| Charakterystyka |
Ocena |
| wygląd opony |
- |
| poziom hałasu |
- |
| amortyzowanie |
- |
| sucha nawierzchnia |
6,00 |
| mokra nawierzchnia |
6,00 |
| jazda po śniegu i lodzie |
6,00 |
| jazda w błocie pośniegowym |
6,00 |
| opory toczenia |
- |
| ścieralność |
- |
| awaryjność |
- |
- przejechany dystans: powyżej 15000km
- miejsce użytkowania: -
- styl jazdy: spokojny
- pojazd: Peugeot 308 SW II 1.6 HDI 115 (85kW)
- ponowny zakup: Tak
Opinia użytkownika: Opony dobre, przyczepność w każdych warunkach świetna, chociaż pierwsze dni (przez niższe opory toczenia?) czułem się mnie pewnie - jakieś odczucie mniejszego kontaktu z nawierzchnią było, nieco bardziej czułem boczny wiatr na autostradach. Nie przekładało się to na rzeczywistą przyczepność. Po kilku miesiącach albo się przyzwyczaiłem, albo ten efekt zanikł. Brak akwaplaningu, nie zawsze nawet jest wyczuwalne, że wjeżdża się do wody. Ścieralność - w miare szybko się zużywają, po około 10 tysiecach km zewnętrznego rowka na przednich oponach już nie ma, ale przełoży się na jesień tył na przód. Aha, jazda raczej przepisową - nie wiem, jak zachowują się przy prędkościach ponad 140 km. W zimę w górach w tym roku też się nie jeździło.