| Charakterystyka |
Ocena |
| wygląd opony |
- |
| poziom hałasu |
- |
| amortyzowanie |
- |
| sucha nawierzchnia |
3,00 |
| mokra nawierzchnia |
1,00 |
| jazda po śniegu i lodzie |
1,00 |
| jazda w błocie pośniegowym |
1,00 |
| opory toczenia |
- |
| ścieralność |
- |
| awaryjność |
- |
- przejechany dystans: powyżej 15000km
- miejsce użytkowania: -
- styl jazdy: umiarkowany
- pojazd: Toyota RAV4 SUV V 2.5 Hybrid (131kW) (179KM)
- ponowny zakup: Nie
Opinia użytkownika: Wystawiam opinie po 2,5 roku użytkowania tych opon. Przejechałem na nich 75000, były raz przekładane tył na przód w połowie przebiegu.
Pierwsza i nadrzędna rada!!!
NIE KUPUJCIE TYCH OPON!!!
Pierwsza zima i lato - opony sztos a potem totalne rozczarowanie i dramat. Samochód z dołączanym 4x4 ledwie daje radę w zimowych warunkach przy minimalnych opadach. Każda na tych gumach to totalny dramat. Uślizg boczny na rondzie przy prędkości 5 km/h czy na zakrętach przy minimalnej prędkości jest tak duży, że strach, ciężko nad pojazdem zapanować. Brak przyczepności. W okresie letnim przy mokrej nawierzchni zachowuje się jak slik. A wpadnięcie w większą ilość wody na powierzchni drogi na autostradzie to aquaplaning murowany za każdym razem. I to nie przy 140 czy więcej. Totalny dramat. A do tego po 70 000 okazało się, że dwie opony mają jajo. Jakiś bąbel/ rozwarstwienie na bieżniku powodujące drżenie w czasie jazdy i tak naprawdę skazujące opony na szrot. Nigdy więcej tej marki. O tych opon. Nie za takie pieniądze. Przedkładam komfort i spokój psychiczny nad strach o życie i zdrowie.
Jeszcze raz... ZAPOMNIJCIE O TYCH OPONACH JEŻELI ZASTANAWIACIE SIĘ NAD NIMI. NIE KUPUJ. NIE TE.