gpw
Połącz się z naszym konsultantem
Zobacz godziny pracy infolinii »

Godziny pracy infolinii w najbliższych dniach

Piątek 28.01 8.00 - 20.00
Sobota 29.01 8.00 - 16.00
Niedziela 30.01 nieczynna
Poniedziałek 31.01 8.00 - 20.00
Wtorek 01.02 8.00 - 20.00
Środa 02.02 8.00 - 20.00
Czwartek 03.02 8.00 - 20.00

Fulda KRISTALL MONTERO

opony Fulda KRISTALL MONTERO

Fulda KRISTALL MONTERO

Ocena: 4,6 / 6,0 1111600 Ilość opinii 684
  • Sezon: Zimowe
  • Rodzaj pojazdu: Osobowe
  • Producent: Fulda

Zamów opony
Fulda KRISTALL MONTERO

Sprawdź ofertę opon Fulda KRISTALL MONTERO w naszym sklepie.

[[ Zobacz opinie ]]

Opony Fulda KRISTALL MONTERO

Fulda Kristall Montero to zimowa opona zaliczana do klasy średniej. Fulda jest marką, która obecnie należy do koncernu Goodyear. Opona zapewnia bardzo dobrą charakterystykę jazdy w trudnych, zimowych warunkach. Oferuje wysoką przyczepność, precyzyjne sterowanie, oraz krótką drogę hamowania. Ponadto Fulda Kristall Montero gwarantuje również wysoki komfort jazdy.

Fulda Kristall Montero to następczyni opony Fulda Kristall Gravito. Została wyposażona w nowoczesny bieżnik o kierunkowym wzorze, dzięki któremu udało się w znacznym stopniu poprawić kluczowe parametry opony. W porównaniu do swojej poprzedniczki Fulda Kristall Montero ma zapewnia większe bezpieczeństwo na mokrej i zaśnieżonej drodze. Głęboki kanał obwodowy oraz promieniowe rowki skutecznie usuwają wodę i błoto pośniegowe z centralnej części opony na boki. Dzięki temu bieżnik opony Fulda Kristall Montero ma bardzo dobry kontakt z podłożem. Kierunkowy wzór skutecznie zmniejsza ryzyko zjawiska aqua i snowplaningu. Powierzchnia klocków i bloków bieżnika pokryta jest sinusoidalnymi nacięciami lamelkowymi. W środkowej strefie mają większą amplitudę niż na bokach. Takie zróżnicowanie poprawia przyczepność i zapobiega ślizganiu się opon zarówno na śniegu, jak i lodzie. Konstruktorzy zadbali o zwiększenie przebiegów opony. W tym celu zastosowano wielokrotne załamania powierzchni bieżnika oraz optymalne rozmieszczenie klocków. Dzięki temu uzyskano optymalne rozłożenie nacisków oraz równomierne zużycie bieżnika. Mieszanka gumowa opony Fulda Kristall Montero wykorzystana do produkcji została oparta na związkach krzemu (Silica). Mieszanka jest elastyczna oraz odporna na niskie temperatury. Gwarantuje polepszenie parametrów jazdy na mokrej nawierzchni oraz niższe opory toczenia. Dla zmniejszenia poziomu emitowanego hałasu zastosowano podziałkę bloków bieżnika. Taka budowa sprawia, że opona Fulda Kristall Montero gwarantuje wysoki komfort akustyczny podczas jazdy.

Fulda Kristall Montero to nowoczesna opona na sezon zimowy przeznaczona dla samochodów osobowych. Najlepiej sprawdza się w autach mało i średniolitrażowych, kompaktach i hatchbackach. Opona znalazła się w seryjnym wyposażeniu między innymi Citroena C3 oraz VW Polo. Białe litery na ścianie bocznej w rzeczywistości nie występują.
rozmiar indeksy cena
Fulda KRISTALL MONTERO 155/65R13 73 Q 155/65R13 73 Q 185 zamów
Fulda KRISTALL MONTERO 185/70R14 88 T 185/70R14 88 T 369 zamów

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację zapisów zawartych w Zasadach korzystania z serwisu oraz Polityce prywatności.