gpw
Połącz się z naszym konsultantem
Zobacz godziny pracy infolinii »

Godziny pracy infolinii w najbliższych dniach

Poniedziałek 22.06 8.00 - 20.00
Wtorek 23.06 8.00 - 20.00
Środa 24.06 8.00 - 20.00
Czwartek 25.06 8.00 - 20.00
Piątek 26.06 8.00 - 20.00
Sobota 27.06 8.00 - 16.00
Niedziela 28.06 nieczynna

Testy opon samochodowych Michelin ALPIN A3 - Strona 32

Ocena łączna opon Michelin ALPIN A3

Ocena łączna:

4,95 (ilość opinii: 360)
111110
Charakterystyka Ocena
wygląd opony 5,20
poziom hałasu 4,80
amortyzowanie
sucha nawierzchnia 5,20
mokra nawierzchnia 5,10
jazda po śniegu i lodzie 5,20
jazda w błocie pośniegowym 4,60
opory toczenia 4,95
ścieralność 5,05
awaryjność -

Opinie użytkowników opon Michelin ALPIN A3

Charakterystyka Ocena
wygląd opony 5,00
poziom hałasu 5,00
amortyzowanie 5,00
sucha nawierzchnia 5,00
mokra nawierzchnia 5,00
jazda po śniegu i lodzie 4,00
jazda w błocie pośniegowym 3,00
opory toczenia 5,00
ścieralność 5,00
awaryjność -
  • przejechany dystans: poniżej 2000km
  • miejsce użytkowania: przeważnie w mieście
  • styl jazdy: umiarkowany
  • pojazd: -
  • ponowny zakup: Tak
Bienias:4,301111300

Opinia użytkownika:

Charakterystyka Ocena
wygląd opony 5,00
poziom hałasu 5,00
amortyzowanie 5,00
sucha nawierzchnia 6,00
mokra nawierzchnia 5,00
jazda po śniegu i lodzie 3,00
jazda w błocie pośniegowym 2,00
opory toczenia 5,00
ścieralność 5,00
awaryjność -
  • przejechany dystans: powyżej 15000km
  • miejsce użytkowania: przeważnie poza miastem
  • styl jazdy: umiarkowany
  • pojazd: -
  • ponowny zakup: Nie
Slawek:4,301111300

Opinia użytkownika: Jak na firmę Michelin, oponki te nie są nadzwyczajne, a nawet można powiedzieć że nie są warte w 100% swojej ceny, dość wysokiej zresztą... Bardzo dobrze sprawują się na suchym i mokrym asfalcie, na błocie pośniegowym też w miarę nieźle. Ale kiedy na drodze jest dużo śniegu, szczególnie mokrego, to biada... Beznadziejne hamowanie na śniegu i przeciętna trakcja. Są za to dość ciche, nie można na to narzekać. Generalnie, to gdybym wiedział że to takie przeciętne opony są, to bym ich pewnie nie kupił, tylko jakiś inne. A tak to mam, dobrze że zimy są słabe, to jakoś dam rade :) Godna pochwały dość powolna ścieralność.

Charakterystyka Ocena
wygląd opony 6,00
poziom hałasu 2,00
amortyzowanie 5,00
sucha nawierzchnia 5,00
mokra nawierzchnia 5,00
jazda po śniegu i lodzie 4,00
jazda w błocie pośniegowym 3,00
opory toczenia 5,00
ścieralność 4,00
awaryjność -
  • przejechany dystans: 10000 - 15000km
  • miejsce użytkowania: przeważnie w mieście
  • styl jazdy: szybki i agresywny
  • pojazd: -
  • ponowny zakup: Tak
Kryzsiek:4,301111300

Opinia użytkownika:

Charakterystyka Ocena
wygląd opony 6,00
poziom hałasu 5,00
amortyzowanie 6,00
sucha nawierzchnia 3,00
mokra nawierzchnia 4,00
jazda po śniegu i lodzie 6,00
jazda w błocie pośniegowym 6,00
opory toczenia 5,00
ścieralność 5,00
awaryjność -
  • przejechany dystans: powyżej 15000km
  • miejsce użytkowania: tylko w mieście
  • styl jazdy: umiarkowany
  • pojazd: -
  • ponowny zakup: Tak
jarekbajka:4,301111300

Opinia użytkownika: na lepszych w życiu nie jeździłem!

Charakterystyka Ocena
wygląd opony 5,00
poziom hałasu 5,00
amortyzowanie 5,00
sucha nawierzchnia 5,00
mokra nawierzchnia 5,00
jazda po śniegu i lodzie 4,00
jazda w błocie pośniegowym 3,00
opory toczenia 5,00
ścieralność 5,00
awaryjność -
  • przejechany dystans: 10000 - 15000km
  • miejsce użytkowania: w terenie i poza miastem
  • styl jazdy: umiarkowany
  • pojazd: -
  • ponowny zakup: Tak
mtz:4,301111300

Opinia użytkownika: Troszkę się rozczarowałem... Dużo lepsze od jakiś kormoranów czy dębic - takie niestety kupiłem z autem - ale po zakupie A3 zachwycony nie jestem - w porównaniu do innych opinii. Na suchym i mokrym bez mrozu jest dobrze, nawet może bardzo dobrze - byle nie za ciepło. powyżej 10 stopni trochę pływają (regularnie sprawdzam ciśnienie). przy suchej nawierzchni i mrozie jest rownie nieźle - poprzednie ślizgały się przy hamowaniu strasznie - te nie blokują kół nawet przy mocniejszym naciśnięciu hamulca (nie mam abs'u) także się przydają ;). śniegu tej zimy nie było dużo, ale jak już spadł - teraz w połowie marca - to albo ten śnieg jakiś dziwny - taki mokry i śliski, albo opony nie za bardzo. ślizgały się, aż się wkurzyłem, a raczej jeżdżę spokojnie (zakręt 90 stopni, prawie kwadratowy, droga biała z mokrym trochę ubitym śniegiem, na liczniku 25 km/h (o zgrozo!) i ucieka mi auto do przodu - liczyłem na coś lepszego) Nie zauważyłem, żeby powodowały zwiększone zużycie paliwa. w zależności od temperatury i stylu jazdy średnio 4,7 litra na 100, jak się uparłem, to było 4,37, także prawie jak na letnich. na lodzie nie sprawdzałem przyczepności. w cieplejsze dni zaczynają hałasować. Ostatnio na wymianie oleju miałem auto na podnośniku i dokładnie obejżałem zużycie - niby nic nie widać, także zużycie raczej małe. Na następną zimę chyba kupię 2 inne na próbę. i już zaczynam tęsnić za moimi letnimi bridgestone'ami. komfort i precyzja.

Charakterystyka Ocena
wygląd opony 5,00
poziom hałasu 4,00
amortyzowanie 5,00
sucha nawierzchnia 4,00
mokra nawierzchnia 5,00
jazda po śniegu i lodzie 5,00
jazda w błocie pośniegowym 4,00
opory toczenia 5,00
ścieralność 5,00
awaryjność -
  • przejechany dystans: 5000 - 10000km
  • miejsce użytkowania: przeważnie w mieście
  • styl jazdy: umiarkowany
  • pojazd: -
  • ponowny zakup: Tak
kiu:4,301111300

Opinia użytkownika: Bardzo dobre opony, w mieście sprawdzają sie a raczej nie można ich sprawdzić korki to nie miejsce do testów ogumienia natomiast na trasie boczne drogi wyśmienicie bardzo dobre trzymanie boczne na autostradzie też godne polecenia miałem niemiłe spotkanie ze zmrożonym błotem pośniegowym przy 140 km/h auto lekko sie przesunęło ale wszystko w normie żyje :-)

Charakterystyka Ocena
wygląd opony 4,00
poziom hałasu 3,00
amortyzowanie 4,00
sucha nawierzchnia 6,00
mokra nawierzchnia 4,00
jazda po śniegu i lodzie 5,00
jazda w błocie pośniegowym 3,00
opory toczenia 4,00
ścieralność 5,00
awaryjność -
  • przejechany dystans: powyżej 15000km
  • miejsce użytkowania: w terenie i poza miastem
  • styl jazdy: szybki i agresywny
  • pojazd: -
  • ponowny zakup: Tak
greyp:4,301111300

Opinia użytkownika: W miarę dobre opony, ale jednak trochę świszczą przy jeździe bez śniegu i kiepsko sprawdzają się przy szklance. Ogólnie na śniegu i na błocie pośniegowym bardzo dobrze trzymają się drogi. Lepiej sprawdzają się jeśli chodzi o przyczepność letnie opony tej samej firmy. Innym plusem jest to, że dobrze sprawdzają się w terenie i na piaszczystych powierzchniach, bez możliwości zakopania się.

Charakterystyka Ocena
wygląd opony 5,00
poziom hałasu 5,00
amortyzowanie 5,00
sucha nawierzchnia 5,00
mokra nawierzchnia 4,00
jazda po śniegu i lodzie 6,00
jazda w błocie pośniegowym 4,00
opory toczenia 5,00
ścieralność 6,00
awaryjność -
  • przejechany dystans: 5000 - 10000km
  • miejsce użytkowania: w terenie i poza miastem
  • styl jazdy: umiarkowany
  • pojazd: -
  • ponowny zakup: Tak
michael:4,301111300

Opinia użytkownika: Prowadzenie na sniegu bajeczne... naprawde ciezko wyrzucic auto z toru jazdy. Na lodzie srednio.. ale chyba ciezko o opone ktora na golym lodzie dobrze sie zachowa... zdecydowanie polecam...

Charakterystyka Ocena
wygląd opony 3,00
poziom hałasu 1,00
amortyzowanie 1,00
sucha nawierzchnia 5,00
mokra nawierzchnia 5,00
jazda po śniegu i lodzie 3,00
jazda w błocie pośniegowym 3,00
opory toczenia 3,00
ścieralność 3,00
awaryjność -
  • przejechany dystans: poniżej 2000km
  • miejsce użytkowania: przeważnie w mieście
  • styl jazdy: szybki i agresywny
  • pojazd: -
  • ponowny zakup: Nie
Pawelcool:4,301111300

Opinia użytkownika: Nie wiem jak inne paramerty i już się nie dowiem (bo wymieniłem na Conti), ale opony A3 koszmarnie hałasują!

Charakterystyka Ocena
wygląd opony 5,00
poziom hałasu 6,00
amortyzowanie 5,00
sucha nawierzchnia 5,00
mokra nawierzchnia 4,00
jazda po śniegu i lodzie 4,00
jazda w błocie pośniegowym 4,00
opory toczenia 5,00
ścieralność 5,00
awaryjność -
  • przejechany dystans: 2000 - 5000km
  • miejsce użytkowania: w terenie i poza miastem
  • styl jazdy: umiarkowany
  • pojazd: -
  • ponowny zakup: Tak
tomasz:4,301111300

Opinia użytkownika: Pierwsze wrażenia pozytywne. Poprawne zachowanie na ośnieżonej i oblodzonej drodze, chociaż zakupione poprzedniej zimy do mojej drugiej hondy nokiany w, wyraźnie przecież tańsze wcale michelinowi nie ustępują. Zobaczymy co bedzie dalej (odnośnie ścieralnosci przyjąłem średnią ocenę z innych kryteriów). Testami ADAC nie ma co się przejmować bo zazwyczaj wygrywa continental, który za dużo wydaje na reklamę, a zbyt mało na poprawę jakosci (zawiodłem się na letnich, a zimowe po 6000 km wymieniłem na nokiany w środku zimy). Proszę więc nie pisac, że michelinkom brakuje coś do continentala. Chyba, że miałem dużego pecha do wyrobów tej firmy.

311 - 320 z 360 Znalezionych opon

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację zapisów zawartych w Zasadach korzystania z serwisu oraz Polityce prywatności.