| Charakterystyka |
Ocena |
| wygląd opony |
- |
| poziom hałasu |
- |
| amortyzowanie |
- |
| sucha nawierzchnia |
6,00 |
| mokra nawierzchnia |
6,00 |
| jazda po śniegu i lodzie |
6,00 |
| jazda w błocie pośniegowym |
6,00 |
| opory toczenia |
- |
| ścieralność |
- |
| awaryjność |
- |
- przejechany dystans: 10000 - 15000km
- miejsce użytkowania: -
- styl jazdy: spokojny
- pojazd: Mazda CX-30 SUV I 2.0 SKYACTIV-G HYBRID (90kW)
- ponowny zakup: Tak
Opinia użytkownika: Przeczytałem wiele opinii zanim podjąłem decyzję o zakupie. Brałem pod uwagę trzech producentów, dostępne testy itd. Nie żałuję wyboru, choć być może przy innym wyborze byłbym również zadowolony. Opony są ciche, całkowicie porównywalne z letnimi Bridgestonami, ale lepiej od nich tłumią nierówności. Zużycie paliwa na tym samym poziomie. Sprawiają wrażenie pełnej kontroli nad samochodem, ale to może wynikać ze spokojnego czasami umiarkowanego stylu jazdy. W ostatnich dniach spadł śnieg i był mróz, opony bardzo dobrze się zachowywały, nawet na posypanych uliczkach osiedlowych, przy małych prędkościach podczas dohamowywania nie włączał się ABS. Mam świadomość, że wysokiej klasy opona zimowa będzie lepsza od wysokiej klasy opony wielosezonowej, ale przy umiarkowanym stylu jazdy i warunkach atmosferycznych jak w Polsce to bardzo dobry wybór. Oszczędność czasu i pieniędzy przy wymianie lato/zima. W przyszłości dokonam takiego samego wyboru.