gpw
Połącz się z naszym konsultantem
Zobacz godziny pracy infolinii »

Godziny pracy infolinii w najbliższych dniach

Sobota 16.01 8.00 - 16.00
Niedziela 17.01 nieczynna
Poniedziałek 18.01 8.00 - 20.00
Wtorek 19.01 8.00 - 20.00
Środa 20.01 8.00 - 20.00
Czwartek 21.01 8.00 - 20.00
Piątek 22.01 8.00 - 20.00

Sava ESKIMO S2

opony Sava ESKIMO S2

Sava ESKIMO S2

Ocena: 4,5 / 6,0 1111500 Ilość opinii 45
  • Sezon: Zimowe
  • Rodzaj pojazdu: Osobowe
  • Producent: Sava

Zamów opony
Sava ESKIMO S2

Sprawdź ofertę opon Sava ESKIMO S2 w naszym sklepie.

[[ Zobacz opinie ]]

Opony Sava ESKIMO S2

Sava Eskimo S2 to opona zimowa klasy ekonomicznej. Sava jest marką należącą do koncernu Goodyear. Opona Sava Eskimo S2 zapewnia dobre właściwości trakcyjne, płynne i dokładne prowadzenie oraz niższe opory toczenia. Dzięki zastosowaniu nowoczesnego, lamelkowego bieżnika gwarantuje odpowiednią przyczepność na mokrej, zaśnieżonej a nawet oblodzonej nawierzchni.

Opona Sava Eskimo S2 została wyposażona w zoptymalizowany komputerowo wzór bieżnika, który zapewnia dobrą charakterystykę jazdy na każdym rodzaju zimowej nawierzchni. W centralnej części bieżnika znajdują się dwa lub trzy (zależnie do szerokości opony) żebra zbudowane z klocków o różnej wielkości. Wyposażono je w proste nacięcia, które gwarantują dobre przyleganie do podłoża i dokładne przenoszenie ruchów kierownicy na drogę. Dzięki temu opona Sava Eskimo S2 gwarantuje precyzyjne i płynne sterowanie. Rzeźba bieżnika posiada również trzy lub cztery szerokie i głębokie rowki obwodowe, które zapewniają bezpieczeństwo na mokrej drodze. Woda i błoto pośniegowe są efektywnie usuwane spod powierzchni opony, dzięki czemu ryzyko aquaplaningu zostało w znacznym stopniu zredukowane. Do produkcji bieżnika zastosowano specjalną mieszankę gumową z dodatkiem silikonu. Uzyskano w ten sposób tworzywo wysoce odporne na niskie temperatury i ścieranie. Ponadto mieszanka zmniejsza opory toczenia, a co za tym idzie redukuje zużycie paliwa. Powierzchnia bieżnika została pokryta gęsto ułożonymi, prostymi nacięciami lamelkowymi. Gwarantują one lepsze zachowanie pojazdu podczas ruszania i przyśpieszania oraz skracają drogę hamowania. Ostre, krawędzie nacięć wbijają się w nawierzchnię, dzięki czemu nawet na oblodzonej drodze samochód prowadzi się pewnie. Za odpowiednią przyczepność podczas pokonywania zakrętów odpowiadają mocne bloki na barkach, które stabilizują trakcję i utrzymują pożądany tor jazdy. Specjalne rowki pomiędzy blokami oraz różna wielkość klocków zapewniają redukcję poziomu hałasu.

Opona Sava Eskimo S2 przeznaczona jest na sezon zimowy dla samochodów osobowych klasy średniej. Opona zapewnia zrównoważone osiągi oraz przyczynia się do zmniejszenia zużycia paliwa. Sprawdza się w codziennej eksploatacji zarówno w ruchu miejskim, jak i w trasie.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację zapisów zawartych w Zasadach korzystania z serwisu oraz Polityce prywatności.