5,00 |
| poziom hałasu |
6,00 |
| amortyzowanie |
6,00 |
| sucha nawierzchnia |
4,80 |
| mokra nawierzchnia |
4,80 |
| jazda po śniegu i lodzie |
3,00 |
| jazda w błocie pośniegowym |
3,00 |
| opory toczenia |
5,00 |
| ścieralność |
6,00 |
| awaryjność |
- |
- przejechany dystans: powyżej 15000km
- miejsce użytkowania: przeważnie w mieście
- styl jazdy: umiarkowany
- pojazd: VW Passat 2.0 TDI (B6)
- ponowny zakup: Tak
Opinia użytkownika: Witam, polecam wszystkim oponę Michelin HP mój model 215/55R16 W XL, opona extremalnie wytrzymała, znakomita zarówno w deszczu jak i na suchej drodze, niezwykle cicha, przejechane ponad 100 tys.km. Dla mnie jest to wzór jak niezawodne powinny być opony. Polecam do aut z dużym momentem obrotowym. Jedyny minus cena ale warto...Polecam
| Charakterystyka |
Ocena |
| wygląd opony |
1,00 |
| poziom hałasu |
4,80 |
| amortyzowanie |
1,00 |
| sucha nawierzchnia |
4,80 |
| mokra nawierzchnia |
3,50 |
| jazda po śniegu i lodzie |
1,00 |
| jazda w błocie pośniegowym |
1,00 |
| opory toczenia |
4,80 |
| ścieralność |
2,30 |
| awaryjność |
- |
- przejechany dystans: powyżej 15000km
- miejsce użytkowania: przeważnie poza miastem
- styl jazdy: spokojny
- pojazd: Citroen AX Hatchback
- ponowny zakup: Tak
Opinia użytkownika: Opona dobra na suchą i mokrą nawierzchnię. To jedyna zaleta tej opony.
Dalej same wady:
- bardzo wysoka cena,
- bardzo głośna,
- bardzo szybko się zużywa (ściera).
Opony fabrycznie zamontowane w Citroenie C5, starły się całkowicie po przejechaniu dystansu 70 tyś. km w ciągu 3 sezonów - jazda odbywała się głównie po autostradach i drogach szybkiego ruchu - to ok. 80% przebiegu opony, zaś 20% to jazda miejska po dobrych, asfaltowych drogach w dużych miastach.
Nie polecam ze względu na bardzo wysoką cenę i jednocześnie niską trwałość - bardzo szybkie zużycie.
| Charakterystyka |
Ocena |
| wygląd opony |
3,00 |
| poziom hałasu |
2,00 |
| amortyzowanie |
1,00 |
| sucha nawierzchnia |
5,00 |
| mokra nawierzchnia |
3,00 |
| jazda po śniegu i lodzie |
1,00 |
| jazda w błocie pośniegowym |
2,00 |
| opory toczenia |
4,00 |
| ścieralność |
5,00 |
| awaryjność |
- |
- przejechany dystans: poniżej 2000km
- miejsce użytkowania: w terenie i poza miastem
- styl jazdy: szybki i agresywny
- pojazd:
- ponowny zakup: Nie
Opinia użytkownika: Przesiadanie się z zimowek Semperit na te Micheliny to coroczna zgroza.
Po pierwsze opona strasznie twarda (stoi dokladnie po drugiej stronie od tego co nazwalbym komfortem), do tego stopnia, ze potrzeba sporo doswiadczenia, aby w miare plynnie wyjechac z koleiny bez szarpania sie z kierownica i powracania opony na wyzlobiony w asfalcie tor. Wszelkie wybrzuszenia asfaltu garby pokonuje niestabilnie.
Po drugie strasznie glosna. Przy predkosci ok. 70 km/h jest chyba najgorzej, bo jedzie sie na tyle wolno, ze ped powietrza za bardzo nie szumi, dzieki czemu mozna delektowac sie pelna gama dudnienia opony, dzwieki jak od zblizajacego sie z daleka helikoptera. Przy wyzszych predkosciach podobnie, ale ped powietrza powoli to zaglusza.
Po trzecie - slabe radzenie sobie na mokrym. Wjazd w wode bardzo ja wyhamowuje, nie odprowadza za wiele wody, co w polaczeniu z wybrzuszeniami asfaltu dostarczylo mi pare razy w rzyciu nadmiarowych emocji.
Nie polecam, chyba najgorsze opony na jakich do tej pory jezdzilem. Jednyne plusy to w miare dobre zachowanie na suchej nawierzchni oraz mala scieralnosc. Opony zaczalem uzytkowac z bieznikiem o wysokosci ok 4mm.