gpw
Połącz się z naszym konsultantem
Zobacz godziny pracy infolinii »

Godziny pracy infolinii w najbliższych dniach

Sobota 10.12 8.00 - 16.00
Niedziela 11.12 nieczynna
Poniedziałek 12.12 8.00 - 20.00
Wtorek 13.12 8.00 - 20.00
Środa 14.12 8.00 - 20.00
Czwartek 15.12 8.00 - 20.00
Piątek 16.12 8.00 - 20.00

Testy opon samochodowych Firestone WINTERHAWK 2

Ocena łączna opon Firestone WINTERHAWK 2

Ocena łączna:

4,8 (ilość opinii: 110)
1111800
Charakterystyka Ocena
wygląd opony 4,7
poziom hałasu 5,0
amortyzowanie
sucha nawierzchnia 5,0
mokra nawierzchnia 4,9
jazda po śniegu i lodzie 4,8
jazda w błocie pośniegowym 4,4
opory toczenia 4,7
ścieralność 4,5
awaryjność -

Opinie użytkowników opon Firestone WINTERHAWK 2

Charakterystyka Ocena
wygląd opony 5,0
poziom hałasu 6,0
amortyzowanie 6,0
sucha nawierzchnia 4,0
mokra nawierzchnia 5,0
jazda po śniegu i lodzie 5,0
jazda w błocie pośniegowym 4,0
opory toczenia 5,0
ścieralność 4,0
awaryjność -
 • przejechany dystans: poniżej 2000km
 • miejsce użytkowania: przeważnie poza miastem
 • styl jazdy: umiarkowany
 • pojazd: -
 • ponowny zakup: Tak
Jacek:4,81111800

Opinia użytkownika: Opona zdecydowanie godna polecenia w tym przedziale cenowym. Jeździłem już na Dębicach, Ceatach, Barumach i Kleberach i Firestone stawiam na pierwszym miejscu - doskonały kompromis między ceną a jakością i bezpieczeństwem. Opony kupiłem i założyłem pod koniec października (wyprodukowane we Włoszech w połowie 2008 roku). Pierwsze wrażenie - niesamowita cisza i komfort jazdy. W samochodzie było cicho nawet na kostce brukowej! Przy temperaturze powyżej 12 stopni na suchym opony trochę "gumowe" :-) przy hamowaniu - trzeba uważac. Na mokrym bardzo dobre zachowanie - poprawnie odprowadzają wodę, wjazd w kałużę nie powoduje szarpania kierownicą. Natomiast dzisiaj sprawdziłem opony w warunkach zimowych na starej trasie Kraków - Bytom przez Olkusz i jestem mile zaskoczony. Przy dużej śnieżycy, na ośnieżonym asfalcie zmiana pasów nie stanowiła żadnego problemu, samochód był stabilny, jazda po śniegu łatwa i przyjemna - oczywiście w rozsądnym przedziale prędkości (maks. 80 - 90 km/h). Natomiast w okolicach Sosnowca na drogach była kompletna szklanka i tu również zaskoczenie - na lodzie pod dosyc stromy podjazd dało się spokojnie ruszyc i przyspieszyc. I na tyle na lodzie wystarczają zimówki - jak ktoś chce jechac szybko musi założyc kolce (stąd moja ocena 3). Na lodzie żadna opona nie daje rady. Za ścieralnośc dałem 4, bo za krótki dystans przejechałem. No a za wygląd 5, bo akurat ten parametr dla mnie nie ma kompletnego znaczenia, więc nie chciałem zaniżac oceny. OGÓLNIE: godne polecenia, tanie, komfortowe i bezpieczne opony dla osób jeżdżących spokojnie i umiejętnie. Moim zdaniem są w zupełności wystarczające, więc nie trzeba płacic po 200zł/szt. żeby móc bezpiecznie jeździc. Pozdrawiam!

Charakterystyka Ocena
wygląd opony 3,0
poziom hałasu 3,0
amortyzowanie 3,0
sucha nawierzchnia 3,0
mokra nawierzchnia 3,0
jazda po śniegu i lodzie 3,0
jazda w błocie pośniegowym 3,0
opory toczenia 3,0
ścieralność 3,0
awaryjność -
 • przejechany dystans: 10000 - 15000km
 • miejsce użytkowania: w terenie i poza miastem
 • styl jazdy: spokojny
 • pojazd: -
 • ponowny zakup: Nie
v c:3,0111000

Opinia użytkownika: Opona zdecydowanie godna polecenia w tym przedziale cenowym. Jeździłem już na Dębicach, Ceatach, Barumach i Kleberach i Firestone stawiam na pierwszym miejscu - doskonały kompromis między ceną a jakością i bezpieczeństwem. Opony kupiłem i założyłem pod koniec października (wyprodukowane we Włoszech w połowie 2008 roku). Pierwsze wrażenie - niesamowita cisza i komfort jazdy. W samochodzie było cicho nawet na kostce brukowej! Przy temperaturze powyżej 12 stopni na suchym opony trochę "gumowe":-) przy hamowaniu - trzeba uważac. Na mokrym bardzo dobre zachowanie - poprawnie odprowadzają wodę, wjazd w kałużę nie powoduje szarpania kierownicą. Natomiast dzisiaj sprawdziłem opony w warunkach zimowych na starej trasie Kraków - Bytom przez Olkusz, i jestem mile zaskoczony. Przy dużej śnieżycy, na ośnieżonym asfalcie zmiana pasów nie stanowiła żadnego problemu, samochód był stabilny, jazda po śniegu łatwa i przyjemna - oczywiście w rozsądnym przedziale prędkości (maks. 80 - 90 km/h). Natomiast w okolicach Sosnowca na drogach była kompletna szklanka, i tu również zaskoczenie - na lodzie pod dosyc stromy podjazd dało się spokojnie ruszyc i przyspieszyc. I na tyle na lodzie wystarczają zimówki - jak ktoś chce jechac szybko musi założyc kolce (stąd moja ocena 3). Na lodzie żadna opona nie daje rady. Za ścieralnośc dałem 4, bo za krótki dystans przejechałem. No a za wygląd 5, bo akurat ten parametr dla mnie nie ma kompletnego znaczenia, więc nie chciałem zaniżac oceny. Ogólnie: godne polecenia, tanie, komfortowe i bezpieczne opony dla osób jeżdżących spokojnie i umiejętnie. Moim zdaniem są w zupełności wystarczające, więc nie trzeba płacic po 200 zł/szt. żeby móc bezpiecznie jeździc. Pozdrawiam!

Charakterystyka Ocena
wygląd opony 5,0
poziom hałasu 6,0
amortyzowanie 6,0
sucha nawierzchnia 5,0
mokra nawierzchnia 5,0
jazda po śniegu i lodzie 4,0
jazda w błocie pośniegowym 4,0
opory toczenia 5,0
ścieralność 5,0
awaryjność -
 • przejechany dystans: 5000 - 10000km
 • miejsce użytkowania: przeważnie poza miastem
 • styl jazdy: umiarkowany
 • pojazd: -
 • ponowny zakup: Tak
Cwiku:4,81111800

Opinia użytkownika: W końcu zmroziło i spadł śnieg :) Zatem można coś napisać o tych oponach. Kupione jeszcze przed sezonem, więc większość przebiegu po nawierzchniach suchych i mokrych. W takich warunkach opony spisują się bardzo dobrze. Trudno mieć do nich jakiekolwiek zastrzeżenia. Opony bardzo dobrze odprowadzają wodę i zachowują przyczepność po niewielkim deszczu. Największy plus tej opony to komfort jazdy, co potwierdza większość komentarzy. Po opadach śniegu było równie dobrze. Bardzo dobra przyczepność na ubitym śniegu, świetne trzymanie boczne, bardzo dobre zachowanie na błocie pośniegowym. Zmiany pasa w śnieżnych koleinach bezproblemowe (przy 80km/h). Jedyny mankament (dlatego tylko 4), to nieco zaskakujące zachowanie przy małej prędkości na głębokim, kopnym śniegu. Bieżnik bardzo szybko zabija się śniegiem i auto potrafi ślizgać sie przodem i tyłem (tyłem nawet bardziej), ale że to tylko przy małej prędkości, więc jest to do opanowania (może to tylko wina lepkiego śniegu, ale jednak wystąpiło takie zjawisko, którego się nie spodziewałem). W takich warunkach lepiej jednak sprawdzają się Dębice Frigo :) O jeździe na lodzie trudno się wypowiedzieć, bo jeszcze lodu nie było, ale na lód nie ma mocnych, więc na wszelki wypadek daję 4. W sumie opony godne polecenia zwłaszcza, że cena w stosunku do oferowanej jakości jest bardzo korzystna. Dodatkowy miły akcent: Wszystkie które posiadam wyprodukowano w Polsce :) Pozdrowienia dla wszystkich użytkowników dróg :)

Charakterystyka Ocena
wygląd opony 5,0
poziom hałasu 5,0
amortyzowanie 4,0
sucha nawierzchnia 5,0
mokra nawierzchnia 2,0
jazda po śniegu i lodzie 1,0
jazda w błocie pośniegowym 1,0
opory toczenia 5,0
ścieralność 1,0
awaryjność -
 • przejechany dystans: powyżej 15000km
 • miejsce użytkowania: przeważnie poza miastem
 • styl jazdy: umiarkowany
 • pojazd: -
 • ponowny zakup: Nie
MARLON:2,61160000

Opinia użytkownika: PRAWIE CZTERY MIESIąCE JE MAM I PRZEJECHAŁEM NA NICH 38000 KM., WCZEśNIEJSZY KOMENTARZ PISAŁEM PO 5000 KM I WTEDY BYŁO JESZCZE OK. AKTUALNIE TRAGEDIA I ROZPACZ. STARŁY SIĘ SZBCIEJ NIŻ WINTERCHAWKI PIERWSZEJ GENERACJI Z INNYM BIEŻNIKIEM. ALE DO RZECZY ZOSTAŁO OKOŁ 2-3 MM BIEŻNIKA Z PRZODU Z TYŁ JAKIEś 6 MM, NA śNIEGU BARDZO BARDZO MIZERNIE PROBLEM Z RUSZANIEM PRAWIE JAK NA LETNICH A I HAMOWNIE BEZNADZIEJNIE (MAM ABS), NIE MAJą NIC WSPÓŁNEGO Z ZIMÓWKą I MIMO ŻE Są ROBIONE WE FRANCJI TO JAKOś BYLE JAK BO JAK ZOSTAŁO NIEWIELE BIEŻNIKA TO CO TRZECIA LAMELKA (NACIĘCIA) ZNIKŁA BO Są NIEDOKŁADNIE I ZA PŁYTKO NACIĘTE. W PORÓWNANIU Z PIERWSZą WERSJą OPONY KTÓRA NA śNIEGU NAWET PRZY DWÓCH MILIMETRACH JAKOś DAWAŁA RADY A TA MIMO REKLAMY ŻE LEPSZA I WYTRZYMALSZA TO BZDURA OD WCZEśNIEJSZEGO MODELU JEST GORSZA ALE CICHSZA. NADAJE SIĘ JEDYNIE DO JAZDY PO SUCHYM I WTEDY DOBRZE SOBIE RADZI ALE W ZIMIE RACZEJ TRUDNO O SUCHY ASFALT. ROZCZAROWAŁY MNIE BARDZO MOCNO I NIGDY WIĘCEJ TEGO KONKRETNEGO MODELU NIE CHCĘ WIDZIEĆ. DLA WŁASNEGO ZDROWIA I ŻYCIA PRZEDNIE WYWALIŁEM NA SZROT I KUPIŁEM FALKENY HS 439, ZOBACZYMY CO TO ZA WYNALAZEK Z TEGO CO WIDZĘ PO ZAŁOŻENIU TO SA GŁOśNIEJSZY NO ALE TO PIERWSZE 500 KM NA NICH.

Charakterystyka Ocena
wygląd opony 5,0
poziom hałasu 4,0
amortyzowanie 5,0
sucha nawierzchnia 6,0
mokra nawierzchnia 6,0
jazda po śniegu i lodzie 6,0
jazda w błocie pośniegowym 5,0
opory toczenia 5,0
ścieralność 5,0
awaryjność -
 • przejechany dystans: poniżej 2000km
 • miejsce użytkowania: w terenie i poza miastem
 • styl jazdy: szybki i agresywny
 • pojazd: -
 • ponowny zakup: Tak
Roadtrotter:5,41111140

Opinia użytkownika: Fantastyczne zachowanie na śniegu, błocie pośniegowym a także w deszczu. Miałem właśnie okazję przemierzyć Polske podczas pierwszego ataku zimy. Polecam wszystkim kupującym, zwłaszcza kierowcom o zdecydowanym stylu jazdy. Aquaplaning do opanowania podczas zmieniania toru jazdy przy większych prędkościac. Doskonale spisują się na śniegu (agresywne wgryzanie w świeży puch). POLECAM wszystkim osobom chcącym zmienić opony - wymianę WENTYLI na NOWE, gdyż puścił mi jeden i trochę przejechałem niestety na kapciu. Po wymianie wentyla opona okazała się nienaruszona po jeżdzie po dziurach bez powietrza. Dystans pokonany w dwa dni: Olsztyn - Łódź - Katowice - Łodź - Olsztyn. 1200 km i pełen zachwyt. Niemalże wszystkie samochody zostawały w tyle, podczas pewnego wyprzedzania (wyprzedzanie po nieośnieżonym pasie). Mam doświadczenie w jeździe na innych zimówkach, ale takiej opony jeszcze nigdy nie spotkałem. Zaliczone awaryjne hamowanie na mokrej nawieżchni: Lepiej niż dobrze! Nowy model bieżnika, polecam zakup WinterHawka 2 (z 1 będzie cieżko dobrać nową oponę, gdyż produkcja wstrzymana). Polecam chętnym!!! Szerokości i Przyczepności!!!

Charakterystyka Ocena
wygląd opony 5,0
poziom hałasu 6,0
amortyzowanie 5,0
sucha nawierzchnia 5,0
mokra nawierzchnia 5,0
jazda po śniegu i lodzie 5,0
jazda w błocie pośniegowym 4,0
opory toczenia 5,0
ścieralność 5,0
awaryjność -
 • przejechany dystans: 10000 - 15000km
 • miejsce użytkowania: w terenie i w mieście
 • styl jazdy: spokojny
 • pojazd: -
 • ponowny zakup: Tak
jeri1987:5,0111110

Opinia użytkownika: Opony stworzone do warunków zimowych, moje uwagi: Droga ośniezona: Auto pewnie pokonuje zakręty, opony dobrze wgryzają się w śnieg. Jazda na wprost, dobrze trzyma się drogi, pod górkę i wzniesienia, pewnie jedzie do przodu. Droga nieutwardzona mocno ośnieżona pod spodem lód, bez problemów pod górkę, opony bardzo dobrze radzą sobie w takich warunkach. Droga z błotem pośniegowym, bardzo dobrze odprowadzanie mokrego śniegu. Droga po deszczu bez śniegu, współczuję kierowcą jadącym za moim samochodem, wzorowe odprowadzanie deszczu, zachowanie pojazdu bez zastrzeżeń. Droga sucha, expresowa S8 190 km/h cisza, auto pewnie trzyma się drogi. Droga osiedlowa ośnieżona: Nie kontrolowany poślizg tylnej osi przy gwałtownym ominięciu innego pojazdu, lekka kątra i spokojny powrót do jazdy na wprost. Ścieralność po 3 miesiącach 1 - 2 mm.

Charakterystyka Ocena
wygląd opony 4,0
poziom hałasu 5,0
amortyzowanie 5,0
sucha nawierzchnia 5,0
mokra nawierzchnia 5,0
jazda po śniegu i lodzie 5,0
jazda w błocie pośniegowym 5,0
opory toczenia 5,0
ścieralność 4,0
awaryjność -
 • przejechany dystans: 5000 - 10000km
 • miejsce użytkowania: przeważnie poza miastem
 • styl jazdy: umiarkowany
 • pojazd: -
 • ponowny zakup: Tak
Gunnar_zly:4,91111900

Opinia użytkownika: Opony te zalozylem w trakcie trwania pierwszego ataku zimy, wiec do wulkanizatora jechalem na oponkach letnich, wracalem na Winterhawkach 2. Niebo a ziemia. Zupelnie inna jakosc prowadzenia samochodu. Ci co mowia, ze zimowki to wyciaganie od kierowcow kasy niech sie pukna w czolo. Ale nie o zimowkach w ogole mialo byc tylko o konkretnyh oponach. No, wiec dalem w sumie za wszystko 5 bo do moich potrzeb i umiarkowanej jazdy sa one w 100% wystarczajace. Da sie wcisnac gaz na sniegu i kogos wyprzedzic, niezaleznie czy to swiezy snieg, czy bloto posniegowe. Da sie bez problemu ruszyc z nieodsniezonego czy wrecz zasypanego parkingu, da sie tez w razie potrzeby zahamowac. Na asfalcie bez sniegu rowniez zachowuja ie OK, przynajmienej na tyle OK na ile mozna wymagac od zimowek. Jak najbardziej polecam.

Charakterystyka Ocena
wygląd opony 5,0
poziom hałasu 6,0
amortyzowanie 6,0
sucha nawierzchnia 5,0
mokra nawierzchnia 5,0
jazda po śniegu i lodzie 5,0
jazda w błocie pośniegowym 5,0
opory toczenia 5,0
ścieralność 5,0
awaryjność -
 • przejechany dystans: 5000 - 10000km
 • miejsce użytkowania: przeważnie poza miastem
 • styl jazdy: szybki i agresywny
 • pojazd: -
 • ponowny zakup: Tak
MARLON:5,21111120

Opinia użytkownika: Witam, widzę że ta oponka to nowość i nie ma jeszcze komentarzy więc coś wstępnie skrobnę. kupiłem ją dlatego że miałem winterhawki wcześniejszą wersję i byłem z nich zadowolony więc kupiłem tą w ciemno bez opinii. pierwsze wrażenia są takie że jest to oponka bardzo cicha, nie piszczy i nie szumi. na deszczu i podczas hamowania rewelacyjna i kałuże nie robią na niej większego wrażenia ale w końcu jest nowa i ma wysoki bieżnik. przyczepność bardzo dobra na mokrym. wstępnie jeździłem w zakresie temp. 5 - 18 stopni po suchym i mokrym ale mam je dopiero dwa tygodnie. ponieważ bardzo dużo jeżdżę to na pewno napiszę co się dzieje na śniegu, lodzie i jak się ściera. narazie to wstępnie tyle. aha moim zdaniem winterchawk2 jest zdecydowanie cichsza od winterkawka wcześniejszego.

Charakterystyka Ocena
wygląd opony 5,0
poziom hałasu 5,0
amortyzowanie 5,0
sucha nawierzchnia 6,0
mokra nawierzchnia 5,0
jazda po śniegu i lodzie 2,6
jazda w błocie pośniegowym 3,0
opory toczenia 4,0
ścieralność 4,0
awaryjność -
 • przejechany dystans: 2000 - 5000km
 • miejsce użytkowania: przeważnie poza miastem
 • styl jazdy: umiarkowany
 • pojazd:
 • ponowny zakup: Nie
Drom51:4,11111100

Opinia użytkownika: Zięć jeździ na Dębicach Frigo - Ford Focus Kombi 2008 1,6 dieseli nie ma problemu z ruszeniem pod wzniesienie, jadąc po głębszym śniegu, ja jadąc później po nim mam problemy z ruszeniem, wręcz często nie mogę wyjechać bez udzielenia pomocy - Firestone Winterhawk 2 - audi A6 2007 2,0 tdi. Buksują na boki, ślizgają się i w końcu zakopują. Trzeba łopatą usuwać praktycznie cały śnieg spod kół i jeszcze kilka metrów na rozbieg. Nie pomaga wyłączenie ABS, ESP. Nie polecam tych opon tylko ze względu na problem z ruszaniem, pozostałe parametry mi odpowiadają. To jest wada tych opon, moim zdaniem, dyskryminująca je do stosowania nawet na lekkich wzniesieniach (ruszanie), przy śniegu 10-20 cm, nawet już przejechanym wcześniej.

Charakterystyka Ocena
wygląd opony 5,0
poziom hałasu 6,0
amortyzowanie 6,0
sucha nawierzchnia 6,0
mokra nawierzchnia 6,0
jazda po śniegu i lodzie 6,0
jazda w błocie pośniegowym 6,0
opory toczenia 6,0
ścieralność 6,0
awaryjność -
 • przejechany dystans: 2000 - 5000km
 • miejsce użytkowania: w terenie i poza miastem
 • styl jazdy: szybki i agresywny
 • pojazd: -
 • ponowny zakup: Tak
P.:6,0111111

Opinia użytkownika: Poprzednio jak pisałem nie wiedziałem jak ocenić oponki za zachowanie na śniegu i na lodzie. Teraz mogę śmiało pisać. Jestem niezwykle miło rozczarowany. Nie spodziewałem się że te opony tak dobrze prowadzą się na śniegu. Po prostu skręcałem tam gdzie chciałem, ale przy bardzo dużych prędkościach jak każda oponka poptrafi poślizgnąć się. Hamowanie bardzo dobre, nie włączały się nawet ABS, przy ryszaniu system ESP nie miał zbytnio co robić ponieważ opony Super wybierały śnieg. Na pluchach w poboczach też nie czułem jakichś nadzwyczajnych reakcji samochodu. Za takie piniądze bardzo dobry wybór. Przede wszystkim opony są bardzo ciche i komfortowe.

1 - 10 z 110 Znalezionych opon

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację zapisów zawartych w Zasadach korzystania z serwisu oraz Polityce prywatności.