gpw
Połącz się z naszym konsultantem
Zobacz godziny pracy infolinii »

Godziny pracy infolinii w najbliższych dniach

Poniedziałek 22.06 8.00 - 20.00
Wtorek 23.06 8.00 - 20.00
Środa 24.06 8.00 - 20.00
Czwartek 25.06 8.00 - 20.00
Piątek 26.06 8.00 - 20.00
Sobota 27.06 8.00 - 16.00
Niedziela 28.06 nieczynna

Testy opon samochodowych Michelin ALPIN A3 - Strona 35

Ocena łączna opon Michelin ALPIN A3

Ocena łączna:

4,95 (ilość opinii: 360)
111110
Charakterystyka Ocena
wygląd opony 5,20
poziom hałasu 4,80
amortyzowanie
sucha nawierzchnia 5,20
mokra nawierzchnia 5,10
jazda po śniegu i lodzie 5,20
jazda w błocie pośniegowym 4,60
opory toczenia 4,95
ścieralność 5,05
awaryjność -

Opinie użytkowników opon Michelin ALPIN A3

Charakterystyka Ocena
wygląd opony 5,00
poziom hałasu 4,00
amortyzowanie 4,00
sucha nawierzchnia 5,00
mokra nawierzchnia 4,00
jazda po śniegu i lodzie 3,00
jazda w błocie pośniegowym 2,00
opory toczenia 4,00
ścieralność 4,00
awaryjność -
  • przejechany dystans: poniżej 2000km
  • miejsce użytkowania: w terenie i poza miastem
  • styl jazdy: umiarkowany
  • pojazd: -
  • ponowny zakup: Nie
Koala:3,651117000

Opinia użytkownika: Te opony powinny nazywać się raczej jesienne niż zimowe ze względu na złą przyczepność na śniegu i lodzie

Charakterystyka Ocena
wygląd opony 5,00
poziom hałasu 4,00
amortyzowanie 3,00
sucha nawierzchnia 4,40
mokra nawierzchnia 3,20
jazda po śniegu i lodzie 3,40
jazda w błocie pośniegowym 3,00
opory toczenia 4,00
ścieralność 3,00
awaryjność -
  • przejechany dystans: 2000 - 5000km
  • miejsce użytkowania: przeważnie poza miastem
  • styl jazdy: umiarkowany
  • pojazd: Fiat Punto Hatchback
  • ponowny zakup: Tak
Wiesław:3,501115000

Opinia użytkownika: moim zdaniem Michelin ALPIN A3 to dobre opony na zimę w porównaniu z Dębicą , dobrze się rusza z miejsca na śniegu ale na lodzie nie idzie ruszyć ale to prawie na każdej oponie , na błocie pośniegowym zachowują się w miarę dobrze jadąc z rozsądkiem , na mokrej nawierzchni nieco mocniej hałasują ( słyszany jest gwizd opon przy większej prędkości) , na ubitym śniegu mają lekkie uślizgi to moje wrażenie ale nigdy nie obróciło mnie ani nie ściągało na pobocze , ani razu nie zakopałem się w śniegu zjeżdżając na pobocze mijając się z innym pojazdem , z podjazdu z posesji mam pod górkę za każdym razem ruszyłem z miejsca nie rozpędzając auta lekko prześlizgały się ale wyjechałem za pierwszym razem na poprzednich oponach musiałem auto rozpędzić żeby wyjechać. chociaż w tym roku mamy lekką zimę.Opony są OK !

Charakterystyka Ocena
wygląd opony 5,00
poziom hałasu 3,00
amortyzowanie 5,00
sucha nawierzchnia 3,60
mokra nawierzchnia 2,00
jazda po śniegu i lodzie 5,00
jazda w błocie pośniegowym 5,00
opory toczenia 4,00
ścieralność 4,00
awaryjność -
  • przejechany dystans: 2000 - 5000km
  • miejsce użytkowania: przeważnie poza miastem
  • styl jazdy: umiarkowany
  • pojazd:
  • ponowny zakup: Tak
Mikolaj:3,501115000

Opinia użytkownika: Dobra oponka na zimę. Cicha, dobrze zachowuję się na śniegu. Problemy zaczynają się na mokrych nawierzchniach przy nie dużym hamowaniu potrafi się ślizgnąć. A tak to nie mam żadnych minusów. Polecam.

Charakterystyka Ocena
wygląd opony 6,00
poziom hałasu 5,00
amortyzowanie 5,00
sucha nawierzchnia 4,00
mokra nawierzchnia 4,00
jazda po śniegu i lodzie 1,40
jazda w błocie pośniegowym 2,00
opory toczenia 5,00
ścieralność 5,00
awaryjność -
  • przejechany dystans: poniżej 2000km
  • miejsce użytkowania: w terenie i w mieście
  • styl jazdy: umiarkowany
  • pojazd: Renault Avantime Van
  • ponowny zakup: Tak
piomazi:3,301113000

Opinia użytkownika: Jeżdżę w górach i wymagam dobrych opon zimowych bo inaczej pojadę zamiast w górę to tyłem w dół. Do domu, żeby dojechać to mam niezłe extremy. Zabawa na 102. Założyłem Michelin Alpin 3 i masakra. Póki nie ma śniegu OK, ale gdy spadnie śnieg tracą całkiem przyczepność, trzyletnie Michelin twarde w dotyku jak opona letnia ! One są tylko do jazdy bez śniegu ! Może z nowości były miękkie, nie wiem, ale po 3 latach to już nie opona zimowa, ale co najwyżej o parametrach zbliżonych do opon całorocznych. Jeździjcie na tym, ale nie w śniegu !!

Charakterystyka Ocena
wygląd opony 6,00
poziom hałasu 6,00
amortyzowanie 6,00
sucha nawierzchnia 6,00
mokra nawierzchnia 1,00
jazda po śniegu i lodzie 6,00
jazda w błocie pośniegowym 3,00
opory toczenia 6,00
ścieralność 4,00
awaryjność -
  • przejechany dystans: 5000 - 10000km
  • miejsce użytkowania: tylko w mieście
  • styl jazdy: szybki i agresywny
  • pojazd: -
  • ponowny zakup: Tak
Siara:3,301113000

Opinia użytkownika:

Charakterystyka Ocena
wygląd opony 3,00
poziom hałasu 4,00
amortyzowanie 3,00
sucha nawierzchnia 4,00
mokra nawierzchnia 3,00
jazda po śniegu i lodzie 5,00
jazda w błocie pośniegowym 3,00
opory toczenia 4,00
ścieralność 4,00
awaryjność -
  • przejechany dystans: 10000 - 15000km
  • miejsce użytkowania: w terenie i poza miastem
  • styl jazdy: spokojny
  • pojazd: -
  • ponowny zakup: Tak
JARANOWSKI:3,301113000

Opinia użytkownika:

Charakterystyka Ocena
wygląd opony 6,00
poziom hałasu 4,00
amortyzowanie 6,00
sucha nawierzchnia 3,00
mokra nawierzchnia 2,00
jazda po śniegu i lodzie 6,00
jazda w błocie pośniegowym 5,00
opory toczenia 6,00
ścieralność 5,00
awaryjność -
  • przejechany dystans: 5000 - 10000km
  • miejsce użytkowania: przeważnie w mieście
  • styl jazdy: szybki i agresywny
  • pojazd: -
  • ponowny zakup: Nie
Sasza:3,301113000

Opinia użytkownika: Ostatnio zawodze sie na Michelinach, również tych na pierwszy montaż. Alpin A3 był najdroższą oponą, i niestaty wraz ze zużyciem nie trzymają parametrów, samochó ma tendencje do ściągania. Opony są bardzo miękki, komfortowe, relatywnie ciche i zahcowują się dokłądnie tak jak powinny w trudnych warunkach. W jeździe codziennej po odśnieżonej drodze ich przeczepność pozostawia wiele do życzenia. KOnkurencja potrafi zrobić opony niegorsze an śnieg, a jednocześnie znacznie przyjemniejsze w prowadzeniu i bezpieczniejsze na suchym i lekko mokrym.

Charakterystyka Ocena
wygląd opony 5,00
poziom hałasu 3,00
amortyzowanie 2,00
sucha nawierzchnia 5,00
mokra nawierzchnia 4,00
jazda po śniegu i lodzie 1,00
jazda w błocie pośniegowym 1,00
opory toczenia 3,00
ścieralność 3,00
awaryjność -
  • przejechany dystans: powyżej 15000km
  • miejsce użytkowania: w terenie i poza miastem
  • styl jazdy: spokojny
  • pojazd: -
  • ponowny zakup: Nie
e.sarzala:3,301113000

Opinia użytkownika: po przejechaniu ok 20000 km ( drugi zimowy sezon) opony są beznadziejne - przy lekkim śniegu i lekkim hamowaniu auto wpada w poślizg!!!!

Charakterystyka Ocena
wygląd opony 5,00
poziom hałasu 4,00
amortyzowanie 5,00
sucha nawierzchnia 4,40
mokra nawierzchnia 4,00
jazda po śniegu i lodzie 1,00
jazda w błocie pośniegowym 1,00
opory toczenia 6,00
ścieralność 6,00
awaryjność -
  • przejechany dystans: 5000 - 10000km
  • miejsce użytkowania: przeważnie poza miastem
  • styl jazdy: umiarkowany
  • pojazd: Ford Focus II Kombi 1.6 TDCi
  • ponowny zakup: Nie
dzid:3,101111000

Opinia użytkownika: Jestem zawiedziony, spodziewałem się sporo więcej po tych oponach - szczególnie, że posiadają tak dobre opinie użytkowników. Dzięki tym opiniom skusiłem się na zakup tych opon. Jeżdżę na nich pierwszy sezon - poprzednio miałem Dębicę a ostatnio Fireston'a, który wg mnie rewelacyjnie radził sobie na śniegu. Trakcję trzymają jeszcze jakoś natomiast ruszanie i hamowanie to katastrofa. Na śniegu kopanym niestety wogóle sobie nie radzą. Trochę lepiej na mokrym śniegu. Odradzam zakup.

Charakterystyka Ocena
wygląd opony 3,00
poziom hałasu 3,00
amortyzowanie 3,00
sucha nawierzchnia 3,00
mokra nawierzchnia 3,00
jazda po śniegu i lodzie 3,00
jazda w błocie pośniegowym 3,00
opory toczenia 3,00
ścieralność 3,00
awaryjność -
  • przejechany dystans: 5000 - 10000km
  • miejsce użytkowania: w terenie i poza miastem
  • styl jazdy: szybki i agresywny
  • pojazd: passat b4
  • ponowny zakup: Nie
ganio:3,00111000

Opinia użytkownika: Polecam alpin a3 - mam zaufanie do tych opon. dobrze hamują na śniegu, chlapie i na mokrej nawierzchni, gorzej gdy są brudne (piach,błoto) lub w pierwszych 10 minutach deszczu. uratowały mi nie raz przód auta.

341 - 350 z 360 Znalezionych opon

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację zapisów zawartych w Zasadach korzystania z serwisu oraz Polityce prywatności.