| Charakterystyka |
Ocena |
| wygląd opony |
- |
| poziom hałasu |
- |
| amortyzowanie |
- |
| sucha nawierzchnia |
4,00 |
| mokra nawierzchnia |
4,00 |
| jazda po śniegu i lodzie |
- |
| jazda w błocie pośniegowym |
- |
| opory toczenia |
- |
| ścieralność |
- |
| awaryjność |
- |
- przejechany dystans: 10000 - 15000km
- miejsce użytkowania: -
- styl jazdy: umiarkowany
- pojazd: Renault Scenic Van II 1.6
- ponowny zakup: Tak
Opinia użytkownika: Na tych oponach przejeździłem ok. 4000 km. Jeżdżę raczej umiarkowanie spokojnie, na suchej nawierzchni raczej spoko, na mokrej przy energicznym ruszeniu potrafią się śliznąć, ale przy hamowaniu ok, chociaż nie miałem okazji gwałtownie hamować. Wodę doprowadzają w miarę dobrze, polecam raczej dla ustatkowanych, nierobiących długich tras.
| Charakterystyka |
Ocena |
| wygląd opony |
- |
| poziom hałasu |
- |
| amortyzowanie |
- |
| sucha nawierzchnia |
4,00 |
| mokra nawierzchnia |
2,00 |
| jazda po śniegu i lodzie |
- |
| jazda w błocie pośniegowym |
- |
| opory toczenia |
- |
| ścieralność |
- |
| awaryjność |
- |
- przejechany dystans: powyżej 15000km
- miejsce użytkowania: -
- styl jazdy: szybki i agresywny
- pojazd: Skoda Fabia Kombi I 1.9 TDI
- ponowny zakup: Nie
Opinia użytkownika: Jestem niemile zaskoczony i mocno rozczarowany tymi oponami. Może zimówki Nokiana są dobre (ja akurat jeżdżę na Continentalach), ale letnia opona dla mnie nie do przyjęcia. Właściwie wyrzucone pieniądze. Nieco niepewnie się czuję na suchej nawierzchni, natomiast na mokrej lub wilgotnej naprawdę kiepściutko. Przed Nokianami miałem na felgach letnie 10-letnie Fuldy, twarde, zajeżdżone (jakieś 180-220 tysięcy km), ale nawet one na mokrym trzymały lepiej. Nokiany na wilgotnym buksują, ślizgają się nawet gdy nie wykorzystuję pełnej dynamiki niezbyt w końcu zrywnego auta. Przyhamowywanie przy dojeździe do skrzyżowania/ronda wymaga asekuracji, bo można się nie zatrzymać w spodziewanym miejscu.
Po jednym sezonie jeżdżenia z ulgą zmieniłem na zimówki :-(