gpw
Połącz się z naszym konsultantem
Zobacz godziny pracy infolinii »

Godziny pracy infolinii w najbliższych dniach

Piątek 23.04 8.00 - 20.00
Sobota 24.04 8.00 - 16.00
Niedziela 25.04 10.00 - 18.00
Poniedziałek 26.04 8.00 - 20.00
Wtorek 27.04 8.00 - 20.00
Środa 28.04 8.00 - 20.00
Czwartek 29.04 8.00 - 20.00

BFGoodrich Touring

opony BFGoodrich Touring

BFGoodrich Touring

Ocena: 4,4 / 6,0 1111400 Ilość opinii 135
  • Sezon: Letnie
  • Rodzaj pojazdu: Osobowe
  • Producent: BFGoodrich

Zamów opony
BFGoodrich Touring

Sprawdź ofertę opon BFGoodrich Touring w naszym sklepie.

[[ Zobacz opinie ]]

Opony BFGoodrich Touring

BFGoodrich Touring to letnia opona klasy medium do średniolitrażowych samochodów osobowych. Doskonale sprawdza się w miejskich autach, hatchbackach i kompaktach. Polecana jest do codziennej i intensywnej eksploatacji. Model nie traci swoich właściwości nawet przy wyższych prędkościach. Pozwala na bezpieczną i dynamiczną jazdę w każdych warunkach, zarówno na suchej jak i mokrej nawierzchni. Zaletą tej opony jest również atrakcyjna, niska cena.

Oponę BFGoodrich Touring wyposażono w nowoczesny, symetryczny kierunkowy bieżnik, który posiada dwa centralne żebra. Ich zadaniem jest zapewnienie jak najlepszej kontroli trakcji nawet przy wyższych prędkościach. Za przyczepność w czasie deszczu odpowiadają trzy szerokie rowki wzdłużne, które odprowadzają wodę z centralnej części opony. Dalej jest ona transportowana przez poprzeczne kanały na zewnątrz opony. Kierunkowa rzeźba bieżnika i krawędzie klocków rozbijają taflę wody, dzięki czemu opona zmniejsza ryzyko zjawiska aquaplaningu. Również śliskie nawierzchnie nie są problemem dla opony BFGoodrich Touring. Posiada ona głębokie nacięcia poprzeczne, które tworzą wzór przypominający ostro zakończone haki. Dzięki takiemu rozwiązaniu opona zapewnia kontrolę trakcji nawet na śliskiej drodze. Klocki na barkach opony zapewniają stabilną jazdę oraz równomierne rozłożenie nacisków. Dodatkowo kształt klocków został wyprofilowany w taki sposób, aby kontakt z nawierzchnią był płynny. Do produkcji opony BFGoodrich Touring wykorzystano bardzo dobrej jakości mieszankę gumową wysoce odporną na ścieranie. Bieżnik jest bardziej wytrzymały i pozwala na długą eksploatację.

Firma BFGoodrich rozpoczęła swoją działalność w 1870 roku. Jest najstarszym amerykańskim producentem samochodowego ogumienia. Marka współpracuje z takimi producentami samochodów jak Ford, Citroen czy Subaru. Jest wielokrotnym zdobywcą tytułów w rajdach WRC czy Dakarze. Poza ogumieniem samochodowym, firma dostarcza również opony dla lotnictwa oraz promów kosmicznych.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację zapisów zawartych w Zasadach korzystania z serwisu oraz Polityce prywatności.