| Charakterystyka |
Ocena |
| wygląd opony |
- |
| poziom hałasu |
- |
| amortyzowanie |
- |
| sucha nawierzchnia |
5,00 |
| mokra nawierzchnia |
6,00 |
| jazda po śniegu i lodzie |
6,00 |
| jazda w błocie pośniegowym |
6,00 |
| opory toczenia |
- |
| ścieralność |
- |
| awaryjność |
- |
- przejechany dystans: powyżej 15000km
- miejsce użytkowania: -
- styl jazdy: umiarkowany
- pojazd: Mazda CX-7 SUV I FL 2.3 (191kW)
- ponowny zakup: Tak
Opinia użytkownika: To już drugi zestaw CrossClimate. Na poprzednich zrobiłem 4 zimy i ponad 60 tys km. Bieżnik był jeszcze ok, ale były już twardsze i ostatniej zimy jeździłem już bardzo ostrożnie, bo nie czułem się zbyt pewnie. Mimo to, uważam, że w naszym klimacie lepiej kupić dobre opony całoroczne i wymienić po 4 latach, niż dwa komplety, na których pojeździłbym rok albo dwa dłużej. Nawet na oponach sezonowych nie jeździłem nigdy dłużej niż 6 lat.
Negatywne opinie o oponach wielosezonowych są głównie od ludzi, którzy nigdy na takich nie jeździli. Ja wiem na pewno że do większego samochodu 4x4 nigdy nie kupię opon sezonowych, bo nie widzę zalet takiego rozwiązania.