gpw
Połącz się z naszym konsultantem
Zobacz godziny pracy infolinii »

Godziny pracy infolinii w najbliższych dniach

Niedziela 14.08 nieczynna
Poniedziałek 15.08 nieczynna
Wtorek 16.08 8.00 - 20.00
Środa 17.08 8.00 - 20.00
Czwartek 18.08 8.00 - 20.00
Piątek 19.08 8.00 - 20.00
Sobota 20.08 8.00 - 16.00

Semperit SPEED - LIFE

opony Semperit SPEED - LIFE

Semperit SPEED - LIFE

Ocena: 5,0 / 6,0 111110 Ilość opinii 29
  • Sezon: Letnie
  • Rodzaj pojazdu: Osobowe
  • Producent: Semperit

Zamów opony
Semperit SPEED - LIFE

Sprawdź ofertę opon Semperit SPEED - LIFE w naszym sklepie.

[[ Zobacz opinie ]]

Opony Semperit SPEED - LIFE

Semperit SPEED-LIFE to letnia opona klasy średniej. Została zaprojektowana z myślą o użytkownikach małych samochodów o sportowym charakterze. Szczególnie polecana jest do aut kompaktowych i hatchbacków. Opracowano ją na bazie technologii stosowanych do produkcji opon wyścigowych. Dzięki temu nawet podczas szybkiej i dynamicznej jazdy gwarantuje dobre trzymanie się drogi.

Opona Semperit SPEED-LIFE została zaprojektowana dzięki zastosowaniu zaawansowanych programów komputerowych. Wyposażono ją w kierunkowy bieżnik. Rzeźba skraca również drogę hamowania, dzięki czemu nawet w nagłych sytuacjach na drodze opona Semperit SPEED-LIFE zapewnia bezpieczeństwo. Wysokie osiągi na mokrej drodze to nie jedyna zaleta tej opony. Konstruktorzy zadbali również o dobre parametry trakcji na suchej nawierzchni. Wzmocniona strefa barków oraz solidne żebra gwarantują precyzyjne przenoszenie ruchów kierownicy na drogę oraz stabilizację toru jazdy. Barki poprawiają również przyczepność podczas pokonywania zakrętów. Ich kolejnym zadaniem jest redukcja hałasu. Liczne nacięcia, sprawiają, że konstrukcja bardzo dobrze usuwa wodę z powierzchni styku opony z podłożem. W środkowej części opony umieszczono cztery szerokie kanały obwodowe, które łączą się z rowkami bocznymi w strefie barków. Bieżnik ma bezpośredni kontakt z drogą. Dzięki temu zapewnia lepszą kierowalność i przyczepność oraz redukuje do minimum ryzyko wystąpienia zjawiska aquaplaningu. Istotnym elementem każdej opony jest materiał, który został wykorzystany do produkcji. W tym przypadku zastosowano wytrzymałą mieszankę gumową o właściwościach antypoślizgowych, która dodatkowo charakteryzuje się wysoką odpornością na ścieranie. W połączeniu z odpowiednim rozłożeniem nacisków uzyskano powolne i równomierne zużywanie się bieżnika.

Firma semperit należy obecnie do koncernu Continental. Marka otworzyła przed ponad 150 laty pierwszą w Europie fabrykę produkującą wyroby gumowe. Obecnie w zakładach i laboratoriach Semperit pracuje blisko siedem tysięcy osób. Roczne obroty firmy przekraczają pół miliarda euro.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację zapisów zawartych w Zasadach korzystania z serwisu oraz Polityce prywatności.