gpw
Połącz się z naszym konsultantem
Zobacz godziny pracy infolinii »

Godziny pracy infolinii w najbliższych dniach

Piątek 22.06 7.00 - 22.00
Sobota 23.06 8.00 - 16.00
Niedziela 24.06 nieczynna
Poniedziałek 25.06 7.00 - 22.00
Wtorek 26.06 7.00 - 22.00
Środa 27.06 7.00 - 22.00
Czwartek 28.06 7.00 - 22.00

Yokohama C Drive AC 02

opony Yokohama C Drive AC 02

Yokohama C Drive AC 02

Ocena: 5,2 / 6,0 1111120 Ilość opinii 81
  • Sezon: Letnie
  • Rodzaj pojazdu: Osobowe
  • Producent: Yokohama

Zamów opony
Yokohama C Drive AC 02

Sprawdź ofertę opon Yokohama C Drive AC 02 w naszym sklepie.

[[ Zobacz opinie ]]

Opony Yokohama C Drive AC 02

Yokohama C Drive AC 02 to opona letnia klasy premium. Opona przeznaczona jest do aut klasy średniej i wyższej, a przede wszystkim aut rodzinnych typu kombi i sedan. Innowacją w tym modelu jest zastosowanie ekologicznej mieszanki gumowej. W połączeniu z zaawansowaną, asymetryczną rzeźbą uzyskano wyjątkowe osiągi zarówno na mokrej, jak i suchej nawierzchni. Model C Drive AC 02 charakteryzuje się również wysokim komfortem jazdy.

Model C Drive AC 02 zaliczana jest do segmentu High Performance (HP). Do produkcji bieżnika zastosowano ekologiczną mieszankę gumową. Zamiast węglowodorów aromatycznych inżynierowie zastosowali naturalny komponent w postaci oleju z pomarańczy. Tworzywo jest odpowiednio elastyczne, a zarazem odporne na ścieranie. Gwarantuje lepszą przyczepność na mokrej nawierzchni oraz przyczynia się do redukcji oporów toczenia. Konstruktorzy przywiązali dużą wagę do poprawy osiągów na mokrej nawierzchni. W tym celu poszerzono kanały obwodowe tak, aby transportowały większą ilość wody. Dodatkowo zastosowano faliste rowki po wewnętrznej stronie bieżnika. Struktura umożliwia szybsze odprowadzanie cieszy oraz gwarantuje wysoką ochronę przed poślizgiem hydrodynamicznym. Model C Drive AC 02 został poddany testom przeprowadzonym przez Niemiecki Automobil Klub (ADAC). W opinii ekspertów opona charakteryzuje się wyważonymi osiągami na mokrej i suchej nawierzchni, dzięki czemu otrzymała notę „godna polecenia”.

Yokohama to niezależny, azjatycki koncern, który specjalizuje się w produkcji wysokiej jakości opon dla wielu segmentów rynku. Firma słynie z modeli wysokich osiągów oraz współpracy ze znanymi producentami samochodów, w tym BMW, CHEVROLET, LADA i SEAT. Ważnym elementem działalności marki są liczne wyścigi. Yokohama od 2006 roku jest wyłącznym dostawcą ogumienia do wyścigów FIA WTCC (Mistrzostwa Świata Samochodów Turystycznych), które są jednym z trzech cykli wyścigów (obok Formuły 1 i WRC) organizowanych pod patronatem FIA.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację zapisów zawartych w Zasadach korzystania z serwisu oraz Polityce prywatności.