| Charakterystyka |
Ocena |
| wygląd opony |
- |
| poziom hałasu |
- |
| amortyzowanie |
- |
| sucha nawierzchnia |
5,00 |
| mokra nawierzchnia |
5,00 |
| jazda po śniegu i lodzie |
- |
| jazda w błocie pośniegowym |
- |
| opory toczenia |
- |
| ścieralność |
- |
| awaryjność |
- |
- przejechany dystans: 10000 - 15000km
- miejsce użytkowania: -
- styl jazdy: szybki i agresywny
- pojazd: Seat Leon Hatchback II 1.4 TSI (92kW)
- ponowny zakup: Tak
Opinia użytkownika: Dobre opony w dobrej cenie. Na suchym czuć opory toczenia, jednak generowany hałas nie jest ponadprzeciętny. Opony są zaskakująco miękkie, z jednej strony to pozytywne przy tłumieniu dziur, uskoków i nierówności (do tego odbywa się to cicho), z drugiej jednak zauważalne jest uginanie ścianek w zakręcie, co przy oponach o profilu 45 jest dla mnie zaskakujące i może zestresować. Ze względu na głęboki, rozbudowany bieżnik opony zbierają sporo żwiru oraz zanieczyszczeń z drogi i radośnie nimi dzwonią o podłoże lub nadkola. Na suchym droga hamowania i przyczepność są bez zarzutu. Na mokrym opony potrafią się oślizgnąć przy dynamicznym starcie, ale aquaplaningu nie zaobserwowałem, droga hamowania i przyczepność w zakręcie spełniają oczekiwania, zachowanie opon jest zdecydowanie przewidywalne. Ogólnie jeśli ecodriving lub jazda sportowa nie są Twoimi priorytetami, jeździsz spokojnie lub dynamicznie ale nie ustawicznie na krawędzi, to opony te są godne polecanie. Jeśli do tego trafią się w takiej cenie jak moje, to należy brać w ciemno. Ja kupiłbym je ponownie.