| Charakterystyka |
Ocena |
| wygląd opony |
- |
| poziom hałasu |
- |
| amortyzowanie |
- |
| sucha nawierzchnia |
5,00 |
| mokra nawierzchnia |
5,00 |
| jazda po śniegu i lodzie |
- |
| jazda w błocie pośniegowym |
- |
| opory toczenia |
- |
| ścieralność |
- |
| awaryjność |
- |
- przejechany dystans: 2000 - 5000km
- miejsce użytkowania: -
- styl jazdy: umiarkowany
- pojazd: Suzuki SX4 Hatchback I 1.6 VVT
- ponowny zakup: Tak
Opinia użytkownika: Wybrałem Continental, bo w poprzednim samochodzie Renault Scenic miałem właśnie tę markę. Były to wprawdzie opony letnie, ale obecnie mają już 19 lat (ze względu na wiek nie można już z nich korzystać!), guma nie wykazuje zmian zewnętrznych struktury, żadnych porów, pęknięć, odkształceń. Zużycie bieżnika bardzo znikome. Oczywiście trzeba dbać o zbieżność oraz co jakiś czas poddawane były konserwacji środkami dostępnymi na rynku. Mam nadzieję, że obecnie kupione opony całoroczne będą równie trwałe. W okresie letnim opony sprawują się porównywalnie do opon letnich na suchej czy mokrej nawierzchni, są ciche, co też nie jest bez znaczenia. Zimą zobaczymy. Ze względu na nie duże przebiegi mam nadzieję, że wytrzymają tyle lat, co gwarantuje producent.