| Charakterystyka |
Ocena |
| wygląd opony |
6,00 |
| poziom hałasu |
5,00 |
| amortyzowanie |
5,00 |
| sucha nawierzchnia |
6,00 |
| mokra nawierzchnia |
5,00 |
| jazda po śniegu i lodzie |
- |
| jazda w błocie pośniegowym |
- |
| opory toczenia |
6,00 |
| ścieralność |
6,00 |
| awaryjność |
- |
- przejechany dystans: 10000 - 15000km
- miejsce użytkowania: przeważnie poza miastem
- styl jazdy: umiarkowany
- pojazd: Ford Mondeo Kombi IV 2.0 TDCi
- ponowny zakup: Tak
Opinia użytkownika: Kupiłem opony po zakupie auta. Zachęciły mnie pozytywne komentarze na Oponeo.pl - do dziś auto przejeździło 2 sezony na tych oponach - głównie trasy 100-150km, dwa razy w roku wyjazd po 600-800km w jedną stronę po S-kach i autostradach. Miałem wybór - droższe markowe 205, ewentualnie tańsze 'chińskie' 215. Zdecydowałem się na 215 Ovation - polecam ten wybór każdemu!!! Nie widzę różnicy w jakości i trwałości (zimówki mam FULDA - obecnie 3 sezon) z markowymi oponami. Auto prowadzi się pewnie, stabilnie, a opony w dużym słońcu i w deszczu nigdy nie doprowadziły do nawet chwilowego działania elektroniki. Zużycie po dwóch sezonach niezauważalne!!! A wygląd tej opony jest super. Jedyny minus jaki zauważyłem to chyba zapach tej gumy jak dotarły, który pojawia się zawsze również po okresie zimowym, jak mam ją wrzucać do auta do wymiany... takie typowe 'chińskie trampki' - ale na co dzień jej nie wącham :)