gpw
Połącz się z naszym konsultantem Pn-Pt: 7-22   Sb-Nd: 8-20    (52) 341 88 10

General GRABBER HTS

opony General GRABBER HTS

General GRABBER HTS

Ocena: 4,4 / 6,0 1111400 Ilość opinii 13
  • Sezon: Letnie
  • Rodzaj pojazdu: 4x4
  • Producent: General

Zamów opony
General GRABBER HTS

Sprawdź ofertę opon General GRABBER HTS w naszym sklepie.

[[ Zobacz opinie ]]

Opony General GRABBER HTS

General Grabber HTS to opona na sezon letni klasy medium. Została zaprojektowana specjalnie do samochodów z napędem 4x4 wyposażonych w silniki o dużej mocy i pojemności. Polecana jest do aut segmentu SUV oraz bardziej terenowych pojazdów. Jej przeznaczenie to głównie drogi utwardzone, jednak poradzi sobie również w lekkim terenie i szutrowych nawierzchniach.

Konstruktorzy zadbali o odpowiednią charakterystykę jazdy na suchym podłożu. Zwarta konstrukcja bieżnika gwarantuje dokładne przenoszenie ruchów kierownicy na drogę. Mocne barki wykonane w technologii Stabilink Bars zapewniają płynną i stabilną trakcję. Dodatkowo zwiększają przyczepność boczną na zakrętach. Bieżnik złożony jest z drobnych klocków pokrytych prostymi i zygzakowatymi nacięciami lamelkowymi. Dzięki nim możliwa jest jazda w terenie, a nawet w lekkich warunkach zimowych. Podczas jazdy na mokrej nawierzchni za bezpieczeństwo użytkownika odpowiada specjalny system kanalików. Dwa główne rowki obwodowe oraz liczne boczne nacięcia gwarantują szybkie osuszanie bieżnika. Woda i błoto odprowadzane są na boki. Kształt rowków sprawia, że opona General Grabber HTS zdolna jest do samooczyszczania. Aby uzyskać optymalne rozmieszczenie nacisków, rzeźba bieżnika została opracowana przy zastosowaniu komputerowej optymalizacji wzoru. W ten sposób udało się uzyskać równomierne zużycie opony oraz zredukowano opory toczenia. W efekcie spadło również spalanie paliwa oraz emisja dwutlenku węgla do atmosfery. Opona General Grabber HTS posiada specjalne wzmocnienia w wewnętrznej strukturze. Mocne, stalowe pasy oraz nylonowa osnowa gwarantują większą nośność oraz zapewniają odporność na deformację profilu. Sztywna ściana boczna oraz poprawiona konstrukcja stopki sprawiają, że opona lepiej przylega do felgi.

Firma General Tire powstała 29 września 1915 roku w Akron w stanie Ohio. Inżynierowie marki General trwale wpisali się na kratach historii poprzez nowatorskie rozwiązania technologiczne. W 1987 roku stała się ona własnością niemieckiego koncernu Continental. Od wielu lat firma zajmuje się produkcja szerokiej gamy ogumienia, a w szczególności wytrzymałych opon terenowych.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację zapisów zawartych w Zasadach korzystania z serwisu oraz Polityce prywatności.