gpw
Połącz się z naszym konsultantem
Zobacz godziny pracy infolinii »

Godziny pracy infolinii w najbliższych dniach

Piątek 22.03 7.00 - 22.00
Sobota 23.03 8.00 - 18.00
Niedziela 24.03 10.00 - 20.00
Poniedziałek 25.03 7.00 - 22.00
Wtorek 26.03 7.00 - 22.00
Środa 27.03 7.00 - 22.00
Czwartek 28.03 7.00 - 22.00

Kleber VIAXER

opony Kleber VIAXER

Kleber VIAXER

Ocena: 4,3 / 6,0 1111300 Ilość opinii 133
  • Sezon: Letnie
  • Rodzaj pojazdu: Osobowe
  • Producent: Kleber

Zamów opony
Kleber VIAXER

Sprawdź ofertę opon Kleber VIAXER w naszym sklepie.

[[ Zobacz opinie ]]

Opony Kleber VIAXER

Kleber Viaxer to opona letnia klasy średniej przeznaczona do samochodów miejskich typu sedan czy kombi. Model gwarantuje bezpieczeństwo i komfort jazdy w zróżnicowanych warunkach pogodowych. W zależności od rozmiaru, zastosowano asymetryczny lub symetryczny wzór bieżnika a także zaawansowany system Protectis, który zabezpiecza oponę przed przebiciem, a w przypadku uszkodzenia nie dopuszcza do spadku ciśnienia.

Bieżnik opony Kleber Viaxer został wyposażony w dużą ilość lamelek o kształcie bagnetu. Dzięki nim uzyskano optymalną sztywności opony oraz przyczepność zarówno na suchych, jak i na mokrych nawierzchniach. Podczas jazdy na mokrej nawierzchni w wersji symetrycznej opon Kleber Viaxer zastosowano poprzeczne i wzdłużne rowki, które wraz z centralnym szerokim kanałem tworzą skuteczny system odprowadzania wody. W rzeźbie asymetrycznej tą funkcję pełni strona wewnętrzna. Niezależnie od rozmiaru, opona gwarantuje wysokie osiągi na mokrej drodze oraz ochronę przed poślizgiem hydrodynamicznym. Na barkach opony (lub strefie zewnętrznej w przypadku wersji asymetrycznej) umieszczono masywne klocki. Ich zadaniem jest zapewnienie krótkiej drogi hamowania oraz zwiększenie kierowalności i płynności jazdy. Barki utrzymują również odpowiednią stabilność trakcji oraz przyczepność na zakrętach. Elastyczne boki opony zapewniają eliminację drgań i wibracji. Dodatkowo poszczególne elementy bieżnika są wobec siebie przesunięte. Takie rozwiązania zapewniają bardzo wysoki komfort podróżowania nawet w przypadku nierównej nawierzchni. W przypadku montażu wersji z asymetrycznym bieżnikiem należy stosować się do wskazówek producenta umieszczonych na ścianie bocznej.

Kleber to firma z ponad 100 letnim doświadczeniem w produkcji opon. Od kilkunastu lat jest częścią koncernu Michelin. Opony Kleber wielokrotnie znalazły się w seryjnym wyposażeniu aut średniej i wyższej klasy. Obecnie asortyment producenta pokrywa zapotrzebowanie głównych segmentów rynku, od aut osobowych po ciężarowe. Marka współpracuje w wieloma producentami samochodów.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację zapisów zawartych w Zasadach korzystania z serwisu oraz Polityce prywatności.