| Charakterystyka |
Ocena |
| wygląd opony |
- |
| poziom hałasu |
- |
| amortyzowanie |
- |
| sucha nawierzchnia |
5,00 |
| mokra nawierzchnia |
6,00 |
| jazda po śniegu i lodzie |
3,00 |
| jazda w błocie pośniegowym |
3,00 |
| opory toczenia |
- |
| ścieralność |
- |
| awaryjność |
- |
- przejechany dystans: 10000 - 15000km
- miejsce użytkowania: -
- styl jazdy: umiarkowany
- pojazd: Peugeot 508 SW I FL 2.0 BlueHDi (133kW)
- ponowny zakup: Tak
Opinia użytkownika: Świetne opony pod warunkiem, że ktoś nie jeździ dużo po nieubitym śniegu.
Największą zaletą tych opon jest ich przyczepność na mokrej nawierzchni - tu są idealne. Dużo lepsze przy niższych temperaturach (0-10 stopni) od opon letnich. Największą wadą - kopny śnieg. Nie ma dramatu, jednak ewidentnie jest to najsłabsza strona tych opon. Gdy śnieg jest już zleżały, ubity, pracują dobrze. Na suchej nawierzchni bardzo dobrze.
Trudno mi póki co ocenić stopień ich zużycia, ale póki co nie zauważyłem jakiegoś dramatu.
Reasumując - polecam, zwłaszcza do miasta, gdzie drogi są dość szybko odśnieżane i problemem jest mokra nawierzchnia.