gpw
Połącz się z naszym konsultantem
Zobacz godziny pracy infolinii »

Godziny pracy infolinii w najbliższych dniach

Poniedziałek 04.07 8.00 - 20.00
Wtorek 05.07 8.00 - 20.00
Środa 06.07 8.00 - 20.00
Czwartek 07.07 8.00 - 20.00
Piątek 08.07 8.00 - 20.00
Sobota 09.07 8.00 - 16.00
Niedziela 10.07 nieczynna

Nokian WR SUV

opony Nokian WR SUV

Nokian WR SUV

Ocena: 4,6 / 6,0 1111600 Ilość opinii 19
  • Sezon: Zimowe
  • Rodzaj pojazdu: 4x4
  • Producent: Nokian

Zamów opony
Nokian WR SUV

Sprawdź ofertę opon Nokian WR SUV w naszym sklepie.

[[ Zobacz opinie ]]

Opony Nokian WR SUV

Opona Nokian WR SUV to zimowy produkt klasy premium (wysokiej). Model WR SUV fińskiego niezależnego producenta Nokian, przeznaczony jest do samochodów typu SUV. Opona ta ma zapewniać przyczepność i dobre prowadzenie w trudnych warunkach zimowych panujących w Europie Środkowej, oraz możliwość szybkiej, dynamicznej jazdy, nawet w złych warunkach atmosferycznych. Została wprowadzona na rynek w 2008 roku.

W mieszance gumowej, z której stworzono oponę Nokian WR SUV, połączono krzemionkę i olej roślinny canola. Komponenty te mają poprawiać właściwości jezdne opony, jakość prowadzenia, oraz zwiększać odporność na pęknięcia i przyczepność w niskich temperaturach. Ich zadaniem jest również zmniejszenie oporów toczenia, co redukuje zużycie paliwa i emisję dwutlenku węgla do atmosfery. Bieżnikowi Nokian WR SUV nadano asymetryczny wzór, a na krawędziach opony umieszczono gładkie rowki. Dzięki temu, opona ta sprawdza się zarówno na ośnieżonych drogach jak i na czystym asfalcie. Wewnętrzna strefa barku opon Nokian WR SUV jest ostro zakończona i klinowata. Taka krawędź skutecznie odpycha ciężki śnieg i masy wody na boki, co ma zapobiegać zjawiskom aquaplaningu i slush-planingu. Jednakże właściwości opony Nokian WR SUV w warunkach jazdy na błocie pośniegowym, nie zostały osiągnięte kosztem innych podstawowych cech dobrego, wyważonego, ogumienia zimowego. Nokian WR SUV ma zachowywać dobrą przyczepność, stabilność i precyzję prowadzenia zarówno na mokrych i wilgotnych, jak i na suchych powierzchniach. Wszystko to ma zostać osiągnięte, dzięki specjalnej konstrukcji klocków bieżnika. Innowacyjny stabilizator mocy ma poprawiać bezpieczeństwo i właściwości jezdne opony we wszystkich sytuacjach, szczególnie podczas gwałtownego przyspieszenia. Natomiast wysoka kierowalność tej opony ma być odczuwalna w czasie pokonywania zakrętów, zmiany pasa ruchu lub na prostej drodze, gdyż reaguje ona precyzyjnie i szybko na manewry kierowcy.

Opona Nokian WR SUV powstała w odpowiedzi na potrzeby kierowców europejskich. W związku z tym, szczególną uwagę zwrócono na właściwości jezdne przy dużych prędkościach i na różnych rodzajach nawierzchni, aby zagwarantować optymalne osiągi w trudnych warunkach zimowych.
rozmiar indeksy cena
Nokian WR SUV 225/65R17 106 H XL 225/65R17 106 H 592 zamów

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację zapisów zawartych w Zasadach korzystania z serwisu oraz Polityce prywatności.